In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Majówka w Dolinie Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej

Wszyscy czekamy niecierpliwie na wiosnę i maj - na słońce, ciepłe powietrze, zieloną trawę i moc atrakcji zapowiadanych na te piękne majowe dni w Dolinie Pałaców i Ogrodów.
Serdecznie zapraszamy do udziału – wstęp na większość wydarzeń jest bezpłatny.

Więcej…

postheadericon Zapraszamy do udziału w Biegu EXTRA

Biegasz? Szukasz czegoś Extra?

Zapraszamy Cię na Bieg EXTRA 15tkę Pałacu Wojanów 4 maja 2013r.

Bieg na dystansie ok. 15Km z niesamowitymi krajobrazami w tle… góry, lasy, dzikie

tereny….

Start i meta: Pałac Wojanów.

Teren: Rudawski Park Krajobrazowy.

Co nas wyróżnia?

Przede wszystkim naszym celem jest zapewnienie zawodnikom czegoś EXTRA oprócz zwyczajnego biegania, chociaż nie uważamy, że samo bieganie jest nudne!

Niezwykle barwne krajobrazy, sprawią, że sam bieg stanie się ciekawym doświadczeniem, niezapomnianym przeżyciem. Oprócz pięknych krajobrazów, które na długo zostaną   w pamięci zawodników, chcemy dostarczyć im szczyptę emocji i zaskoczenia. Zbiegi  i podbiegi, wspinaczka skałkowa

Więcej…

postheadericon Zapraszamy na wycieczkę z przewodnikiem "Z kijkami za pan brat"

Koło Grodzkie PTTK przy Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze zaprasza na wycieczkę z przewodnikiem z cyklu „Z kijkami za pan brat”. Dnia 13.04.2013 r. (sobota) zbiórka o godz. 9.30 na przystanku autobusowym obok Dworca PKP w Jeleniej Górze. Przejazd autobusem PKS (Jakuszyce), do Szklarskiej Poręby PKP, skąd idziemy trasą: Szklarska Poręba, Hutnicza Góra, Droga Sudecka, Zakręt Śmierci, Rezerwat Krokusów, Mniszy Las, dochodzimy do przystanku MZK w Górzyńcu, skąd o godz.16.10 powrót autobusem MZK nr 9. do Jeleniej Góry. Trasa liczy około 14 km.

Więcej…

postheadericon Zapraszamy na wycieczkę rowerową z przewodnikiem

Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze zaprasza na wycieczkę rowerową z przewodnikiem w ramach cyklu „Relaks z Rowerem”

 

W dniu 14.04.2013 r. (niedziela) o godz. 10.00 zbiórka i start na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze. Jedziemy trasą: Jelenia Góra, ul. Nadbrzeżna, JG. Cieplice, Staniszów, Głębock, Miłków, (Straconka), Kostrzyca, Mysłakowice, Łomnica, dalej drogą rowerową jedziemy do Jeleniej Góry. Trasa liczy około 50 km.  

Więcej…

postheadericon Informacja dotycząca godzin otwarcia atrakcji światecznych

Jelenia Góra
Muzeum Karkonoskie                   
30.03    sobota        godz. 9.00 – 15.00
31.03    niedziela    nieczynne
01.04    poniedziałek    godz. 9.00-17.00

Muzeum Historii i Militariów  (skansen)        
30.03    sobota        godz. 9.00 – 16.00
31.03    niedziela    nieczynne
01.04    poniedziałek    godz. 9.00 – 16.00

Muzeum Przyrodnicze                    
30.03    sobota        godz. 9.00 – 16.00
31.03    niedziela    godz. 9.00 – 16.00 (wstęp wolny)
01.04    poniedziałek    godz. 9.00 – 16.00 (wstęp wolny)

Więcej…

postheadericon Zapraszamy na ekstremalny Bieg Extra 15 Pałacu Wojanów 5.maja 2013r

Biegasz? Szukasz czegoś Extra?

Zapraszamy Cię na Bieg EXTRA 15tkę Pałacu Wojanów 4 maja 2013r.

Bieg na dystansie ok. 15Km z niesamowitymi krajobrazami w tle… góry, lasy, dzikie

tereny….

Start i meta: Pałac Wojanów.

Teren: Rudawski Park Krajobrazowy.

Co nas wyróżnia?

Przede wszystkim naszym celem jest zapewnienie zawodnikom czegoś EXTRA oprócz zwyczajnego biegania, chociaż nie uważamy, że samo bieganie jest nudne!

Więcej…

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt