In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Mieszkańcu wsi weź udział w badaniu i wypowiedz swoje zdanie!

Firma badawcza Agrotec Polska Sp. z o.o. realizuje na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego projekt badawczy "Wieś czy globalna wioska?" Celem badania jest diagnoza kompetencji komunikacyjnych mieszkańców obszarów wiejskich w kontekście potrzeb budowania kapitału społecznego wiejskich społeczności. W ramach badania dokonana zostanie ocena możliwości wykorzystania nowych mediów w budowaniu otwartych oraz przejrzystych sieci relacji społecznych na obszarach wiejskich. Uzasadnieniem badania są specyficzne potrzeby komunikacyjne mieszkańców wsi polegające na silnym zagrożeniu wykluczeniem cyfrowym tej grupy, będącej zarazem tą częścią społeczeństwa polskiego, która w największym stopniu może skorzystać w wyniku zmian technologii komunikacyjnych i funkcji społecznych mediów. Na cele realizacji projektu uruchomiony został specjalny blog (http://wiesczyglobalnawioska.pl).

Więcej…

postheadericon Imprezy weekendowe w Jeleniej Górze i okolicy

30 listopada - piątek
„Przygody Sindbada Żeglarza” Bolesław Leśmian (pokaz przedpremierowy dla dzieci)
godz. 10.00, Teatr Zdrojowy, ul. Park Zdrojowy 1, Jelenia Góra - Cieplice
bilety:18 zł dorośli, dzieci 15 zł, grupowy dla dzieci 12 zł, rodzinny - 3 osoby 32 zł
więcej na www.teatr.jgora.pl,


Koncert dedykowany pamięci Francisa Poulenca
godz. 19.00, sala koncertowa Filharmonii, ul. Józefa Piłsudskiego 60, Jelenia Góra
Koncert w wykonaniu Kwintetu Dętego Filharmonii Dolnośląskiej. Andrzej Zwarycz - prowadzenie; w repertuarze utwory Francisa Poulenca i Astora Piazzolli.
bilety: 20 zł, 10 zł, więcej na www.filharmonia.jgora.pl,

Więcej…

postheadericon kalendarz imprez kulturalnych i sportowych

WYSTAWY, WERNISAŻE ...

 

1 - 31 grudnia

wystawa obrazów Moniki Onsowicz - portrety i martwa natura - Filia nr 6 Książnicy Karkonoskiej przy ul. Wrocławskiej 71

Miasto Jelenia Góra, Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej „Książnica Karkonoska”

do 6 grudnia

wystawa malarstwa „Doświadczanie rzeczywistości” Barbara Przybyszówna - Galeria Małych Form Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej 27

Więcej…

postheadericon Prośba o pomoc

Klaudia Pająk urodziła się w grudniu 2006 roku. Pochodzi z  Pisarzowic koło Bielska Białej. Jest słodką, zawsze uśmiechniętą i pełną energii dziewczynką. Takie kochane, małe, pogodne dziecko, zwariowane na maxa. Uwielbia malować, jest miłośniczką gier edukacyjnych, planszowych oraz
komputerowych. Jako sympatyk pływania bardzo tęskni za wyprawami na basen, które ze względu na chorobę są obecnie niemożliwe.Klaudia zachorowała w listopadzie 2011 roku. Pierwsze objawy choroby rozpoczęły się od zapalenia stawu biodrowego objawiającego się bólami głowy,kręgosłupa oraz nóg. Początkowo była leczona w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku Białej. Następnie została przekazana do Kliniki Pediatrii, Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Zabrzu do diagnostyki powiększonych węzłów chłonnych szyjnych, niedokrwistości i dolegliwości bólowych stawu biodrowego prawego. Na podstawie badania histopatologicznego ostatecznie postawiono rozpoznanie NOWOTWÓR ZŁOŚLIWY - NEUROBLASTOMA w IV stopniu zaawansowania klinicznego.

Więcej…

postheadericon Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Wsi Gruszków

Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Wsi Gruszków informuje, że na podstawie decyzji Wójta nr 4/2012 z dnia 17. września 2012r została przeprowadzona zbiórka publiczna w formie kwesty do puszek kwestorskich oraz skarbon stacjonarnych.

Całość zebranej kwoty to 1095 zł, która została wpłacona do kasy Stowarzyszenia celem przeznaczenia na prace remontowe w świetlicy wiejskiej w Gruszkowie.

Stosowne sprawozdanie zostało w terminie złożone w Urzędzie Gminy w Mysłakowicach.

postheadericon Komitet Poprawy Wizerunku Wsi Dąbrowica

Komitet Poprawy Wizerunku Wsi Dąbrowica informuje, że na podstawie decyzji Wójta nr 3/2012 z dnia 31. sierpnia 2012r w dniu 01.09.2012 podczas

II Turnieju Doliny Bobru została przeprowadzona zbiórka publiczna w formie sprzedaży cegiełek pieniężnych.

Całość zebranej kwoty to 1350 zł, z przeznaczeniem na prace związane z poprawą wizerunku wsi Dąbrowica.

Sprawozdanie z zakończenia zbiórki zostało w terminie złożone w Urzędzie Gmin w Mysłakowicach.

 

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt