In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Dotacja do zmiany sposobu ogrzewania

Informujemy, że od 1 października do 28 grudnia 2018 r. trwa nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej ze środków budżetu Gminy Mysłakowice w ramach programu priorytetowego pn.: „Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego”.

Podmioty zainteresowane otrzymaniem dotacji prosimy o zapoznanie się z treścią Uchwały nr XLIX/317/18 Rady Gminy Mysłakowice z dnia 28 lutego 2018 r. w sprawie określenia zasad udzielania dotacji celowej ze środków budżetu Gminy Mysłakowice w ramach programu priorytetowego pn. „Ograniczenie niskiej na obszarze województwa dolnośląskiego”
Uchwała oraz wniosek o udzielnie dotacji dostępne są:
• w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Gminy w Mysłakowicach ul. Szkolna 5, parter - pok. nr 1,
• na stronie internetowej www.myslakowice.pl


Wypełnione wnioski należy złożyć w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Gminy w Mysłakowicach ul. Szkolna 5, parter - pok. nr 1. w terminie od dnia 1 października 2018 r. do dnia 28 grudnia 2018 r. w godzinach pracy urzędu tj.:

  • poniedziałek – 7.00 – 15.00
  • wtorek – 7.00 – 16.00
  • środa – 9.00 – 17.00 
  • czwartek – 7.00 – 15.00
  • piątek – 7.00 – 14.00.

Osoba do kontaktu: Karolina Marczewska St. ds. zamówień publicznych i pozyskiwania środków zewnętrznych tel. 75 64 39 986.

Uchwała

Ogłoszenie 

Wniosek

postheadericon Zawiadomienie o zebraniu wiejskim w Mysłakowicach

Wójt Gminy Mysłakowice serdecznie zaprasza na spotkanie w sprawie modernizacji i rozbudowy oczyszczalni ścieków w Mysłakowicach z Prezes Karkonoskiego Systemu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Panią Agnieszka Kryszkowską oraz przedstawicielem w radzie nadzorczej KSWiK Sp. z o.o. z ramienia gminy Mysłakowice - Panią mecenas Anną Król.

Spotkanie odbędzie się 09 października 2018 r. (wtorek) o godzinie 17:30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach.


                                                    Wójt Gminy Mysłakowice
                                                       /-/Michał Orman

postheadericon Biuletyn Samorządowy

Zapraszamy do zapoznania się z Biuletynem Samorządowym.

Biuletyn Samorządowy

postheadericon Fundacja Wsparcia Producentów Rolnych

Fundacja Wsparcia Producentów Rolnych zaprasza do skorzystania z nowoczesnej platformy rolniczej Agro-Market24. Portal umożliwia bezpłatne dodawanie ogłoszeń, przeglądanie listy ogłoszeń i przede wszystkim znalezienie potencjalnych odbiorców na swoje produkty. Aby dowiedzieć się więcej o portalu, wejdź na ogłoszenia kupię - sprzedam Agro-Market24. Ogromna baza odbiorców na platformie, pozwala skrócić czas na szukanie klientów na swoje produkty rolne. Dodatkowo producenci mogą sprzedawać w wyższych cenach niż do tej pory, poprzez dokonywanie transakcji bezpośrednich, omijając firmy pośredniczące.

więcej

postheadericon Program Czyste Powietrze: spotkania informacyjne

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu zaprasza mieszkańców zainteresowanych skorzystaniem z dofinansowania na wymianę pieców i wykonanie gruntownej termomodernizacji domów jednorodzinnych do udziału w czwartej turze spotkań informacyjnych. Podczas spotkań pracownicy Funduszu przybliżą założenia Programu „Czyste Powietrze” oraz wyjaśniają jak będzie można poprawnie składać wnioski. Program został ogłoszony w dn. 19.09.2018r.

Spotkanie odbędzie się 28.09.2018 r. (piątek) o godzinie 18:00 w Szkole Podstawowej w Mysłakowicach ul. Sułkowskiego 1.
więcej

postheadericon Utrudnienia w ruchu w dniach 22-23.09.2018 r.

W najbliższy weekend, w piątek, sobotę i niedzielę, 21, 22 i 23 września, na terenie Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego powstaną utrudnienia w ruchu drogowym i komunikacji MZK Sp. z o.o. Ma to związek z zawodami kolarzy górskich Jelenia Góra Trophy – Maja Włoszczowska MTB Race i Bike Maraton Jelenia Góra (UCI MTB Marathon Series).

Więcej…

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt