In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon II Ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż dz.nr 631/7

Ogłoszenie o II Ustnym przetargu nieograniczonym na sprzedaż działki nr 631/7 w Mysłakowicach.

więcej

postheadericon II Ustny przetarg nieograniczonym na sprzedaż dz. nr 1048/2

Informacja o II Ustnym przetargu nieograniczonym na sprzedaż działki nr 1048/2 w Mysłakowicach.

więcej

postheadericon Nowy "eWniosekPlus" o przyznanie płatności dla rolników

W zawiązku ze zbliżającym się terminem składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich, informujemy o możliwości składania wniosków w 2018 roku za pośrednictwem nowej aplikacji eWnioskiPlus dostępnej na stronie www.arimr.gov.pl.

postheadericon Koncert Noworoczny Collegium Musicum

Chór z Jeleniej Góry pod dyrekcją Franciszka Koscha, przy akompaniamencie Róży Wysockiej, zaśpiewał polskie i europejskie pieśni okresu świątecznego, kolędy i pastorałki.
Koncert Noworoczny Collegium Musicum z Jeleniej Góry, zorganizowany przez Związek Gmin Karkonoskich przy współudziale Gminy Mysłakowice i Towarzystwa Karkonoskiego, w Bukowcu.

 

Zdjęcia: Andrzej Wysoczański - Pietrusiewicz

postheadericon Informacja dla Przedsiębiorców

Szanowni Państwo,
Od 1 stycznia najmniejsi przedsiębiorcy – płatnicy VAT, zatrudniający do 10 osób, o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie (także prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze) - najpóźniej do 26 lutego 2018 r. po raz pierwszy muszą wysłać do systemu Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT).

JPK_VAT przesyła się wyłącznie elektronicznie. Do wypełnienia tego obowiązku potrzebne jest m.in. założenie Profilu Zaufanego.

więcej

 

postheadericon Samochód ratowniczo–gaśniczy OSP w Karpnikach

O nowoczesny lekki samochód ratowniczo–gaśniczy marki Renault wzbogaciło się wyposażenie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Karpnikach.
Uroczyste przekazanie nowego samochodu odbyło się w Karpnikach 26 stycznia, z udziałem zastępcy komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Marka Kamińskiego, zastępca komendanta powiatowego PSP mł. bryg. Andrzeja Cioska, wójta gminy Mysłakowice Michała Ormana oraz radnych gminnych.

Do tej pory jednostka OSP w Karpnikach dysponowała średnim samochodem ratowniczo – gaśniczym marki Star. Teraz do tego pojazdu dołączył renault wyposażony między innymi w kamerę termowizyjną oraz sprzęt do ratownictwa drogowego. Koszt pojazdu to 384 tysiące złotych. Środki na jego zakup wyasygnowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Swoją cegiełkę dołożyły też gmina Mysłakowice oraz sponsorzy.

 

Tekst: jelonka.com
Zdjęcia: Andrzej Wysoczański - Pietrusiewicz

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt