In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Z wizytą w Parlamencie Europejskim

Na zaproszenie Pani Lidii Geringer de Oedenberg –Posła do Parlamentu Europejskiego z wizytą do Strasburga udały się szefowe organizacji pozarządowych z Mysłakowic: Pani Lidia Murawiak (przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich) oraz Helena Nawrot ( Przewodnicząca Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów). W dniach od 03. do 06. kwietnia br w ramach Wizyty Parlamentarnej „Dolnoślązacy 45” Panie odwiedziły dzielnicę Instytucji Europejskich, Europejski Trybunał Praw Człowieka, zwiedziły Stare Miasto w Strasburgu.

Więcej…

postheadericon Rusałkowe wianki

Zapraszamy na warsztaty florystyczne, które poprowadzi Agnieszka Mitko z Europejskiej Szkoły Zawodów Artystycznych w poniedziałek 20 czerwca 2011 r. na godzinę 17:30 na dziedziniec Dworu Czarne. Informacje i zapisy / Iza Uroda tel 693032171 od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 15:00 - plakat

Więcej…

postheadericon Rusza XII Edycja Wakacyjnej Ligi Piłki Nożnej

Warunkiem uczestnictwa w XII Edycji Wakacyjnej Ligi Piłki Nożnej jest zgłoszenie drużyny przez kluby, sołectwa lub osoby dorosłe  (imię i nazwisko, data urodzenia, nazwisko i imię opiekuna) do 09.07.2010. Zapisy przyjmuje  sekretarz GZ LZS w Mysłakowicach telefon komórkowy  507 700 548 . Listy drużyn można złożyć u Opiekunów boiskiem „Orlik” na stadionie w Mysłakowicach. Ostateczny termin zgłoszenia pół godziny przed rozpoczęciem turnieju na stadionie w Mysłakowicach. więcej , czytaj również: Regulamin turnieju piłki nożnej o "Puchar Wójta".

postheadericon Targi Agroturystyczne w Złotowie

Stowarzyszenie LGD Partnerstwo Ducha Gór wzięło udział w XII Międzynarodowych Targach Agroturystycznych w Złotowie, które odbywały się w dniach 14-15 maja 2011 i zorganizowane były przez Starostwo Powiatowe w Złotowie wspólnie ze Stowarzyszeniem Gospodarstw Agroturystycznych Północnej Wielkopolski. Patronat honorowy nad Targami sprawował Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Wojewoda Wielkopolski.

Więcej…

postheadericon Stowarzyszenie LGD Partnerstwo Ducha Gór zaprasza

Stowarzyszenie LGD Partnerstwo Ducha Gór zaprasza serdecznie do Skarbca Ducha Gór – Galerii Produktu Lokalnego w najbliższą sobotę 14 maja 2011 w godzinach 10:00-14:00.Miejsce: Jelenia Góra ul. Wojska Polskiego 40 (niedaleko Teatru Norwida).

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt