In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Informacje o imprezach w weekend w Jeleniej Górze i okolicy

9 marca - 5 kwietnia
Warsztaty wielkanocne
Malowanie pisanek metodą batikową; uczestnicy warsztatów dowiedzą się o symbolach wielkanocnych i tradycji zdobienia pisanek różnymi, często zapomnianymi technikami
Muzeum Karkonoskie, ul. Jana Matejki 28, Jelenia Góra  (tel. 75 75 234 65)
organizator: Muzeum Karkonoskie

9 marca - piątek
Spektakl dla dzieci „Entliczek Pentliczek”, Jan Brzechwa
godz. 10.00
, Teatr Zdrojowy - Park Zdrojowy 1, Jelenia Góra
(bilety w cenie 15 zł normalny, grupowy 12 zł, rodzinny dla 3 osób 32 zł)
organizator: Miasto Jelenia Góra, Zdrojowy Teatr Animacji

Więcej…

postheadericon Kalendarz imprez kulturalnych i sportowych

 

WYSTAWY, WERNISAŻE ...

1 marca - 16 kwietnia

wystawa fotografii w formie wygaszaczy monitorów stanowisk komputerowych na I i II piętrze Książnicy - Galeri@ w Tle przy ul. Bankowej 27,

 

Zbigniew Sobierajski pracował na Akademii Rolniczej we Wrocławiu, zawodowo związany jest również z Leśnym Bankiem Genów Kostrzyca. Poza usługami przewodnickimi prowadzi wydawnictwo Wiaterna w Podgórzynie pod Jelenią Górą. W grudniu minionego roku miał przyjemność uczestniczyć w 34. wyprawie zimowej na Spitsbergen (info z Książnicy)

Miasto Jelenia Góra, Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej „Książnica Karkonoska”

Więcej…

postheadericon Nabór do XI edycji konkursu "Gmina Fair Play"

 Trwa nabór do XI edycji konkursu „Gmina Fair Play”
Krajowa Izba Gospodarcza – największa organizacja zrzeszająca przedsiębiorców oraz Fundacja „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” zapraszają wszystkie zainteresowane samorządy do nadsyłania zgłoszeń do tegorocznej edycji konkursu „Gmina Fair Play.”
W konkursie „Gmina Fair Play”, organizowanym już od 11 lat, nagradzane są samorządy zaangażowane w tworzenie jak najlepszych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej oraz przyjaznych dla inwestorów.
Do konkursu mogą się zgłaszać wszystkie samorządy, niezależnie od wielkości czy liczby mieszkańców. Przyznanie tytułu i certyfikatu poprzedzone jest rzetelną dwuetapową weryfikacją.

Więcej…

postheadericon Zmiana siedziby i numeru telefonu SPZOZ

Uwaga Mieszkańcy Gminy Mysłakowice!!!!!!!!

Na terenie gminy Mysłakowice od dnia 30 stycznia 2012r. SP ZOZ w Mysłakowicach   funkcjonuje w nowym obiekcie:

Samodzielny Publiczny

Zakład Opieki Zdrowotnej

w Mysłakowicach

ul. Wojska Polskiego 2A

58-533 Mysłakowice

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  

   Telefony kontaktowe:

Rejestracja    75 6470830

                         75 6470831

Stomatologia   75 6470843

Rehabilitacja   75 6470835

Administracja 75 6470841

postheadericon Zmiana siedziby i numeru telefonu GOPS

UWAGA Mieszkańcy Gminy Mysłakowice !!!!!!

Na terenie gminy Mysłakowice od dnia 20. lutego 2012r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

rozpocznie swoją działalność w nowym obiekcie:

 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

w Mysłakowicach

ul. Wojska Polskiego 2A

58-533 Mysłakowice

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

telefon kontaktowy: 75 6470810 

postheadericon Informacje o zmianie numerów telefonów

Na terenie gminy Mysłakowice od dnia 30 stycznia 2012r. SP ZOZ w Mysłakowicach   funkcjonuje w nowym obiekcie:

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mysłakowicach
ul. Wojska Polskiego 2A
58-533 Mysłakowice
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  

Więcej…

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt