In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Spacer krajoznawczy śladami umocnień militarnych w Jeleniej Górze

Komisja Krajoznawcza przy Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze zaprasza w sobotę 25 maja 2013 roku na spacer krajoznawczy śladami umocnień militarnych jakie zachowały się na terenie Jeleniej Góry. Postaramy się odnaleźć zachowane w terenie resztki budowli związanych z działaniami wojennymi czy też mających służyć obronności miasta. I nie chodzi tu tylko o obiekty z okresu II wojny światowej. Spacer rozpoczniemy od stacji PKP i przez Wzgórze Partyzantów, Wzgórze Tadeusza Kościuszki, Złomy i Kopki dotrzemy około godz. 14.00 do zajezdni MZK.

Więcej…

postheadericon Imprezy w Jeleniej Górze i okolicy od 17. do 19. maja 2013r

17 maja – piątek
„Kenia dla lenia” czyli Artura Wójcika podglądanie Afryki
godz. 18.30, Chata Izerska, ul. Piastowska 32, Szklarska Poręba
Spotkanie połączone z pokazem fotografii zaproszonego Gościa.
więcej na www.szklarskaporeba.pl
Spektakl „Kolacja dla głupca” Francis Veber
godz. 19.00, duża scena Teatru C.K. Norwida, al. Wojska Polskiego 38, Jelenia Góra
więcej na www.teatrnorwida.pl
“Czas wrócić” (spektakl kabaretowy)
godz. 19:00, Teatr Nasz, ul. Kolonijna 27, Michałowice
bilety w cenie 45 zł, rezerwacja: tel. 502 633 518, 603 585 589,
więcej na www.teatrnasz.pl

Więcej…

postheadericon Targi turystyczne "TOURTEC" w Jeleniej Górze już za nami

_DSC0049Targi turystyczne TOURTEC 2013 organizowane przez Wydział Promocji, Turystyki    i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze już za nami. Miały miejsce 10. i 11. maja na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze. Dzięki pozyskaniu przez Powiat Jeleniogórski środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: „Inwestujemy w waszą przyszłość” w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska-Saksonia 2007 - 2013 na projekt „Karkonosze i Łużyce Górne – aktywnie przez cztery pory roku” udział w targach był bezpłatny. W targach uczestniczyło około 150 wystawców: m.in. samorządy, biura podróży, hotele, ośrodki spa, pensjonaty, organizacje i przedsiębiorstwa  z Polski, Belgii, Czech, Słowacji, Holandii i Niemiec m. in. z Aachen, Bambergu, Jablonca nad Nisou, Liberca, Zielonej Góry, Białegostoku, Koszalina, Rewala, oraz z powiatów gryfickiego i wolsztyńskiego. Na stoiskach można było dostać foldery, pocztówki i mapy z tych regionów oraz nawiązać ciekawe kontakty. Była to także doskonała okazja dla Wystawców do zaprezentowania własnych ofert dla szerszego kręgu odbiorców.

Więcej…

postheadericon Z życia kulturalnego Zespołu Karkonosze

Zespół Karkonosze w dniu 28.04.2013 występował dla seniorów w Siedlęcinie.
W dniu 1 maja 201 zespół występował w hotelu Carmen w Karpaczu. Umilał pobyt turystom z Siedlec, którzy odwiedzili nasze okolice.

Więcej…

postheadericon Jeleniogórski półmaratona......

W dniu 03.05.2013 roku w Jeleniej Górze odbył się I Półmaraton Jeleniogórski na dystansie 20 km.
W gronie 742 uczestników, Gminę Mysłakowice reprezentował jeden mieszkaniec Mysłakowic, 56 – letni Zbigniew Sałapa. Wspierany dopingiem przez mocną grupę Mysłakowiczan ukończył wyścig ze znakomitym czasem 1 godzina 32 minuty. Pozwoliło to naszemu Zbyszkowi na zajęcie 112 miejsca, a w swojej kategorii wiekowej (50+) - 12 miejsca. Upór i hart ducha jakim w Półmaratonie Jeleniogórskim wykazał się nasz mieszkaniec zasługuje na wielkie brawa i gratulacje. Może następnym razem będziemy kibicować Zbigniewowi w Maratonie. Życzymy powodzenia i dalszych sukcesów.

postheadericon Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Niezrzeszonych

 Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe zaprasza wszystkie amatorskie drużyny siatkarskie do wzięcia udziału w Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Niezrzeszonych, który odbędzie 3 maja 2013 roku od godziny 1600 na kompleksie boisk sportowych „Moje boisko Orlik 2012” w Mysłakowicach.

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt