In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Badania dla osób ubiegających się o pozwolenie na broń

wykonujemy 31 sierpnia 2017 r. w SP ZOZ Mysłakowice ul. W.Polskiego 2a I piętro


Rejestracja pod numerem 600 334 611
13.30 psychiatra
15.30 psycholog
17.00 lekarz medycyny pracy
od 15.00 okulista
od 13.30 badania ogólne lekarsko-pielęgniarskie


Zapraszamy

postheadericon Bezpłatne kursy językowe i komputerowe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bezpłatne szkolenia:

  • język angielski 120h
  • język niemiecki 120h

 

Jakie wsparcie oferowane jest w projekcie?

  • bezpłatne szkolenia z zakresu języka angielskiego
  • każda osoba może uczestniczyć w kursie, trwającym 120 godzin lekcyjnych i kończącym się międzynarodowym certyfikatem TOEIC dla angielskiego
  • kursy na różnych poziomach zaawansowania, dopasowane do potrzeb uczestników.
  • szkolenia odbywać się będą według wymagań uczestników( przeważnie organizujemy spotkania 1 raz w tygodniu po 4 godziny lekcyjne)
  • każdy z uczestników otrzymuje bezpłatne materiały szkoleniowe.

Kto może uczestniczyć w projekcie?
Projekt skierowany jest do osób dorosłych w wieku aktywności zawodowej o niskich kwalifikacjach (maksymalnie wykształcenie średnie; osoby z wykształceniem policealnym czy wyższym nie mogą brać udziału w projekcie) zamieszkujących województwo dolnośląskie) Szczególnie zachęcamy do udziału w projekcie osoby po 50 roku życia oraz osoby z niepełnosprawnościami. W projekcie mogą uczestniczyć zarówno osoby pracujące, jak i niepracujące.
W związku z przepisami dotyczącymi pomocy publicznej osoby samozatrudnione nie mogą być objęte wsparciem szkoleniowym w ramach niniejszego projektu.

 

postheadericon Projekt Od IDEI do SUKCESU

więcej

postheadericon Badanie osteoporozy

postheadericon Obwieszczenie Wójta Gminy Mysłakowice

Na podstawie art. 17 pkt 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity: Dz. U. z 2017 r. poz. 1073) oraz na podstawie art. 39 ust. 1, w związku z art. 46 pkt 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (tekst jednolity: Dz. U. z 2016 r. poz. 353, ze zm.), Wójt Gminy Mysłakowice zawiadamia o podjęciu przez Radę Gminy Mysłakowice uchwały Nr XXXVI/230/17 z dnia 3 marca 2017 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla wsi Wojanów w gminie Mysłakowice.

więcej

postheadericon V Ludowe Granie na Gruszkowskiej Polanie

W minioną sobotę, 8 lipca w Gruszkowie panowała gorąca atmosfera. Nie była to jednak zasługa pogody, a V Festiwalu „Ludowe Granie na Gruszkowskiej Polanie” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Zespołu Karkonosze z Gruszkowa.

Tradycją już stało się, że jednym z elementów Festiwalu jest wspólne odtańczenie poloneza. W tym roku dopisało wszystko: pogoda, zespoły, a przede wszystkim uczestnicy wydarzenia, którzy stawili się, by ruszyć do tradycyjnego już Poloneza.
Na festiwalu, podobnie jak w latach ubiegłych, wystąpiły zespoły z kraju i z zagranicy m.in.: Zespół Akord ze Świebodzic, Rozmaryn z Bogatyni, Miłek z Wojcieszowa, Dolnoślązacy z Ciechowa, Katarzynki ze Ścinawki, Górnej, Cicha Woda z Udanina, Marzenie ze Szklarek, Kreuzschuher Kerwasmusikanten – Bamberg Niemcy, Morawa z Iławy, Tił Tej z Litwy.

Gwiazdą wieczoru był organizator wydarzenia - Zespół Ludowy Karkonosze.

Dodatkowo ochotnicy ze Straży Pożarnej w Karpnikach wraz z małżonkami, przygotowali atrakcje dla najmłodszych: malowanie twarzy, tor przeszkód na styl zawodów TFA. Był także pokaz sprzętu oraz wystawa zdjęć z działalności OSP.

Podczas imprezy nie zabrakło dobrej muzyki, pysznego jedzenia oraz świetnej atmosfery.
Całość wydarzenia prowadził pan Jerzy Rafał Baniak i pan Kamil Ożóg.

Impreza była współfinansowana przez:
• Dolnośląski Urząd Marszałkowski we Wrocławiu,
• Powiat Jeleniogórski,
• Gminę Mysłakowice,
• Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach,
• przyjaciół.

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt