In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Wyjątkowa wystawa w Görlitz tylko do 31. stycznia 2013r

 Pod hasłem BESA – kodeks honorowy zostanie w piątek, 18 stycznia b.r. o godz. 17:00 otwarta wystawa o szczególnej treści i o poruszającym przesłaniu. Miejsce wernisażu – KulTourSalon mieszczący się we wschodniej części budynku dworca kolejowego w Görlitz. O jej wyjątkowym charakterze świadczy to, iż kuratorem tego wydarzenia jest instytut Yad Vashem z Jerozolimy a jej kolejnym wernisażom w miastach Saksonii patronuje premier tego kraju Stanislaw Tillich. „BESA” to część starodawnego kodeksu honorowego Albańczyków. Zgodnie z nim, ten kto drugiemu świadczy pomoc, przyjmując go pod własny dach, musi przestrzegać przyrzeczenia „Dom Albańczyka należy do Pana Boga i do Gościa”. 

Więcej…

postheadericon Konsultacje nowego projektu

W związku z Rozstrzygnięciem Nadzorczym z dnia 04.01.2013r i uchyleniem uchwały Nr XXXI/190/12 w sprawie przyjęcia Programu Współpracy Gminy Mysłakowice z organizacjami pozarządowymi oraz z pozostałymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2013 Zarządzeniem Wójta Gminy Mysłakowice postanawia się przeprowadzić ponowne konsultacje społeczne nowego projektu Programu Współpracy na rok 2013 Gminy Mysłakowice z organizacjami pozarządowymi oraz z pozostałymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego.

Więcej…

postheadericon Ogłoszenie

Parafia pw NSPJ w Mysłakowicach i Caritas Mysłakowice zwracają się z ogromną prośbą do mieszkańców gminy Mysłakowice i ludzi dobrej woli o każdą pomoc na rzecz pogorzelców: Państwa Heleny i Stanisława Kantek oraz Roberta Szumana, którzy w pożarze stracili dom z całym dobytkiem.

Dla poszkodowanych potrzebne są materiały budowlane oraz pomoc finansowa do odbudowy dachu.

W dniu 20.01.2013r przy kościele parafialnym w Mysłakowicach odbędzie się kwesta na rzecz pogorzelców.

Dla wsparcia finansowego udostępniono konto Parafii:

PKO BP 60 1020 2124 0000 8302 0073 1455 z dopiskiem: "Na rzecz pogorzelców".

Z wyrazami wdzięczności i zrozumienia

Parafia NSPJ i Caritas w Mysłakowicach

postheadericon Bal Karnawałowy

bal2012

postheadericon Imprezy na weekend w Jeleniej Górze i okolicy

0-13 stycznia / czwartek-niedziela
VII edycji Husqvarna Tour 2013 
więcej na www.szklarskaporeba.pl

Szklarska Poręba – Jakuszyce

11 stycznia - piatek
Międzyszkolne pokazy jasełkowe
godz. 9.00, Teatr Zdrojowy,  ul. Park Zdrojowy 1, Jelenia Góra-Cieplice
wstęp wolny
organizator: Miasto Jelenia Góra, Zdrojowy Teatr Animacji, Szkoła Podstawowa nr 13
 Spektakl „Zakała” Francis Veber
godz. 19.00, duża scena Teatru C.K.Norwida, al. Wojska Polskiego 38, Jelenia Góra
bilet w cenie 40 zł, więcej na www.teatrnorwida.pl
organizator: Miasto Jelenia Góra, Teatr im. Cypriana Kamila Norwida

Więcej…

postheadericon Imprezy na weekend od 4. do 6. stycznia

4 styczeń - piatek
Spektakl „Kolacja dla głupca” Francis Veber
godz. 19.00, Teatr C.K.Norwida (duża scena), al. Wojska Polskiego 38, Jelenia Góra
bilety w cenie 20 zł i 30 zł, więcej na www.teatrnorwida.pl
organizator: Miasto Jelenia Góra, Teatr im. Cypriana Kamila Norwida
Jubileusz X-lecia Orkiestry Dętej Filharmonii Dolnośląskiej
godz. 19.00, sala koncertowa Filharmonii Dolnośląskiej, ul. J.Piłsudskiego 60, Jelenia Góra
Koncert w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją tamburmajora Marka Fliegera, Joanna Moryc - prowadzenie; w programie przeboje muzyki popularno-rozrywkowej.
bilety w cenie 30 zł, 20 zł, więcej na www.filharmonia.jgora.pl
organizator: Filharmonia Dolnośląska

Więcej…

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt