In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Concerti Pasquali

Concerti Pasquali to coroczny cykl kameralnych koncertów w zabytkach Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej. Festiwal promuje muzykę, młodych twórców i zabytkowe, odrestaurowane budynki Doliny. Za każdą z edycji festiwalu odpowiedzialna jest Michalina Bienkiewicz, twórczyni oraz koordynatorka Concerti Pasquali. Producentem festiwalu jest Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej.

Więcej…

postheadericon Wykaz nieruchomości przeznaczonej do dzierżawy - Mysłakowice

Wójt Gminy Mysłakowice informuje o wywieszeniu w dniu 3 kwietnia 2017 roku na tablicy ogłoszeń tutejszego Urzędu, stronie internetowej gminy Mysłakowice (www.mysłakowice.pl) oraz na stronie Biuletynu Informacji Publicznej wykazów nieruchomości gminnej przeznaczonej do oddania w dzierżawę na okres do 3 lat.

Mysłakowice

postheadericon Debata dotycząca przyszłości gospodarki odpadami

postheadericon Ogłoszenie

Szanowni Państwo,

w dniach 04-06 kwietnia 2017 r. (wtorek – czwartek) Urząd Stanu Cywilnego będzie nieczynny.

W przypadku pilnych spraw prosimy o kontakt z Sekretariatem (II piętro, pokój nr 25).

Za wynikłe utrudnienia przepraszamy.

                                                                              Wójt Gminy Mysłakowice
                                                                                   /-/ Michał Orman

postheadericon Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy

Wójt Gminy Mysłakowice informuje o wywieszeniu w dniu 3 kwietnia 2017 roku na tablicy ogłoszeń tutejszego Urzędu, stronie internetowej gminy Mysłakowice (www.mysłakowice.pl) oraz na stronie Biuletynu Informacji Publicznej wykazów nieruchomości gminnych przeznaczonych do oddania w dzierżawę na okres do 3 lat.

Bukowiec

Łomnica

postheadericon Zamknięcie mostu w Dąbrowicy

Wójt Gminy Mysłakowice informuje, że związku z osunięciem się jednego filara mostu na rzece Bóbr w Dąbrowicy (od strony Jeleniej Góry) ruch zostaje wstrzymany, a most zamknięty, aż do momentu przeprowadzenia ekspertyzy.

Z uwagi na bezpieczeństwo mieszkańców most zostaje zamknięty w dniu 31.03.2017 r.

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt