In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Remont Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach

Gmina Mysłakowice złożyła wniosek na remont budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach. Całą inwestycję podzielono na trzy etapy, pierwszy z nich, wnioskowany, będzie kosztował prawie 500 tysięcy złotych.

W ramach inwestycji zakładane jest przede wszystkim wyremontowanie przeciekającego dachu obiektu, sali klubowej seniora i widowiskowej, ganku wraz ze schodami wejściowymi oraz ciągów komunikacyjnych. W dalszej perspektywie planowane jest odnowienie elewacji zewnętrznej obiektu.

Aby pozyskać pieniądze na przeprowadzenie remontu gmina Mysłakowice złożyła wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o dofinansowanie w ramach programu „Infrastruktura Domów Kultury”.

postheadericon Oferta w trybie art. 19a

Wójt Gminy Mysłakowice informuje o możliwości zgłaszania uwag do złożonej oferty w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie  (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1817, z późn. zm.) na realizację zadania publicznego pt. „Tradycje wielkanocne na lnianym obrusie”.

W dniu 29.01.2018 r. do Urzędu Gminy Mysłakowice wpłynęła oferta złożona przez Kółko Rolnicze w Mysłakowicach na realizację zadania w sferze podtrzymywania
i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej pt. „Tradycje wielkanocne na lnianym obrusie”.
Zamieszcza się ofertę w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Mysłakowice w zakładce Pożytek Publiczny, na stronie internetowej Urzędu Gminy w Mysłakowicach oraz na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy w Mysłakowicach.

Zgodnie z art. 19a ust. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1817, z późn. zm.) każdy może zgłaszać uwagi dotyczące złożonej oferty.
Uwagi można zgłaszać pisemnie drogą elektroniczną na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
lub listownie na adres: Urząd Gminy Mysłakowice, ul. Szkolna 5, 58-533 Mysłakowice
na formularzu dostępnym w BIP i na stronie internetowej Urzędu Gminy w Mysłakowicach do dnia 08.02.2018 r.

ogłoszenie

oferta

formularz

postheadericon II Ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż dz.nr 631/7

Ogłoszenie o II Ustnym przetargu nieograniczonym na sprzedaż działki nr 631/7 w Mysłakowicach.

więcej

postheadericon II Ustny przetarg nieograniczonym na sprzedaż dz. nr 1048/2

Informacja o II Ustnym przetargu nieograniczonym na sprzedaż działki nr 1048/2 w Mysłakowicach.

więcej

postheadericon Nowy "eWniosekPlus" o przyznanie płatności dla rolników

W zawiązku ze zbliżającym się terminem składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich, informujemy o możliwości składania wniosków w 2018 roku za pośrednictwem nowej aplikacji eWnioskiPlus dostępnej na stronie www.arimr.gov.pl.

postheadericon Koncert Noworoczny Collegium Musicum

Chór z Jeleniej Góry pod dyrekcją Franciszka Koscha, przy akompaniamencie Róży Wysockiej, zaśpiewał polskie i europejskie pieśni okresu świątecznego, kolędy i pastorałki.
Koncert Noworoczny Collegium Musicum z Jeleniej Góry, zorganizowany przez Związek Gmin Karkonoskich przy współudziale Gminy Mysłakowice i Towarzystwa Karkonoskiego, w Bukowcu.

 

Zdjęcia: Andrzej Wysoczański - Pietrusiewicz

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt