In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Nowy Pomnik Historii na Dolnym Śląsku

2 lutego br. zakończą się dwuletnie starania Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów o wpisanie na listę Pomników Historii zespołów pałacowo-parkowych znajdujących sięna terenie Kotliny Jeleniogórskiej. W Pałacu Prezydenckim w Warszawie Prezydent Bronisław Komorowski wręczy ten prestiżowy tytuł przedstawicielom Fundacji. Pomnik Historii to najwyższa forma uznania dla zabytków.

Więcej…

postheadericon Imprezy na najbliższy weekend w Jeleniej Górze i okolicy

27-28 stycznia
Finał Zimowych Mistrzostw Polski Prezenterów Muzycznych Karpacz 2012
miejsce
: Dwór Liczyrzepy, Karpacz więcej na www.karpacz.pl

27-29 stycznia
18 Mistrzostwa Puszczykowa w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie
miejsce
: SkiArena Szrenica, Polana Jakuszycka więcej na www.szklarskaporeba.pl

Więcej…

postheadericon Kalendarz imprez kulturalnych, sportowych i turystycznych - luty 2012

KALENDARZ IMPREZ KULTURALNYCH,
SPORTOWYCH I TURYSTYCZNYCH
LUTY 2012

WYSTAWY, WERNISAŻE ...

1 - 29 lutego
wystawa exlibrisów z II Biennale Exlibrisu Współczesnego w Filii Nr 6 Książnicy Karkonoskiej przy ul. Wrocławskiej 71
Miasto Jelenia Góra, Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej „Książnica Karkonoska”

1 - 29 lutego
wystawa „Sudety w poezji” w Filii Nr 6 Książnicy Karkonoskiej przy ul. Wrocławskiej 71
Miasto Jelenia Góra, Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej „Książnica Karkonoska”

Więcej…

postheadericon Mobilny Punkt Informacji Funduszy Europejskich

03 lutego 2012 r. w Sali Konferencyjnej w siedzibie Urzędu Gminy w Mysłakowicach, ul. Szkolna 5 odbędą się bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości pozyskania dofinansowania z Funduszy Europejskich. Podczas konsultacji będzie można dowiedzieć się o możliwościach uzyskania dofinansowania oraz poznać zasady ubiegania się o wsparcie. Zainteresowani dowiedzą się również do jakich instytucji należy zgłaszać się w przypadku aplikowania o dotacje. Spotkanie przeznaczone jest dla wszystkich zainteresowanych tematyką Funduszy Europejskich 2007-2013, w szczególności dla osób, które planują założyć własną działalność gospodarczą oraz przedsiębiorców z obszarów wiejskich. Konsultacje Urzędzie Gminy w Mysłakowicach odbędą się w godzinach 10.00 – 14.00. Dyżur będzie pełnił konsultant Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich - PIFE Jelenia Góra, który mieści się w Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA , w Jeleniej Górze ul. 1 Maja 27, tel. 75/ 75 -27-522

Osoby, które chcą skorzystać z konsultacji w Mysłakowicach proszone są o kontakt telefoniczny z panem Piotrem Amborskim, Referat Inwestycji, Rozwoju i Przedsiębiorczości Urzędu Gminy w Mysłakowicach, pod tel. 75/ 643-99-86

Zamieszczamy link, pod którym można znaleźć szczegóły projektu. link

postheadericon Ogólnopolski Konkurs Grantowy

 

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2012" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Celem Programu jest wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z terenów wiejskich i małych miast (do 20 000 mieszkańców) poprzez podnoszenie ich kompetencji i rozwój umiejętności społecznych.  

Więcej…

postheadericon Obwieszczenie Woj.Dolnośląskiego

Obwieszczenie Woj.Dolnośląskiego nr IF-PP.747.34.2011.AD4 z dnia 04.01.2012r. o wszczęciu postępowania administracynego w/s wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji regionalnej sieci szerokopasmowej pn:"Likwidacja obszarów wytkluczenia informacyjnego i budowa dolnośląskiej sieci szkieletowej -Linia optotelekomunikacyjna RD 19 w relacji WD KOwary-ZO Jelenia Góra.Łomnica RS 24. plik

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt