In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Spotkania informacyjno-szkoleniowe dla Organizacji Pozarządowych

LGD Partnerstwo Ducha Gór zaprasza na Spotkania informacyjno-szkoleniowe dla Organizacji Pozarządowych dotyczące Dobrych Praktyk:

  • 10.04.2017, godz. 12.00-14.00 – szkolenie dotyczące ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatu
  • 10.04.2017, godz. 14.00-16.00 – szkolenie dotyczące stosowania rozwiązań innowacyjnych

Spotkania odbędą się w Podgórzynie w CAS POGÓRZE, przy ul. Żołnierskiej 13 (obiekt dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych)


OBOWIĄZUJĄ ZGŁOSZENIA NA ZAŁĄCZONYCH FORMULARZACH!

formularz ochrona środowiska

formularz innowacje

postheadericon Wykaz o przeznaczeniu do sprzedaży działki nr 226 w Karpnikach

Wójt Gminy Mysłakowice informuje o wywieszeniu w dniu 6 marca 2017 roku na tablicy ogłoszeń tutejszego Urzędu, stronie internetowej gminy Mysłakowice (www.mysłakowice.pl) oraz na stronie Biuletynu Informacji Publicznej wykazu nieruchomości gminnej przeznaczonej do sprzedaży w trybie bezprzetargowym.

wykaz

postheadericon Wsparcie na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego - Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich (PIFE) w Jeleniej Górze zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne pt. ” Wsparcie na rozpoczęcie działalności gospodarczej”.
Najbliższe spotkanie będzie dotyczyć możliwości i zasad wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz instrumentów finansowych – pożyczek na preferencyjnych warunkach.
Do udziału w spotkaniu, w roli prelegentów, zostali zaproszeni przedstawiciele instytucji realizujących projekty w ramach konkursów zarówno z Regionalnego Programu Operacyjnego jak i programów krajowych oraz podmioty wdrażające instrumenty zwrotne.
Do udziału zapraszamy wszystkie osoby planujące rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej:

  • osoby do 29 roku życia,
  • osoby od 30 roku życia.
  • zarejestrowane w powiatowych urzędach pracy,
  • niezarejestrowane w powiatowych urzędach pracy,

Spotkanie odbędzie się 15 marca 2017 r. w Jeleniej Górze w siedzibie Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, Plac Ratuszowy 32/32a w godzinach 10.00-13.00.

więcej

postheadericon Zaproszenie

Zapraszamy naszych pacjentów chorych na cukrzyce na spotkanie 1 marca 2017 r. na godz. 17 00 do SP ZOZ Mysłakowice pok nr 9  pierwsze piętro.

Temat spotkania

  1. Nowości medyczne w leczeniu choroby
  2. Dieta cukrzycowa
  3. Sprawy różne
  4. Festyn zdrowotny 1 kwietnia w SP ZOZ Mysłakowice

Elżbieta Zakrzewska

postheadericon Zaproszenie dla Pań z Gminy Mysłakowice

SP ZOZ Mysłakowice, Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze zaprasza na zajęcia- kurs  z samoobrony połączone z udzielaniem pierwszej pomocy.

Pierwsze zajęcia odbędą się 1 marca 2017 r o godzinie 11.00 w Gminnym Ośrodku Kultury ul. Daszyńskiego 29 w Mysłakowicach.

Kolejne  odbywać się będą od 15 marca  w środy  od godz 12.00 do 14.00.

Zainteresowane panie proszone są o zabranie ze sobą : miękkiego obuwia, stroju sportowego, ręcznika i  napoju.


Elżbieta Zakrzewska

postheadericon Apel Sołtysa i Rady Sołeckiej do Mieszkańców wsi Mysłakowice

Drodzy mieszkańcy wsi Mysłakowice zwracamy się z prośbą o posprzątanie swoich posesji oraz przyległego terenu ze śmieci naniesionych (papieru, folii, butelek).
 
Śnieg zniknął i odsłonił nam ogrom śmieci, które zalegają na posesjach, skwerach, poboczach dróg.
 
Wszyscy chcemy żyć w czystym środowisku, ładnym  otoczeniu i oddychać czystym powietrzem, ale o to musimy zadbać sami. Środowisko, w którym żyjemy jest naszym wspólnym dobrem i musimy je chronić. 
 
Wszystkim tym, którzy odpowiedzą na nasz APEL i posprzątają choćby najmniejszy skrawek ZIEMI - dziękujemy.
 
                                                                   Sołtys i Rada Sołecka Mysłakowic

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt