In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Targi Produktów Regionalnych "Regionalia"

Podsumowanie II edycji targów

 Centrum MT Polska w Warszawie, w którym od 19 do 21 kwietnia odbywały się drugie Targi Regionalia, premierowa edycja Targów Agroturystyka oraz osiemnaste Targi Turystyki i Wypoczynku Lato odwiedziło łącznie około 25 tys. osób. Przez trzy dni mogły one zapoznać się z ofertą blisko 500 wystawców, którzy na stoiskach prezentowali lokalne wyroby z Polski i ze świata, propozycje wypoczynku blisko natury w otoczeniu malowniczych krajobrazów w kraju i za granicą. Na zwiedzających czekały smaczne degustacje kulinarnych specjałów. Wystawcy kusili m.in. wybornymi mięsami, chrupiącym pieczywem, słodkościami, aromatycznymi miodami, a także tradycyjnymi przetworami i wyrobami z mleka. Nie brakowało różnorodnych trunków, w tym lokalnych browarów, które można było posmakować w ramach Święta Piw Regionalnych. W specjalnym konkursie, spośród 61 propozycji, wyłoniono też najlepsze produkty regionalne. Ponadto, targom towarzyszyły pokazy gotowania, warsztaty oraz ciekawe spotkania merytoryczne.

 

Więcej…

postheadericon Z życia kulturalnego Zespołu "Karkonosze"

W dniach od 5-7 04. 2013 na zaproszenie wójta gminy Iława Zespół Karkonosze przebywał w Nowej Wsi koło Iławy.

 Zespół witał muzyką i śpiewem przybyłych gości na otwarciu częsci hotelowej w Karczmie "Łabędź".

 Mielismy zaszczyt jako pierwsi goście skorzystać z nowo otwartego i pięknie wyposażonego hotelu.

 W następnych dniach  zwiedzaliśmy gminę Iławę m.in. ruiny zamku krzyżackiego w Szymborku oraz Ławicę gdzie żył i mieszkał Emil Von Behring pierwszy laureat Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny.

 W niedzielę 7 kwietnia zespół uczestniczył we mszy św. w kościele p.w. Najświętszej Maryi Panny, śpiewając piesni sakranle, a na koniec dał koncert ludowy.

Więcej…

postheadericon Kalendarz imprez - Maj 2013

WYSTAWY, WERNISAŻE ...

 do 2 maja

wystawa malarstwa Marka Głowackiego i Józefa Stachnika „Akwarele i akryle” - Galeria „Promocje” przy ul. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego 12

 Podwójna wystawa malarstwa sztalugowego. Pejzaże w akwareli artysty z Krakowa Józefa Stachnika - autora niezliczonych wystaw, laureata wielu nagród i wyróżnień, członka TPSP w Krakowie, Stowarzyszenia Art-Literackiego w Krakowie, SPN Ziemi Krakowskiej, Twórczego Klubu Plastyków przy WOK w Krakowie. Od wielu już lat umieszcza na swoich obrazach obiekty sakralne. Ze szczególną pasją i zamiłowaniem maluje drewniane kościoły. Maluje bez rozgłosu, wierny jedynie sobie oraz swemu artystycznemu powołaniu.

Więcej…

postheadericon Zaproszenie na II spacer krajoznawczy 2013

Komisja Krajoznawcza Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” organizują w sobotę 11 maja 2013 r. drugi w tym sezonie spacer krajoznawczy. Uczestnicy spaceru spotykają się z prowadzącym – Krzysztofem Tęczą, na przystanku MZK Strzelecka Góra w Jeleniej Górze, skąd o godz. 10,00 udamy się na Strzelecką Górę znaną także jako Sołtysia, gdzie znajduje się stara wieża widokowa.

Więcej…

postheadericon Majówka 2013

Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej serdecznie zaprasza do udziału w majówce. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

1 maja (środa), godz. 16.00, Pałac Wojanów
Koncert Jelonka Brass Band
Koncert „Cztery Pory Roku” w ramach Europejskiej Sieci Kultury Młodych

3 maja (piątek), godz. 18.00, Pałac Pakoszów
Koncert „Cztery Pory Roku” w ramach Europejskiej Sieci Kultury Młodych

PIKNIK MAJOWY W BUKOWCU

W dniach 1-5 maja w Bukowcu będzie trwał majowy piknik. W godzinach od 11.00 – 19.00 czekać będzie na odwiedzających moc atrakcji. W programie znajdą się koncerty, wystawy, czynny będzie w zabytkowej stodole punkt informacji o parku. Można będzie zaopatrzyć się w mapę parku i ruszyć na wycieczkę szlakiem jego bogactwa i tajemnic. Na zwiedzających czeka wieża widokowa, z której podziwiać można okoliczny krajobraz. W dniach 3-5 maja trwać będzie kiermasz artystyczno – ogrodniczy, który będzie wzbogacony pokazami rękodzieła. Będzie grill i różne smakołyki oraz miejsca piknikowe na trawie na potrzeby naszych gości. Będzie wiele atrakcji dla dzieci, m.in. do wspólnej zabawy porwie je Klaun Rufi Rafi, a Zielony Labirynt - gigantyczna plenerowa gra planszowa dla wszystkich, dzieci i dorosłych czekać będzie na osoby zainteresowane botaniką i sztuką. Uczestnicy przemierzając labirynt, poznają charakterystykę i symbolikę roślin, które odegrały ważną rolę w kulturze, a szczególnie w sztuce. Na wszystkie wydarzenia wstęp będzie jak zawsze wolny. Zapraszamy uczestników do przyjazdu do Bukowca z własnymi kocami, leżakami i koszami piknikowymi.

1 maja (środa), godz. 14.00, Park w Bukowcu - pergola
Występy Klauna RUFI RAFI

3 maja (piątek), Park w Bukowcu – pergola i zabytkowa stodoła
godz. 14.00 - Występy Klauna RUFI RAFI
godz. 16.00 - „U Studni” - koncert poezji śpiewanej muzyków
STAREGO DOBREGO MAŁŻEŃSTWA

4 maja (sobota), Park w Bukowcu – zabytkowa stodoła
godz. 14.00 - Występy Klauna RUFI RAFI
godz. 16.00 - Koncert zespołu COCOTIER (folk, jazz, blues)

5 maja (niedziela), Park w Bukowcu – zabytkowa stodoła
godz. 16.00 - Koncert krakowskich klezmerów NAZZAER

postheadericon Informacja

Uczniowski Klub Sportowy złożył ofertę zgodnie z art. 19a ustawy z dnia 24. kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego pt. "Bieg ekstra 15". W terminie 7. dni od upublicznienia oferty można składać uwagi w formie pisemnej do Urzędu Gminy ( pokój nr 13) lub elektronicznie na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt