In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Badania mammograficzne

NZOZ Medica wspólnie z NFZ propaguje profilaktyczny program wczesnego wykrywania raka piersi. Populacja, do której skierowany jest program to kobiety w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej lub otrzymały w ramach realizacji programu w roku ubiegłym, pisemne wskazania do wykonania ponownego badania mammograficznego po upływie 12 miesięcy. Programem nie mogą być objęte kobiety, u których wcześniej w piersi zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym. Kobiety w wieku od 40 lat, mogą skorzystać z badania płatnego, przy czym w tym przypadku konieczne jest skierowanie od lekarza. Badanie mammograficzne należy powtarzać co 2 lata, w przypadku braku wykazania zmian złośliwych. Dysponujemy mammobusem wyposażonym w cyfrowy aparat mammograficzny, wykwalifikowaną kadrą z wieloletnim doświadczeniem oraz posiadamy certyfikat ISO oraz certyfikat jakości wydany przez Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Program Profilaktyki Raka Piersi.

postheadericon XXII Turniej Rycerski na Chojniku

Więcej

postheadericon Dotacje dla przedsiębiorstw - doradztwo

więcej

postheadericon Biuro poselskie Poseł RP. Elżbiety Zakrzewskiej

Przypominamy mieszkańcom Gminy Mysłakowice, że w Mysłakowicach przy ulicy Godebskiego 2( siedziba Koła Gospodyń Wiejskich) funkcjonuje społeczne Biuro Poselskie Poseł RP Elżbiety Zakrzewskiej. Biuro czynne jest w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w godzinach od 17.00 do 18.00, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zapraszamy!!!

postheadericon Imprezy na najbliższy weekend w Jeleniej Górze i okolicy

5 - 8 sierpnia

  • Festiwal Teatrów Wędrujących, XXIX Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych
    Początek godz.20.00, na Placu Ratuszowym oraz ulicach Jeleniej Góry
    więcej na  www.teatrnorwida.pl

Więcej…

postheadericon Wystawia Produktów Regionalnych "Wyprodukowano pod Śnieżką"

Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza do wzięcia udziału w 9 Wystawie Produktów Regionalnych „Wyprodukowano pod Śnieżką”, która odbędzie się w Jeleniej Górze na Placu Ratuszowym dnia 9 września 2011 r. /piątek/. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Jeleniej Góry. Patronat medialny – „Nowiny Jeleniogórskie”, TV KarkonoszePlay, TV Dami, Muzyczne Radio, jelonka.com

Więcej…

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt