In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Zostań monterem rusztowań za darmo

Już w grudniu w Mysłakowicach odbędzie się bezpłatny kurs z zakresu montażu rusztowań budowlano-metalowych.
Szkolenie skierowane jest do dolnośląskich firm, do ich pracowników i właścicieli (w tym osób samozatrudnionych) działających w branży budowlanej i nie korzystających wcześniej ze szkoleń w ramach POKL.

Więcej…

postheadericon Wybieramy Sołtysa Roku!!!

Zachęcamy mieszkańców Gminy Mysłakowice do udziału w głosowaniu na Sołtysa Roku 2013. W III edycji konkursu organizowanego przez Nowiny Jeleniogórskie ogromne szanse na zdobycie tego zaszczytnego tytułu ma Pani Sołtys wsi Bukowiec Jadwiga Kublik. Po pierwszym etapie głosowania nasza przemiła Pani Sołtys zajmuje drugie miejsce tracąc 20 głosów ( sms-ów ) do prowadzącej sołtys wsi Chmielno. Głosować można do dnia 12.12.2013 roku. 

Patronat honorowy nad konkursem obejmują: Posłanka na Sejm RP Zofia Czernow oraz Dolnośląska Izba Rolnicza i Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu.

Aby zagłosować na Naszą Panią Sołtys Jadwigę Kubik należy wysłać sms-a o treści SOŁTYS3 na numer 7155. Koszt sms-a 1,23 zł.

Zachęcamy do głosowania!!!

Link do strony www

postheadericon Przerwy w dostawie energii elektrycznej

TAURON Dystrybucja S.A. informuje o przerwach w dostawie energii elektrycznej
w dniach:

13.11.2013Karpniki: ul. Rudawska 1, 2, 4, 6, ul. Sportowa 1 do 6, ul. Łąkowa
w godzinach: 07:00 – 09:00

13.11.2013Karpniki: ul. Rudawska nieparzyste 3 do 43, parzyste 8 do 32,
ul. Stawowa, ul. Nadrzeczna 1 w godzinach: 08:00 – 18:00

13.11.201315.11.2013Karpniki: ul. Stawowa, ul. Nadrzeczna, ul. Kościelna,
ul. Sportowa, ul. Rudawska nieparzyste 1 do 63, parzyste 2 do 60, ul. Turystyczna,
ul. Janowicka, ul. Nadbrzeżna 2, 4, ul. Łąkowa w godzinach: 07:00 – 10:00 oraz 16:00 – 18:00

postheadericon Bezpłatne szkolenia dla osób w wieku 18-24 oraz 50+

Familijny Wrocław - Dolnośląski Oddział Fundacji Familijny Poznań serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach osoby zamieszkałe na terenie powiatu jeleniogórskiego oraz miasta Jelenia Góra, pozostające bez zatrudnienia, zarówno zarejestrowane, jak i niezarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy. Celem projektu jest zdobycie nowych umiejętności i kwalifikacji zawodowych w dwóch profilach: opiekun dziecięcy - pomoc nauczyciela oraz przedstawiciel handlowy.

Więcej…

postheadericon Integracja międzypokoleniowa seniorów w Kotlinie Jeleniogórskiej

Stowarzyszenie „Faktor” oraz LGD Partnerstwo Ducha Gór serdecznie zapraszają do udziału w projekcie pt. „Integracja międzypokoleniowa seniorów w Kotlinie Jeleniogórskiej” w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych 2013.

Więcej…

postheadericon Zapraszamy na "Derby Gminy Mysłakowice"

Już w niedzielę 10.11.2013 roku boisko piłkarskie w Łomnicy będzie areną derbowego starcia pomiędzy zespołami miejscowego KS Łomnica oraz gości KS ORZEŁ Mysłakowice. Początek meczu zaplanowano o godzinie 11:00. Wszystkich mieszkańców serdecznie zapraszamy do wspierania naszych klubów podczas niedzielnego spotkania.

Jak dobrze wiemy spotkania derbowe rządzą się swoimi prawami i zazwyczaj towarzyszą im dodatkowe emocje.
Od kilku sezonów mecze pomiędzy naszymi gminnymi zespołami przebiegają w przyjaznej atmosferze. Spotkanie derbowe jest meczem kończącym jesienną rundę rozgrywaek A - klasy. Po dwunastu kolejkach „Łomniczanie” zgromadzili w swoim dorobku 11 pkt a "Mysłakowiczanie" 7 pkt. Dla obu drużyn jest to bardzo ważny mecz w kontekście walki o wyższą pozycję w A-klasowej tabeli w rundzie wiosennej. W sezonie 2012/2013 górą byli "Łomniczanie" pokonując mysłakowickiego "Orła"  dwukrotnie 1-0. Kto tym razem zwycięży gminną rywalizacje?

ZAPRASZAMY DO KIBICOWANIA!!! BOISKO PIŁKARSKIE W ŁOMNICY 10.11.2013 godz. 11:00

Więcej…

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt