In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Dary Żywnościowe

postheadericon Zebranie Wiejskie w Kostrzycy

Uprzejmie zawiadamiam wszystkich mieszkańców Sołectwa wsi Kostrzyca, iż w dniu 07 kwietnia 2017 r. (piątek) o godz. 18.00 w Świetlicy Wiejskiej „Sołtysówka” w Kostrzycy odbędzie się zebranie wiejskie.

Porządek zebrania wiejskiego:
1. Otwarcie zebranie wiejskiego
2. Zmiany w Funduszu Sołeckim na 2017 r.
3. Sprawy różne
4. Zamknięcie zebrania   
                                                                        Sołtys i Rada Sołecka

postheadericon Zebranie Wiejskie w Strużnicy

Uprzejmie zawiadamiam wszystkich mieszkańców Sołectwa wsi Strużnicy, iż w dniu 05 kwietnia 2017 r. (środa) o godz. 19.00 w Świetlicy Wiejskiej w Strużnicy odbędzie się zebranie wiejskie.

 

Porządek zebrania wiejskiego:
1. Otwarcie zebranie wiejskiego
2. Segregacja odpadów komunalnych
3. Sprawy różne
4. Zamknięcie zebrania
                                                                                    Sołtys i Rada Sołecka

postheadericon Przebudowa Przedszkola w Mysłakowicach

 

 

 

Gmina Mysłakowice realizuje projekt nr RPDS.07.01.03-02-0003/16 pn. „Przebudowa z rozbudową Przedszkola Publicznego w Mysłakowicach” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 dla działania 7.1 Inwestycje w edukację przedszkolną, podstawową i gimnazjalną, Poddziałania 7.1.3 Inwestycje w edukację przedszkolną, podstawową i gimnazjalną – ZIT AJ.
Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępności do edukacji przedszkolnej przy wykorzystaniu nowoczesnej infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Mysłakowice.

Przedmiotem projektu jest przebudowa z rozbudową Przedszkola Publicznego w Mysłakowicach, zlokalizowanego przy ul. Daszyńskiego 20 w Mysłakowicach. Zakres rzeczowy zadania obejmuje: opracowanie dokumentacji technicznej – aktualizację kosztorysów inwestorskich, opracowanie Studium wykonalności, realizację robót budowlano-instalacyjnych, świadczenie usług nadzoru inwestorskiego oraz doposażenie sal przedszkolnych i placu zabaw a także promocję projektu.

Podstawową grupą docelową są dzieci uczęszczające do przedszkola objętego projektem.

Beneficjent: Gmina Mysłakowice

postheadericon Ogłoszenie

Szanowni Państwo,

W dniu 24 marca 2017 r. (piątek)  Ewidencja ludności i dowody osobiste będą czynne do godziny 12.00.

Za wynikłe utrudnienia przepraszamy.

                                                                      Wójt Gminy Mysłakowice
                                                                         /-/Michał Orman

postheadericon Zawiadomienie o zebraniu wiejskim w Mysłakowicach

Sołtys oraz Rada Sołecka zapraszają na zebranie wiejskie, które odbędzie się 06 kwietnia 2017 r. (czwartek) o godzinie 17:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach.

Porządek zebrania wiejskiego:
1.Otwarcie zebrania wiejskiego,
2.Plan pracy na 2017 rok,
3.Wybór przedstawiciela wsi do pracy w Społecznej Komisji Mieszkaniowej,
4.Sprawy różne,
5.Zamknięcie zebrania.

                                                            Sołtys i Rada Sołecka

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt