In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Konkurs Plastyczny Dla Młodzieży Gimnazjalnej

KONKURS NA PRACĘ PLASTYCZNĄ

inspirowaną lekturą tekstu typu „Leichte Lektüre” ze zbiorów Biblioteki Niemieckiej we Wrocławiu dla młodzieży gimnazjalnej uczącej się języka niemieckiego na terenie województwa dolnośląskiego i okolic

Cele konkursu:

  • zachęcenie młodzieży do samodzielnego czytania tekstów w języku niemieckim niezależnie od poziomu znajomości języka;
  • kształtowanie postawy samodzielności w rozszerzaniu kompetencji językowych uczniów;
  • przybliżenie młodzieży aktualnego obrazu Niemiec;

Więcej…

postheadericon I Ślężańskie Forum Kobiet

20 marca 2012 r. w Ostroszowicach w gminie Dzierżoniów odbyło się I Ślężańskim Forum Kobiet. Była to impreza, której celem jest przede wszystkim przedstawienie, jak ważną rolę na obszarach wiejskich pełnią kobiety.
W spotkaniu udział wzięło ponad 150 osób, były to głównie panie – przedstawicielki aż 18 organizacji działających na terenie LGD „Ślężanie”, które wraz z Urzędem Gminy Dzierżoniów było organizatorem całej imprezy. Forum prowadziła pani Jolanta Zarzeka, Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów.

Więcej…

postheadericon Prezentacje „Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych, Palm i Pisanek”

Po raz kolejny przed Świętami Wielkanocnymi Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zorganizowali Prezentacje „Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych, Palm i Pisanek”. W sobotę 31 marca w Pasażu Grunwaldzkim zaprezentowanych zostało 26 stołów, zastawionych świątecznymi potrawami, przygotowanymi przez panie z dolnośląskich Kół Gospodyń Wiejskich. Prezentacje miały na celu zachęcenie do kultywowania i podtrzymywania tradycji i zwyczajów związanych ze świętem Wielkiej Nocy, a także pokazanie różnorodności świątecznych ozdób i potraw. Podczas Prezentacji przeprowadzono konkurs na „Najpiękniejszą palmę i pisankę wielkanocną”. Celem konkursu było zachowanie tradycji wykonywania palm i pisanek wielkanocnych oraz kształtowanie aktywnej i twórczej postawy społeczeństwa wobec sztuki i tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Wielkiej Nocy.

Więcej…

postheadericon Obwieszczenie Wojewody

Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego nr IF-PP-747.34.2011-7.AD z dnia 29 marca 2012 w sprawie likwidacji wykluczenia informacyjnego i budowa dolnośląskiej sieci szkieletowej dla odcinka Linia optotelekomunikacyjna RD_19 w relacji: WD_Kowary-ZO_Jelenia Góra Łomnica na RS_24. - plik

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt