In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Uwaga!!! Zmiana godzin pracy Urzędu Gminy

Uprzejmie informuję, że począwszy od miesiąca maja 2014 roku ulegną zmianie godziny pracy Urzędu Gminy w Mysłakowicach.

 Od 1. maja 2014 roku Urząd Gminy pracować będzie w godzinach:

  •  poniedziałek od 7.00 do 15.00 
  •  wtorek od 7.00 do 16.00
  •  środa od 7.00 do 15.00
  •  czwartek od 7.00 do 15.00
  •  piątek od 7.00 do 14.00


                                                                  Z poważaniem
                                                                  Wójt Gminy Mysłakowice
                                                                  /-/ Zdzisław Pietrowski

postheadericon Zajęcia na Orliku w Mysłakowicach dla Przedszkolaków!

Od miesiąca kwietnia na boisku „ ORLIK ” w Mysłakowicach przy ul. Śląskiej 4 uruchamia się zajęcia treningowe nauki gry w piłkę nożną dla grupy wiekowej przedszkolaków i I klasy szkoły podstawowej.
Zajęcia odbywały się będą w każdy wtorek od godzinie 16:20.

Prowadzący zajęcia - Czesław Bureś - Tel. 507 700 548.

postheadericon Wyniki Otwartego Konkursu Ofert

    Wójt Gminy Mysłakowice informuje, że w odpowiedzi na Ogłoszenie o Otwartym Konkursie złożone zostały trzy oferty. Wszystkie oferty poddano ocenie formalnej zgodnie z Regulaminem Komisji Konkursowej  i ogłoszeniem o konkursie.
    W wyniku postępowania konkursowego na wykonanie zadań publicznych w roku 2014 dotację na realizację zadań z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu otrzymuje:
Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Mysłakowicach -  Upowszechnienie sportu w oparciu o infrastrukturę gminną -  120 000,00 PLN.

Ogłoszenie

postheadericon Kiermasz Wielkanocny w Pałacu Łomnica

W dniach 5-6 kwietnia zapraszamy na Kiermasz Wielkanocny do Pałacu Łomnica. Będziecie Państwo mogli zobaczyć i nabyć produkty ponad trzydziestu wystawców i producentów.

Oprócz wyrobów regionalnych oraz kulinarnych specjałów zawsze obecnych na kiermaszach w Łomnicy, pojawią się także unikatowe ozdoby wielkanocne oraz wiosenne.

Nie zabraknie również muzyki jazzowej na żywo, atrakcji dla najmłodszych w postaci warsztatów plastycznych oraz jazd na koniach Bolku i Lolku.

 

Plakat

postheadericon Wielkie Otwarcie Salonu Regess Energy

Firma Regess Energy Sp. z o.o. z siedzibą w Jeleniej Górze to dynamicznie rozwijająca się firma z wysoką pozycją na rynku lokalnym oraz europejskim. W związku z rozszerzeniem swojej działalności firma otwiera salon w Mysłakowicach przy ul. Łokietka 30. Otwarcie salonu już w niedzielę 30 marca. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na ulotce.

Ulotka

postheadericon Biała środa

Zapraszamy na konferencję „Cukrzyca chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Niesłuch coraz większym problemem społeczeństwa”, która odbędzie się w dniu 26.03.2014 r. o godzinie 10:00 w sali konferencyjnej Centrum Usług Medycznych i Profilaktyki Zdrowotnej „Przedwiośnie” przy ul. Górniczej 11 w Kowarach.

Więcej informacji na plakacie:

plakat

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt