In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Z życia kulturalnego Zespołu Karkonosze

Zespół Karkonosze w dniu 28.04.2013 występował dla seniorów w Siedlęcinie.
W dniu 1 maja 201 zespół występował w hotelu Carmen w Karpaczu. Umilał pobyt turystom z Siedlec, którzy odwiedzili nasze okolice.

Więcej…

postheadericon Jeleniogórski półmaratona......

W dniu 03.05.2013 roku w Jeleniej Górze odbył się I Półmaraton Jeleniogórski na dystansie 20 km.
W gronie 742 uczestników, Gminę Mysłakowice reprezentował jeden mieszkaniec Mysłakowic, 56 – letni Zbigniew Sałapa. Wspierany dopingiem przez mocną grupę Mysłakowiczan ukończył wyścig ze znakomitym czasem 1 godzina 32 minuty. Pozwoliło to naszemu Zbyszkowi na zajęcie 112 miejsca, a w swojej kategorii wiekowej (50+) - 12 miejsca. Upór i hart ducha jakim w Półmaratonie Jeleniogórskim wykazał się nasz mieszkaniec zasługuje na wielkie brawa i gratulacje. Może następnym razem będziemy kibicować Zbigniewowi w Maratonie. Życzymy powodzenia i dalszych sukcesów.

postheadericon Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Niezrzeszonych

 Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe zaprasza wszystkie amatorskie drużyny siatkarskie do wzięcia udziału w Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Niezrzeszonych, który odbędzie 3 maja 2013 roku od godziny 1600 na kompleksie boisk sportowych „Moje boisko Orlik 2012” w Mysłakowicach.

postheadericon Targi Produktów Regionalnych "Regionalia"

Podsumowanie II edycji targów

 Centrum MT Polska w Warszawie, w którym od 19 do 21 kwietnia odbywały się drugie Targi Regionalia, premierowa edycja Targów Agroturystyka oraz osiemnaste Targi Turystyki i Wypoczynku Lato odwiedziło łącznie około 25 tys. osób. Przez trzy dni mogły one zapoznać się z ofertą blisko 500 wystawców, którzy na stoiskach prezentowali lokalne wyroby z Polski i ze świata, propozycje wypoczynku blisko natury w otoczeniu malowniczych krajobrazów w kraju i za granicą. Na zwiedzających czekały smaczne degustacje kulinarnych specjałów. Wystawcy kusili m.in. wybornymi mięsami, chrupiącym pieczywem, słodkościami, aromatycznymi miodami, a także tradycyjnymi przetworami i wyrobami z mleka. Nie brakowało różnorodnych trunków, w tym lokalnych browarów, które można było posmakować w ramach Święta Piw Regionalnych. W specjalnym konkursie, spośród 61 propozycji, wyłoniono też najlepsze produkty regionalne. Ponadto, targom towarzyszyły pokazy gotowania, warsztaty oraz ciekawe spotkania merytoryczne.

 

Więcej…

postheadericon Z życia kulturalnego Zespołu "Karkonosze"

W dniach od 5-7 04. 2013 na zaproszenie wójta gminy Iława Zespół Karkonosze przebywał w Nowej Wsi koło Iławy.

 Zespół witał muzyką i śpiewem przybyłych gości na otwarciu częsci hotelowej w Karczmie "Łabędź".

 Mielismy zaszczyt jako pierwsi goście skorzystać z nowo otwartego i pięknie wyposażonego hotelu.

 W następnych dniach  zwiedzaliśmy gminę Iławę m.in. ruiny zamku krzyżackiego w Szymborku oraz Ławicę gdzie żył i mieszkał Emil Von Behring pierwszy laureat Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny.

 W niedzielę 7 kwietnia zespół uczestniczył we mszy św. w kościele p.w. Najświętszej Maryi Panny, śpiewając piesni sakranle, a na koniec dał koncert ludowy.

Więcej…

postheadericon Kalendarz imprez - Maj 2013

WYSTAWY, WERNISAŻE ...

 do 2 maja

wystawa malarstwa Marka Głowackiego i Józefa Stachnika „Akwarele i akryle” - Galeria „Promocje” przy ul. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego 12

 Podwójna wystawa malarstwa sztalugowego. Pejzaże w akwareli artysty z Krakowa Józefa Stachnika - autora niezliczonych wystaw, laureata wielu nagród i wyróżnień, członka TPSP w Krakowie, Stowarzyszenia Art-Literackiego w Krakowie, SPN Ziemi Krakowskiej, Twórczego Klubu Plastyków przy WOK w Krakowie. Od wielu już lat umieszcza na swoich obrazach obiekty sakralne. Ze szczególną pasją i zamiłowaniem maluje drewniane kościoły. Maluje bez rozgłosu, wierny jedynie sobie oraz swemu artystycznemu powołaniu.

Więcej…

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt