In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Oferta w trybie 19a

Wójt Gminy Mysłakowice informuje o możliwości zgłaszania uwag do złożonej oferty w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tj. Dz. U. z 2018 r. poz. 450, z późn. zm.) na realizację zadania publicznego pt. FESTIWAL „LUDOWE GRANIE NA GRUSZKOWSKIEJ POLANIE”.

W dniu 07.01.2018 r. do Urzędu Gminy Mysłakowice wpłynęła oferta złożona przez Stowarzyszenie Zespół Folklorystyczny KARKONOSZE na realizację zadania w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego pt. FESTIWAL „LUDOWE GRANIE NA GRUSZKOWSKIEJ POLANIE”.
Zamieszcza się ofertę w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Mysłakowice w zakładce Pożytek Publiczny, na stronie internetowej Urzędu Gminy w Mysłakowicach oraz na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy w Mysłakowicach.

Zgodnie z art. 19a ust. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tj. Dz. U. z 2018 r. poz. 450, z późn. zm.) każdy może zgłaszać uwagi dotyczące złożonej oferty.
Uwagi można zgłaszać pisemnie drogą elektroniczną na adres: ri@myslakowice.pl lub listownie na adres: Urząd Gminy Mysłakowice, ul. Szkolna 5, 58-533 Mysłakowice
na formularzu dostępnym w BIP i na stronie internetowej Urzędu Gminy w Mysłakowicach do dnia 30.01.2019 r.

ogłoszenie

formularz z uwagami

oferta

postheadericon Informacja dla Przedsiębiorców

Informuję, że 31 stycznia 2019 r. mija termin złożenia oświadczenia o wartości sprzedaży napojów alkoholowych za rok 2018 oraz wniesienie opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

W zawiązku z powyższym oświadczenie należy złożyć w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Gminy Mysłakowice oraz dokonać wpłaty na rachunek gminy: 73 1020 2124 0000 8602 0011 0759 do dnia 31 stycznia br.

postheadericon Spotkanie Opłatkowo-Mikołajkowe

Nasze motto:
Pomagając innym
Pomagasz również sobie.

W dniu 14.XII.2018 r. odbyło się kolejne już XXIII Spotkanie Opłatkowo-Mikołajkowe Grupy Wsparcia Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin „Niezapominajki” działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach.

Spotkanie miało miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach. Uroczystość opłatkową zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście, a mianowicie: Pani Maria Patejuk – Stenzel – Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Mysłakowicach, Pani Helena Nawrot – Przewodnicząca Koła Emerytów i Rencistów, Pan Grzegorz Truchanowicz – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach, Pani Alina Dunker – Członek Koła Gospodyń Wiejskich.

Uczestnicy spotkania podzielili się wzajemnie opłatkiem, życząc sobie radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Na uroczystość przyjechał również Święty Mikołaj, który obdarował nasze dzieci paczkami.
Grupa „Niezapominajki” dziękuje sponsorom, dzięki którym na uroczystości nie zabrakło słodkości i owoców.

Nasi sponsorzy:
1.Gmina Mysłakowice,
2.Pan Grzegorz Truchanowicz,
3.Pan Rafał Rosiński - Sklep Spożywczy Mysłakowice,
4.Koło Gospodyń Wiejskich w Mysłakowicach,
5.Koło Emerytów i Rencistów w Mysłakowicach,
6.Pan Bogusław Liebersbach - FHU Piekarstwo-Ciastkarstwo Bogusław Liebersbach,
7.Pan Krzysztof Piejko,
8.Pan Jerzy Tokarczyk - Świat Warzyw i Owoców Mysłakowice,
9.Parafia p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłakowicach

                                                         

                                                                Lider Grupy
                                                               Beata Piejko

postheadericon Komunikat do przedsiębiorców

Zmiany w okresie przechowywania akt pracowniczych


Od 1 stycznia 2019 r. będzie Ci łatwiej przechowywać akta pracownicze pracowników i zleceniobiorców.

Zdecydujesz, czy będziesz przechowywać i archiwizować dokumentację pracowniczą w formie papierowej czy elektronicznej. Dokumenty pracowników, których zatrudnisz po 2018 r., będziesz przechowywać tylko przez 10 lat. Będziesz również mieć możliwość, żeby skrócić z 50 do 10 lat okres przechowywania dokumentacji pracowniczej osób, które zatrudniłeś w latach 1999–2018.

Abyś mógł przechowywać przez 10 lat dokumenty pracowników, których zatrudniłeś w latach 1999–2018, złóż do ZUS oświadczenie (ZUS OSW) o zamiarze przekazania raportów informacyjnych. Potem w ciągu roku przekaż do ZUS raport informacyjny (ZUS RIA) za każdego pracownika, którego zatrudniłeś w latach 1999–2018. Jeśli rozwiążesz stosunek pracy z pracownikiem po 2018 r., przekaż do ZUS raport informacyjny wraz z dokumentem wyrejestrowującym z ubezpieczeń.
Oświadczenie o zamiarze przekazania raportów informacyjnych możesz złożyć w wybranym przez siebie terminie. To, czy złożysz to oświadczenie, zależy od Ciebie. Możesz podjąć decyzję w dowolnym momencie.

Możesz także wycofać złożone oświadczenie, ale tylko zanim złożysz pierwszy raport informacyjny. Jeśli wycofasz oświadczenie, to automatycznie zrezygnujesz ze skróconego okresu przechowywania akt pracowniczych. Oznacza to, że będziesz przechowywać je przez 50 lat.

Więcej…

postheadericon Zawiadomienie o zebraniu wiejskim

Sołtys oraz Rada Sołecka zapraszają na zebranie wiejskie Sołectwa wsi Mysłakowice, które odbędzie się w dniu 14.01.2019 r. (poniedziałek) godzina 16:00 w Szkole Podstawowej w Mysłakowicach

 

Porządek zebrania wiejskiego:

1. Otwarcie zebrania
2. Sprawozdanie z wykonania Funduszu Sołeckiego w 2018 r.
3. Sprawy różne
4. Zamknięcie zebrania

postheadericon Zawiadomienie o zebraniu wiejskim w Kostrzycy

Więcej

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt