In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Kontrole działalności prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mysłakowicach rozpoczyna kontrole działalności gospodarczej przedsiębiorców prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych w zakresie prawidłowości złożonych oświadczeń o wartości sprzedanego alkoholu w roku 2016.

Zgodnie z art. 78a Ustawy o swobodzie działalności gospodarczej (tekst jednolity Dz.U. 2016 poz. 1829 z późniejszymi zmianami). Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mysłakowicach, na posiedzeniu w dniu 16 maja br., uznała, iż: decydującym kryterium „analizy ryzyka” będzie dołączenie wydruku z kasy fiskalnej przedsiębiorcy posiadającego zezwolenia na sprzedaż oraz na sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych ze sprzedaży poszczególnych napojów alkoholowych, stan na 31 grudnia danego roku do złożonego oświadczenia o wartości sprzedaży poszczególnych napojów alkoholowych w punkcie sprzedaży w roku poprzednim (termin składania oświadczenia do 31 stycznia kolejnego roku) art. 111 ust. 4 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (t.j. Dz. U. 2016 poz. 487 z późn. zm.) . 

Wzór oświadczenia znajduje się na stronie internetowej Urzędu Gminy w Mysłakowicach (http://myslakowice.bip.net.pl/?c=667).

postheadericon Darmowe przewozy mieszkańców do Ośrodka Zdrowia

Wójt Gminy Mysłakowice informuje, że uruchomiony darmowy przewóz mieszkańców Gminy Mysłakowice do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mysłakowicach ul. Wojska Polskiego 2A będzie realizowany do końca czerwca 2017 roku.

Mieszkańcy miejscowości tj. Gruszków, Strużnica, Karpniki, Krogulec, Bukowiec, Kostrzyca mogą nieodpłatnie korzystać z transportu do SP ZOZ w Mysłakowicach.
Przewóz odbywają się raz w tygodniu, w każdą środę.

Zachęcamy mieszkańców Gminy Mysłakowice do korzystania z darmowego przewozu, które odbędą się jeszcze 31.05.2017r., 07.06.2017r., 14.06.2017r., 21.06.2017r., 28.06.2017r.

rozkład

postheadericon Dofinansowanie do zmiany sposobu ogrzewania 2017/2018

Zachęcamy mieszkańców Gminy Mysłakowice do likwidacji lokalnych źródeł ciepła opalanych paliwem stałym w roku 2017 i 2018.
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu ogłosił w dniu 28.04.2017 r. nabór wniosków w ramach Programu Priorytetowego Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego – dalej „Program”, dla jednostek samorządu terytorialnego (JST).
Cel programu: Poprawa jakości powietrza na terenie Dolnego Śląska poprzez likwidację kotłów stałopalnych starej generacji. Zmniejszenie emisji zanieczyszczeń z procesu energetycznego spalania, głównie pyłów PM2,5 i PM10 na rzecz zwiększenia udziału odnawialnych źródeł energii w wytwarzaniu energii cieplnej.

Więcej…

postheadericon Wsparcie dla osób chcących założyć działalność gospodarczą

Zapraszamy na spotkania informacyjne dla przedsiębiorców, które zostały zaplanowane na początku czerwca 2017 – podczas spotkań zostaną podane szczegóły dotyczące warunków udzielenia wsparcia oraz lokalnych kryteriów.
LGD Partnerstwo Ducha Gór realizuje Lokalną Strategię Rozwoju w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – działanie LEADER. Udzielamy wsparcia na działania realizujące cele Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020. Wsparcie mogą uzyskać osoby lub podmioty mieszkające lub zarejestrowane na obszarze gmin partnerskich: Mysłakowice, Podgórzyn, Janowice Wielkie, Karpacz, Kowary, Piechowice, Szklarska Poręba. Wniosek w ramach ogłoszonych konkursów mogą złożyć osoby fizyczne, przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe.
Wsparcie dla rozwoju przedsiębiorczości:

  • Podejmowanie działalności gospodarczej – bezzwrotna premia – 80.000 zł. – pula wolnych środków 400.000 zł. (konkurs II poł. 2017) oraz pula wolnych środków 800.000 zł. (konkurs I poł. 2018)
  • Rozwój firmy – refundacja do 300.000 zł., pula wolnych środków 600.000 zł. (konkurs I poł. 2018)

Zapraszamy na spotkania informacyjne, doradztwo w biurze LGD oraz do kontaktu telefonicznego. Więcej szczegółowych informacji znajduje się na naszej stronie: www.duchgor.org

postheadericon Zmiana rozkładu jazdy autobusów linii nr 3

W dniu 24 maja 2017 r. na wniosek Urzędu Gminy Mysłakowice zostaną wprowadzone zmiany w rozkładzie jazdy autobusów linii nr 3

Nowy rozkład jest dostępny na stronie internetowej www.mzk.jgora.pl w zakładce komunikaty.
Wymiana rozkładów na przystankach nastąpi w dniu 23 maja.

Nowy rozkład jest dostępny na stronie internetowej - rozkład

postheadericon Wybieram mądrze - Festyn w Łomnicy

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt