In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Komitet Poprawy Wizerunku Wsi Dąbrowica

Komitet Poprawy Wizerunku Wsi Dąbrowica informuje, że na podstawie decyzji Wójta nr 3/2012 z dnia 31. sierpnia 2012r w dniu 01.09.2012 podczas

II Turnieju Doliny Bobru została przeprowadzona zbiórka publiczna w formie sprzedaży cegiełek pieniężnych.

Całość zebranej kwoty to 1350 zł, z przeznaczeniem na prace związane z poprawą wizerunku wsi Dąbrowica.

Sprawozdanie z zakończenia zbiórki zostało w terminie złożone w Urzędzie Gmin w Mysłakowicach.

 

postheadericon Informacja o zebranych środkach finansowych

Komitet Organizacyjny Dożynki wsi Mysłakowice 2012, działając na podstawie decyzji Wójta Gminy Mysłakowice z dnia 11. września 2012 r., zorganizował zbiórkę publiczną w okresie od 15. października 2012 do 15.października 2011 od godziny 11.00 do godziny 21.00.

Środki finansowe zbierano w formie sprzedaży cegiełek o wartości pieniężnej.

Zebrane środki w wysokości 6.960 złotych na dofinansowanie zakupu koncentratora tlenowego oraz wózka inwalidzkiego dla Pawełka Artura Bakalarczyka – mieszkańca wsi Mysłakowice Komitet wpłacił na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” w Warszawie.

Sprawozdanie z przeprowadzonej zbiórki zostało wykonane i oddane w terminie do Urzędu Gminy Mysłakowi.

Wszystkim Darczyńcom jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

postheadericon Komunikat !!!

W dniu 02 listopada /piątek/ Urząd Gminy będzie nieczynny. W sprawach dotyczących sporządzania aktu zgonu dyżur pełni Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego tel: 502552109, Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego tel: 512110082

postheadericon IV Powiatowy Przegląd Zespołów Ludowych i Folklorystycznych

przeg_zesp_2012Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach zaprasza na IV Powiatowy Przegląd Zespołów Ludowych i Folklorystycznych w Mysłakowicach w dniu 6 października godz. 10:00-16:00 pod hasłem "Muzyka ludowa - dolnośląską perłą łączącą pokolenia". Impreza jest realizowana w ramach projektu współfinansowana przez „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Wydarzenie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach osi IV LEADER, działanie 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013- Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Więcej…

postheadericon Zostań profesjonalistką w swoim zawodzie

Biuro Projetu TEB Edukacja oddział Jelenia Góra oraz Germanica Szkoła Języków we Wrocławiu zapraszają  Kobiety do udziału w bezpłatynym projekcie "Dolnośląskie Profesjonalistki w branży turystycznej" współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Oferujemy:

- 60 godzin języka angielskiego lub niemieckiego na różnych poziomach zaawansowania (AO -B2),

- 96 godzin turystycznego szkolenia branżowego:

- zarządzanie w turystyce,

- e- turystyka,

- profesjonalna obsługa turystów,

- marketing turystyczny.

Więcej…

postheadericon Komunikat do Organizacji Pozarządowych

Komunikat Urzędu Gminy

o rozpoczęciu prac nad Programem Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi na rok 2013

Wójt Gminy Mysłakowice informuje, iż zostały rozpoczęte prace nad „Programem Współpracy Gminy Mysłakowice z Organizacjami Pozarządowymi na rok 2013” i zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na rzecz gminy Mysłakowice   i jej mieszkańców do wnoszenia propozycji w terminie od dnia 24.09. br. do 05.10.2012r, na adres: turystyka@myslakowice.pl

Propozycje prosimy wnosić w oparciu o "Program współpracy gminy Mysłakowice   z organizacjami pozarządowymi na 2012 rok"( program jest do wglądu w Biuletynie Informacji Publicznej – wejście do BIP z www.myslakowice.pl w zakładce: pożytek publiczny 2012.

Więcej…

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt