In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Najlepsze gospodarstwa na Dolnym Śląsku

Najlepsze gospodarstwa agroturystyczne na Dolnym Śląsku

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wraz z Dolnośląskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu po raz kolejny zorganizował wojewódzki konkurs "Najlepsze gospodarstwo agroturystyczne 2011. Eliminacje zrealizowano w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2010-2011 dla województwa dolnośląskiego ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Więcej…

postheadericon Tygrys Recyklingu dla ZGK

W tegorocznej edycji Konkursu Puchar Recyklingu Związek Gmin Karkonoskich został uhonorowany nagrodą Złotego Tygrysa Recyklingu - odznaczeniem przyznawanym raz na kilka lat dla jednostek samorządowych, które trzykrotnie zdobywały nominację do tej nagrody.

Więcej…

postheadericon Przedsiębiorco, zweryfikuj dane w ewidencji działalności gospodarczej

Informuję, że w ewidencji działalności gospodarczej nadal figurują wpisy, które w myśl obowiązujących przepisów są NIEAKTUALNE, tzn. nie zawierają: numeru PESEL i NIP oraz określenia przedmiotu wykonywanej działalności zgodnie z aktualną Polską Klasyfikacją Działalności (PKD 2007). 
 
W związku z powyższym wzywam wszystkich przedsiębiorców, posiadających nieaktualne zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, do niezwłocznego uzupełnienia   i zaktualizowania wymaganych danych (numer PESEL, PKD 2007) lub złożenia pisemnej informacji o zaprzestaniu wykonywanej przez siebie działalności gospodarczej.
 
Od 1 lipca 2011 roku nastąpiła centralizacja prowadzonej Ewidencji Działalności Gospodarczej. Uruchomiono Centralną Ewidencję i Informację Działalności Gospodarczej (CEIDG) prowadzoną przez Ministra Gospodarki. Wójt Gminy obowiązany jest do przeniesienia, w terminie do 31 grudnia 2011 roku, danych przedsiębiorców znajdujących się w ich ewidencji do systemu teleinformatycznego CEIDG. Nieuzupełnienie wpisów o  nr PESEL, NIP oraz PKD 2007 spowoduje niemożność przeniesienia do CEIDG, a w obrocie gospodarczym to właśnie przedsiębiorca będzie ponosił konsekwencje braku aktualizacji wpisu.

 
Wszelkie informacje w powyższym zakresie można uzyskać w sekretariacie Urzędu Gminy lub pod numerem telefonu 75 64 39 998

postheadericon Włoski Turyn okazał się zwycięski dla reprezentacji Polski

 

W dniach 21-23.10.2011 roku odbyły się w Turynie XIII Mistrzostwa Świata Karate Shotokan FSKA. Zorganizowały je wspólnie światowa organizacja Funakoshi Shotokan Karate Association oraz włoska Unione Sportiva USacli.

Więcej…

postheadericon BEZPŁATNE SZKOLENIE DLA KOBIET

pt. „Kompetentna niania” przygotowujące do zawodu niani realizowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.  Czas szkolenia listopad 2011-styczeń 2012. Miejsce szkolenia: Karpacz, Okrzei 3. Zgłoszenia uczestniczek do 5 listopada 2011r.

Więcej…

postheadericon Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego

Likwidacja obszarów wykluczenia informacyjnego i budowa dolnosląskiej sieci szkieletowej.

Więcej…

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt