In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Uroczystość wręczenia Medali Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

Długa jest droga do obchodów „Złotych Godów”. Nie każdemu dane jest, by po ponad 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego mógł myślami powrócić do tamtych młodzieńczych lat.

Dla mieszkańców Mysłakowic, los okazał się bardzo hojny, a  życie 13 parom tego nie poskąpiło i dało tę możliwość, by wspólnie ze swymi bliskimi i zaproszonymi gośćmi w dniu 07 września 2014 roku w Pałacu Wojanów mogli świętować ten piękny przygotowany przez Urząd Stanu Cywilnego w Mysłakowcach Jubileusz.

Dźwiękami Marsza Mendelsona rozpoczęła się uroczystość uhonorowania par małżeńskich, które przeżyły wspólnie ponad 50 lat przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego „Medalem Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, serdecznie przywitała Dostojnych Jubilatów, ich najbliższych oraz zaproszonych gości, Następnie Wójt Gminy Zdzisław Pietrowski złożył serdeczne życzenia i w asyście Pani Doroty Kapuścińskiej – Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, dokonał odznaczeń i wręczył pamiątkowe statuetki następującym parom:

Więcej…

postheadericon Jubileusz podpisania 15-lecia porozumienia o Współpracy Partnerskiej

W dniach 06-08.09.2014 roku gościliśmy na terenie Gminy Mysłakowice 8-osobową delegację z partnerskiej Gminy Leopoldshöhe z Panem Gerhard Schemmel, Burmistrzem Gminy na czele.

Wizyta ta była wyjątkowa, bowiem jubileuszowa. 30. stycznia 1999 roku Wójt naszej gminy Zdzisław Pietrowski oraz ówczesny Burmistrz Gminy Leopoldshöhe Manfred Brügge podpisali porozumienie, którego głównym założeniem była współpraca w duchu wzajemnego zrozumienia i zaufania we wszystkich dziedzinach samorządu terytorialnego oraz umożliwienie i wspieranie spotkań między mieszkańcami naszych gmin. W szczególności przez ostatnie 15 lat dążono do stworzenia możliwości do spotkań młodzieży, związków, stowarzyszeń i innych organizacji działających w obu gminach w ramach możliwie szerokiej wymiany. W praktyce współpraca ta działała poprzez Komitet Partnerski, dzięki któremu organizowane są spotkania, a także wymiany szkolne i pozaszkolne.  

Podczas zaledwie 2,5-dniowej, ale intensywnej wizyty nasi goście zwiedzili Pałac w Bukowcu będący siedzibą Związku Gmin Karkonoskich, Zamek w Karpnikach, a także uczestniczyli w Dożynkach Gminnych przy Pałacu Królewskim w Mysłakowicach.

Jubileuszowe obchody 15-lecia podpisania porozumienia odbyły się 6. września podczas uroczystej kolacji, w której udział wzięli oprócz przybyłych gości, przedstawiciele Gminy Mysłakowice – z Wójtem Zdzisławem Pietrowskim na czele. W trakcie spotkania wspominano dotychczasową współpracę, ale jednocześnie planowano działania na najbliższe miesiące w ramach Komitetu Partnerskiego.

postheadericon Dożynki Gminne w Mysłakowicach

Zapraszamy mieszkańców Gminy Mysłakowice na Dożynki Gminne, które odbędą się w dniu 7. września 2014 roku na terenie Zespołu Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Mysłakowicach.

Szczegóły na zamieszczonym plakacie.

postheadericon Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Deszcz i chłód towarzyszył dzieciom i młodzieży w dniu rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, na ustach wielu z nich gościł uśmiech – po dwóch miesiącach mogli bowiem spotkać koleżanki i kolegów ze szkoły.

Oficjalną inaugurację roku szkolnego rozpoczęła msza święta. W uroczystościach uczestniczyli oprócz uczniów również rodzice, pedagogowie oraz przedstawiciele władz i pracownicy Urzędu Gminy w Mysłakowicach z Zastępcą Wójta Gminy – Jerzym Watehą na czele.

Dyrektorzy szkół życzyli uczniom sukcesów i konsekwencji w realizowaniu swoich celów. Następnie młodzież spotkała się z wychowawcami. Miło było zobaczyć znajome twarze, wymienić się wrażeniami z wakacji, a także poznać nowych kolegów i koleżanki z klasy.

Dla Zespoły Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Mysłakowicach uroczystość ta była wyjątkowa, gdyż po długim wakacyjnym remoncie oddano do użytku dwie nowe klasy, które zostały oficjalnie otwarte i poświęcone podczas rozpoczęcia roku szkolnego.

Uczniowie pełni nadziei i optymizmu wrócili do pracy i nauki, licząc na same sukcesy.

postheadericon Pożegnanie wieloletniego pracownika Pani Edwardy Radomskiej

Decyzję o przejściu na emeryturę podjęła Pani Edwarda Radomska - wieloletni pracownik Urzędu Gminy w Mysłakowicach. Pani Edwarda przez 32 lata pracowała w administracji publicznej, a od 15 lat pełniła funkcję inspektora ds. księgowości i sprawozdawczości budżetowej w Urzędzie Gminy w Mysłakowicach.

Dnia 1. września br. w Urzędzie Gminy w Mysłakowicach miało miejsce uroczyste pożegnanie. Podczas spotkania Wójt Gminy Mysłakowice Zdzisław Pietrowski podziękował Pani Edwardzie za wieloletnią, efektywną i owocną pracę, za przychylność, szacunek, życzliwość i profesjonalizm w wykonywaniu obowiązków służbowych.

Życzymy długich lat życia w zdrowiu i pomyślności w życiu rodzinnym, życzymy radości z wnuka i wielu przyjemności dnia codziennego. Mamy nadzieję, że zmiany jakie nastąpią w Pani życiu w związku z zakończeniem działalności zawodowej będą sprzyjać Pani dalszej aktywnej działalności społecznej.

 

postheadericon Międzynarodowy obóz młodzieży na wyspie Norderney w Niemczech

Tradycją już stał się fakt, iż młodzież z Gminy Mysłakowice raz w roku spędza wakacje ze swoimi zagranicznymi rówieśnikami w ramach współpracy partnerskiej Gmin Mysłakowice i Leopoldshöhe.

W tym roku w dniach 2-9 sierpnia gimnazjaliści wraz z opiekunkami: Anetą Stefańczyk i Patrycją Skórzecką, przebywali na wyspie Morza Północnego Norderney.

Norderney to najstarsze niemieckie uzdrowisko nad Morzem Północnym, to  druga największa Wyspa Wschodniofryzyjska. Zajmuje powierzchnię 26,29 km˛ a 85 procent wyspy leży na terenie Parku Narodowego Dolnosaksońskiego Morza Wattowego. Świat fauny i flory jest imponujący a wyspa poprzez rytm przypływów i odpływów cały czas się zmienia.

Młodzież bardzo aktywnie spędziła czas na wyspie. Gimnazjaliści oprócz kąpieli morskich i plażowania, zwiedzili ścisły rezerwat Morza Wattowego, latarnię morską, park wspinaczkowy, odbyli wycieczki rowerowe po wyspie oraz odwiedzili kompleks basenów leczniczych.

Podczas wspólnego pobytu uczniowie doskonalili znajomość języka niemieckiego, poznali walory turystyczne oraz kulturę regionu, a przede wszystkim świetnie się bawili i wypoczywali. Wyjazd i wspólne zajęcia zintegrowały grupę i przyczyniły się do nawiązania nowych przyjaźni i znajomości.

W tym roku Gmina Mysłakowice i Leopoldshoehe świętują 15-lecie podpisania umowy partnerskiej, a  organizowane  obozy młodzieżowe są jednym z wielu wymiernych efektów tej współpracy.

Tekst: P. Skórzecka, A. Stefańczyk

Zdjęcia: P. Skórzecka, A. Stefańczyk

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt