In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Wystawa fotograficzna..

Zapraszamy mieszkanców Gminy Mysłakowice do udziału w otwarciu wystawy fotograficznej poświęconej najpiękniejszym miejscom w naszej gminie i Karkonoszach.

Więcej…

postheadericon Festyn 23 czerwca Park Królewski....

Zapraszamy do udziału w cyklu imprez realizowanych w ramach projektu pod tytułem

"Produkt lokalny, tradycja i historia wizytówką naszej gminy". Szczegóły o terminach imprez poniżej na plakacie.

23 czerwca festyn Park Królewski....

Więcej…

postheadericon Kalendarz Imprez Kulturalnych i Sportowych w Jeleniej Górze

WYSTAWY, WERNISAŻE ...

1 - 30 czerwca

wystawa fotograficzna „Sportowcy Ziemi Jeleniogórskiej na igrzyskach olimpijskich - I piętro Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej 27

Miasto Jelenia Góra, Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej „Książnica Karkonoska”

1 - 30 czerwca

wystawa z okazji roku Janusza Korczaka - Filia Nr 6 Książnicy Karkonoskiej przy ul. Wrocławskiej 71

Miasto Jelenia Góra, Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej „Książnica Karkonoska”

Więcej…

postheadericon Międzynarodowy Wyścig Kolarski Bałtyk - Karkonosze -Tour

Komunikat Prasowy - Po raz dwudziesty wystartował Międzynarodowy Wyścig Kolarski Bałtyk-Karkonosze Tour.Wyścig rozgrywany jest na trasie Kołobrzeg, Gryfice, Nowogard, Zbąszynek, Wolsztyn, Krosno Odrzańskie, Żary, Leśna, Kowary, Karpacz . Zawodnicy mają do przejechania ponad 800 km, 8 etapów , 6 górskich premii oraz 30 lotnych premii. Na teren województwa dolnośląskiego zawodnicy wjadą 25 maja, trasa VI etapu długości 184,2 km i prowadzi z Żar do Leśnej. Ostatnie dwa etapy rozegrane zostaną w Kotlinie Jeleniogórskiej.

Więcej…

postheadericon Mistrzostwa Świata w Wędkarstwie Spinningowym 2012

Polski Związek Wędkarski w Jeleniej Górze zaprasza na Mistrzostwa Świata w Wędkarstwie Spinningowym, które odbęda się w dniach  22. - 27. maja 2012r na rzece Bóbr w Wojanowie. Bazą organizacyjną zawodów, miejsce zakwaterowania ekip, a także częściowy teren łowiska stanowi Ośrodek Konferencyjno-Wypoczynkowy "Pałac Wojanów" w Wojanowie. Uroczyste otwarcie imprezy nastapi na Placu Ratuszowym   w Jeleniej Górze   w dniu   23. maja br. Biorą w nim udzial reprezentacje narodowe, przedstawiciele Ministerstwa Sportu, Międzynarodowej Federcji Sportu Wędkarskiego, władz wojewódzkich   i samorządowych, przedstawiciele Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego w Warszawie, przedstawiciele mediów. Ceremonia prowadzona będzie w języku polskim i angielskim, z ceremoniałem należnym imprezie sportowej tej rangi. Mistrzostwom Świata towarzyszyć będą imprezy okolicznościowe związanme z naszym regionem oraz samym wędkarstwem.  Uroczyste zamknięcie Mistrzostw Świata nastapi 26. maja br na dziedzińcu OW "Pałac Wojanów" w Wojanowie.

Wójt Gminy Mysłakowice jest honorowym członkiem Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Świata.

postheadericon Zawiadomienie

Zgodnie ze Statutem Wsi Mysłakowice zwołuję ZEBRANIE WIEJSKIE w dniu 21.05.2012 o godzinie 18.00 w Zespole Szkół w Mysłakowicach.

Tematyka zebrania:

  • Przesunięcie środków w ramach Funduszu Soleckiego
  • Sprawy różne

Sołtys Wsi Mysłakowice Andrzej Wrona

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt