In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Komunikat Urzędu Gminy

W dniu 24 grudnia  /poniedziałek/ Urząd Gminy będzie nieczynny

W sprawach dotyczących sporządzania aktu zgonu dyżur pełni Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego tel: 502552109 lub Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego tel: 512110082.

postheadericon Otwarte konkursy na realizację zadania publicznego

Otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu przeprowadzenia plebiscytu na najlepszą organizację pozarządową prowadzącą działania aktywizacji senioralnej. Termin realizacji zadania objętego konkursem: od 1 lutego do 15 maja 2013 r. Oferty należy składać osobiście lub za pośrednictwem poczty w terminie od 12 grudnia do 15 stycznia 2013 r. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo pod adresem: www

  1. ofert na realizację zadań publicznych z zakresu organizacji „Dolnośląskich Targów Organizacji Pozarządowych 2013”. Termin realizacji zadania objętego konkursem: od 1 lutego do  30 czerwca 2013 r. Oferty należy składać osobiście lub za pośrednictwem poczty w terminie od 12 grudnia 2012 r. do dnia 15 stycznia 2013 r. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo pod adresem: www

Więcej…

postheadericon Aktualności z życia Zespołu "Karkonosze"

Dnia 10.XI.2012 zespół uczestniczył w imprezie "Estetyka Wsi i Zagrody Wiejskiej2012 w Kostrzy gmina Strzegom.
Dnia 11.XI.2012 zespół brał udział w uroczystościach Święta Niepodległości w Strzegomiu. Podczas mszy św. w Bazylijce pw. świętych app. Piotra i Pawła zespół zaśpiewał pieśń pt"Nasza Ojczyzna". Druga część uroczystości odbyła się w sali widowiskowej sck. gdzie prezentowały swój program patriotyczny uczniowie szkół a następnie zespoły folklorystyczne. zespół zaprezentował swój program przygotowany na tę okoliczność.

 Dnia 27.XI.2012 zespół Karkonosze w Szpitalu na Bukowcu zorganizował wieczorek andrzejkowy. W miłej i wesołej atmosferze pacjenci się bawili śpiewając wspólnie z zespołem znane ludowe piosenki.

 

 

postheadericon Mieszkańcu wsi weź udział w badaniu i wypowiedz swoje zdanie!

Firma badawcza Agrotec Polska Sp. z o.o. realizuje na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego projekt badawczy "Wieś czy globalna wioska?" Celem badania jest diagnoza kompetencji komunikacyjnych mieszkańców obszarów wiejskich w kontekście potrzeb budowania kapitału społecznego wiejskich społeczności. W ramach badania dokonana zostanie ocena możliwości wykorzystania nowych mediów w budowaniu otwartych oraz przejrzystych sieci relacji społecznych na obszarach wiejskich. Uzasadnieniem badania są specyficzne potrzeby komunikacyjne mieszkańców wsi polegające na silnym zagrożeniu wykluczeniem cyfrowym tej grupy, będącej zarazem tą częścią społeczeństwa polskiego, która w największym stopniu może skorzystać w wyniku zmian technologii komunikacyjnych i funkcji społecznych mediów. Na cele realizacji projektu uruchomiony został specjalny blog (http://wiesczyglobalnawioska.pl).

Więcej…

postheadericon Imprezy weekendowe w Jeleniej Górze i okolicy

30 listopada - piątek
„Przygody Sindbada Żeglarza” Bolesław Leśmian (pokaz przedpremierowy dla dzieci)
godz. 10.00, Teatr Zdrojowy, ul. Park Zdrojowy 1, Jelenia Góra - Cieplice
bilety:18 zł dorośli, dzieci 15 zł, grupowy dla dzieci 12 zł, rodzinny - 3 osoby 32 zł
więcej na www.teatr.jgora.pl,


Koncert dedykowany pamięci Francisa Poulenca
godz. 19.00, sala koncertowa Filharmonii, ul. Józefa Piłsudskiego 60, Jelenia Góra
Koncert w wykonaniu Kwintetu Dętego Filharmonii Dolnośląskiej. Andrzej Zwarycz - prowadzenie; w repertuarze utwory Francisa Poulenca i Astora Piazzolli.
bilety: 20 zł, 10 zł, więcej na www.filharmonia.jgora.pl,

Więcej…

postheadericon kalendarz imprez kulturalnych i sportowych

WYSTAWY, WERNISAŻE ...

 

1 - 31 grudnia

wystawa obrazów Moniki Onsowicz - portrety i martwa natura - Filia nr 6 Książnicy Karkonoskiej przy ul. Wrocławskiej 71

Miasto Jelenia Góra, Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej „Książnica Karkonoska”

do 6 grudnia

wystawa malarstwa „Doświadczanie rzeczywistości” Barbara Przybyszówna - Galeria Małych Form Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej 27

Więcej…

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt