In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Prezentacje Tradycyjnych Stołów Wigilijnych

Prezentacje Tradycyjnych Stołów Wigilijnych - DOLNY ŚLĄSK 2011 

Bożonarodzeniowe potrawy, przyśpiewki i ozdoby. 

Święta Bożego Narodzenia zajmują ważne miejsce w polskiej i dolnośląskiej tradycji.

W sobotę 17 grudnia w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu można było poczuć ducha zbliżających się Świąt. Dwadzieścia sześć Kół Gospodyń Wiejskich z Dolnego Śląska prezentowało tradycyjne potrawy bożonarodzeniowe. Przystając przy nich można było posłuchać o dawnych obrzędach i zwyczajach, skosztować świątecznych specjałów lub wspólnie pokolędować.

Więcej…

postheadericon Zapraszamy na szkolenie z ekonomii społecznej

Szanowni Państwo,
Zapraszamy na ostatnie bezpłatne zajęcia warsztatowe w ramach projektu PERUNICA.
Tematem szkolenia będą zagadnienia związane z Ekonomią społeczną.
Termin: 17.12.2011 r. (sobota), godz. 14:00-18:00

Więcej…

postheadericon UWAGA!!! ZAMKNIĘTE SZLAKI!!!

Od 11. grudnia  zamknięte są kolejne szlaki turystyczne.

Zakaz ruchu obowiązuje na Drodze Jubileuszowej, z uwagi na silne zwężenie drogi przez nawiany śnieg w okolicy tzw. Rynny Śmierci. Drugim szlakiem zamkniętym dla ruchu jest żółty szlak w Białym Jarze.

Więcej…

postheadericon Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego

treść obwieszczenia

postheadericon Zakończeniu zbiórki publicznej

Zarząd klubu sportowego K.S. „ Orzeł ” Mysłakowice zawiadamia o zakończeniu zbiórki publicznej ofiar w gotówce przeprowadzonej na terenie gminy zgodnie z wydana decyzją z dnia 30.03.2011 r. z przeznaczeniem na działalność sportową klubu .

Więcej…

postheadericon Uroczyste podsumowanie trzech wojewódzkich konkursów

 Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie

 Uroczyste podsumowanie trzech wojewódzkich konkursów

 Dnia 17 listopada 2011 r. w Dolnośląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu odbyło się uroczyste podsumowanie trzech wojewódzkich konkursów:

  • "Najlepsze gospodarstwo agroturystyczne 2011"
  • "Agroliga 2011"
  • "Najciekawsza działalność pozarolnicza na wsi"

Więcej…

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt