In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Festyn rodzinny w Mysłakowicach

Zapraszamy na festyn rodzinny w Mysłakowicach 29 czerwiec 2013 rok zaczynamy od 12:00...

plakat_jpg

postheadericon Festyn Gminy Mysłakowice

Gmina Mysłakowice serdecznie zaprasza na Festyn Rodzinny pn. „Budowa tożsamości lokalnej – Tyrolczyk”, który odbędzie się 29. czerwca 2013 roku w Parku Królewskim
(ul. Sułkowskiego 1) w Mysłakowicach.

Więcej…

postheadericon V Otwarte Mistrzostwa Polski - Letnie Seminarium Karate

Zapraszamy na V Otwarte Mistrzostwa Polski oraz Letnie Seminarium Karate w Kowarach i Karpaczu.

karate_2013

postheadericon OGŁOSZENIE STANU ZAGROŻENIA PRZECIWPOWODZIOWEGO

W dniu 2. czerwca 2013 r. o godz. 630 w związku z silnymi opadami deszczu Wójt Gminy Mysłakowice wprowadził alarm przeciwpowodziowy na terenie całej Gminy
(Zarządzenie nr 32/13 z dnia 02 czerwca 2013 r.).
Czynności ratownicze rozpoczęły się na terenie wsi Strużnica, Karpniki oraz Kostrzyca.
W godzinach południowych działania przeniosły się do wsi: Wojanów, Bobrów, Dąbrowica. Udział w akcji brały jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej – 34 strażaków, Zespół Zarządzania Kryzysowego, Policja oraz mieszkańcy wsi.

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego

 • Sekretariat Urzędu Gminy  – tel. (75) 64 39 960
  Halina Maciąg  (75) 64 39 961
  fax. (75) 64 39 999
 • Szef GCZK Zdzisław Pietrowski  – tel. 502 552 109
 • Z-ca Szefa GCZK Waldemar Chądzyński – tel. 504 128 036
 • Z-ca Szefa GCZK,  Komendant Gminnego OSP - Czesław Godoń – tel. 504 128 038
 • Z-ca Wójta Jerzy Wateha – tel. 510 131 348
 • Skarbnik Gminy Jadwiga Wawrzeńczak – tel. (75) 64 39 990
 • Sekretarz Gminy Bogdan Kurylczyk  – tel. (75) 64 39 960
 • Członek GCZK Piotr Amborski – tel. 509 683 825

postheadericon III Spacer Krajoznawczy

Komisja Krajoznawcza Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” organizują w sobotę 1 czerwca 2013 r. trzeci w tym sezonie spacer krajoznawczy. Uczestnicy spaceru spotykają się z prowadzącym – Krzysztofem Tęczą, na przystanku MZK Wincentego Pola - Tunel w Jeleniej Górze, skąd o godz. 10.31 odjedziemy autobusem linii nr 2 do Komarna. Po dotarciu do szałasu myśliwskiego pod Barańcem urządzimy sobie biesiadę turystyczną z pieczeniem kiełbasek.

Więcej…

postheadericon Spacer krajoznawczy śladami umocnień militarnych w Jeleniej Górze

Komisja Krajoznawcza przy Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze zaprasza w sobotę 25 maja 2013 roku na spacer krajoznawczy śladami umocnień militarnych jakie zachowały się na terenie Jeleniej Góry. Postaramy się odnaleźć zachowane w terenie resztki budowli związanych z działaniami wojennymi czy też mających służyć obronności miasta. I nie chodzi tu tylko o obiekty z okresu II wojny światowej. Spacer rozpoczniemy od stacji PKP i przez Wzgórze Partyzantów, Wzgórze Tadeusza Kościuszki, Złomy i Kopki dotrzemy około godz. 14.00 do zajezdni MZK.

Więcej…

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt