In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Termomodernizacja Szkoły w Łomnicy

Gmina Mysłakowice realizuje projekt nr RPDS.03.03.03-02-0006/16 dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020; Oś priorytetowa 3 Gospodarka niskoemisyjna Działanie 3.3 Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym, Poddziałanie 3.3.3 Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym – ZIT Aglomeracji Jeleniogórskiej.
Głównym celem projektu jest zwiększenie zwiększenie efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej w miejscowości Łomnica. W wyniku realizacji projektu nastąpi termomodernizacja obiektów służących prowadzeniu działalności dydaktycznej na potrzeby uczniów szkoły z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.

Przedmiotem projektu jest termomodernizacja budynków Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy.

Podstawową grupą docelową są są uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły objętej projektem

Beneficjent: Gmina Mysłakowice

Więcej…

postheadericon Sprzedaż nieruchomości

Wykaz o przeznaczeniu do sprzedaży nieruchomości działki nr 1333/1 w Mysłakowicach - pobierz

postheadericon Informacja

Szanowni Państwo

Z uwagi na utrzymujące się upały w dniu 8 sierpnia 2018 r. (środa) Urząd Gminy Mysłakowice będzie czynny od godziny 7:00 do godziny  15:00

postheadericon Informator SPZOZ

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mysłakowicach przekazuje w Państwa ręce informacje o naszej placówce i świadczonych usługach.
Zapraszamy do przeczytania - pobierz
Dyrektor SP ZOZ Mysłakowice Elżbieta Zakrzewska

postheadericon Informacja

Z uwagi na utrzymujące się upały  Urząd Gminy Mysłakowice w dniu 01-08-2018 (środa) czynny będzie do godziny 15:00

postheadericon Nowe miejsca rekreacji w Gminie Mysłakowice

O cztery siłownie zewnętrzne oraz dwa place zabaw dla dzieci wzbogaci się w 2018 roku baza urządzeń rekreacyjnych, z których mogą korzystać mieszkańcy gminy Mysłakowice.

Obecnie powstały już 2 siłownie tj. w Mysłakowicach przy boisku sportowym (ul. Śląska) oraz w Łomnicy przy boisku sportowym (ul. Kolejowa), a w Karpnikach (ul. Rudawska) zmierza ku końcowi proces inwestycyjny. Dodatkowo w Karpnikach powstaje nowy plac zabaw, finansowany ze środków Funduszu Sołeckiego wsi Karpniki.

Siłownie zostały zamontowane ze środków budżetu Gminy. Pierwotnie środki te miały być przeznaczone na realizację rządowego program Otwartych Stref Aktywności.


Siłownie to alternatywna forma rekreacji ruchowej, przyczyniająca się do propagowania zdrowego trybu życia, a lokalizacja inwestycji na zewnątrz na świeżym powietrzu ma wpływ na integrowanie się społeczności lokalnej.
W ramach wolnego czasu zapraszamy do korzystania z obiektów!

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt