In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego

treść obwieszczenia

postheadericon Zakończeniu zbiórki publicznej

Zarząd klubu sportowego K.S. „ Orzeł ” Mysłakowice zawiadamia o zakończeniu zbiórki publicznej ofiar w gotówce przeprowadzonej na terenie gminy zgodnie z wydana decyzją z dnia 30.03.2011 r. z przeznaczeniem na działalność sportową klubu .

Więcej…

postheadericon Uroczyste podsumowanie trzech wojewódzkich konkursów

 Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie

 Uroczyste podsumowanie trzech wojewódzkich konkursów

 Dnia 17 listopada 2011 r. w Dolnośląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu odbyło się uroczyste podsumowanie trzech wojewódzkich konkursów:

  • "Najlepsze gospodarstwo agroturystyczne 2011"
  • "Agroliga 2011"
  • "Najciekawsza działalność pozarolnicza na wsi"

Więcej…

postheadericon Najlepsze gospodarstwa na Dolnym Śląsku

Najlepsze gospodarstwa agroturystyczne na Dolnym Śląsku

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wraz z Dolnośląskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu po raz kolejny zorganizował wojewódzki konkurs "Najlepsze gospodarstwo agroturystyczne 2011. Eliminacje zrealizowano w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2010-2011 dla województwa dolnośląskiego ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Więcej…

postheadericon Tygrys Recyklingu dla ZGK

W tegorocznej edycji Konkursu Puchar Recyklingu Związek Gmin Karkonoskich został uhonorowany nagrodą Złotego Tygrysa Recyklingu - odznaczeniem przyznawanym raz na kilka lat dla jednostek samorządowych, które trzykrotnie zdobywały nominację do tej nagrody.

Więcej…

postheadericon Przedsiębiorco, zweryfikuj dane w ewidencji działalności gospodarczej

Informuję, że w ewidencji działalności gospodarczej nadal figurują wpisy, które w myśl obowiązujących przepisów są NIEAKTUALNE, tzn. nie zawierają: numeru PESEL i NIP oraz określenia przedmiotu wykonywanej działalności zgodnie z aktualną Polską Klasyfikacją Działalności (PKD 2007). 
 
W związku z powyższym wzywam wszystkich przedsiębiorców, posiadających nieaktualne zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, do niezwłocznego uzupełnienia   i zaktualizowania wymaganych danych (numer PESEL, PKD 2007) lub złożenia pisemnej informacji o zaprzestaniu wykonywanej przez siebie działalności gospodarczej.
 
Od 1 lipca 2011 roku nastąpiła centralizacja prowadzonej Ewidencji Działalności Gospodarczej. Uruchomiono Centralną Ewidencję i Informację Działalności Gospodarczej (CEIDG) prowadzoną przez Ministra Gospodarki. Wójt Gminy obowiązany jest do przeniesienia, w terminie do 31 grudnia 2011 roku, danych przedsiębiorców znajdujących się w ich ewidencji do systemu teleinformatycznego CEIDG. Nieuzupełnienie wpisów o  nr PESEL, NIP oraz PKD 2007 spowoduje niemożność przeniesienia do CEIDG, a w obrocie gospodarczym to właśnie przedsiębiorca będzie ponosił konsekwencje braku aktualizacji wpisu.

 
Wszelkie informacje w powyższym zakresie można uzyskać w sekretariacie Urzędu Gminy lub pod numerem telefonu 75 64 39 998

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt