In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon II przetargu nieograniczonym na sprzedaż działek w Mysłakowicach

Ogłoszenie o II przetargu nieograniczonym na sprzedaż działek w Mysłakowicach przy ul. Fabrycznej.

więcej

postheadericon Grzybobranie im. Johna Cage'a

Grzybobranie im. Johna Cage’a to spotkanie artystyczno-towarzyskie inspirowane życiem i strategiami twórczymi Johna Cage’a, które odbywa się w okolicach rocznicy urodzin kompozytora (5 września) w barokowym wiejskim domu Czerwony Dworek 8.

Tematem tegoroczengo Grzybobrania jest Czas.
Artyści i prelegenci koncentrują się zarówno na fizycznych właściwościach czasu, jak i używają go jako kontekstu do twórczych działań i interpretacji.

więcej

postheadericon Stypendia szkolne na rok szkolny 2018/2019

Wójt Gminy Mysłakowice informuje, że wnioski w sprawie przyznania materialnej pomocy socjalnej uczniom w formie stypendium szkolnego na rok szkolny 2018/2019 należy składać w: Urzędzie Gminy Mysłakowice, ul. Szkolna 5 w terminie do dnia 15 września 2018 r., a w przypadku słuchaczy kolegiów nauczycielskich, nauczycielskich kolegiów języków obcych i kolegiów pracowników służb społecznych do dnia 15 października 2018 r.

Uczeń, który ukończył 18 lat staje się Wnioskodawcą i sam składa wniosek.

Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż kwota, o której mowa w art.8 ust.1 pkt.2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (tekst jednolity: Dz. U. z 2017 r. poz.1769 ze zm.), tj. 514,-zł netto do dnia 30 września 2018 r. , a od dnia 01 października 2018 r. 528,-zł.

ogłoszenie o stypendiach

wniosek - stypendium szkolne

obowiązek informacyjny

 

postheadericon Promesa dla Gminy Mysłakowice

W czwartek 16 sierpnia 2018 r., Wójt Gminy Mysłakowice otrzymał z rąk Marszałka Województwa Dolnośląskiego Promesę Samorządu Województwa Dolnośląskiego dla Gminy Mysłakowice w wysokości 25 000 złotych.

Promesa dotyczy zadania pn. ”Zagospodarowanie i urządzenie skweru przy pętli autobusowej na ul. Daszyńskiego w Mysłakowicach”.

Zadanie realizowane będzie przy wsparciu finansowym w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” w 2018 roku.

Zagospodarowanie będzie obejmowało budowę miejsc postojowych, w tym jednego miejsca przeznaczonego dla osób niepełnosprawnych, ułożenie twardej nawierzchni, oraz zagospodarowanie pasa terenu przylegającego do chodnika prowadzącego do przystanku autobusowego, a także montażu nowych elementów małej architektury.

postheadericon Ogłoszenie w sprawie racjonalnego poboru wody

W związku z panującą suszą i utrzymującymi się wysokimi temperaturami zwiększyło się zapotrzebowanie na wodę z sieci wodociągowej. Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji zwraca się z prośbą o racjonalne korzystanie z wody w mieszkaniach oraz gospodarstwach domowych.
Woda powinna być wykorzystywana do celów bytowych. Podlewanie ogródków, mycie samochodów czy napełnianie basenów powoduję zmniejszenie zasobów wody na zbiornikach.

Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji podejmuje działania mające na celu utrzymanie stałej dostawy wody pod odpowiednim ciśnieniem.
Jednak z uwagi na zwiększony pobór wody mogą okresowo występować spadki ciśnienia w sieci.

Za powstałe niedogodności przepraszamy.
Zarząd Spółki KSWiK

postheadericon INWENTARYZACJA WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST

Wójt Gminy Mysłakowice informuje, że od dnia 8 sierpnia 2018 roku inspektor terenowy z firmy EPH Sp. z o. o. z siedzibą w Lubawce przy ul. Krótkiej 6b/13 przeprowadza na terenie gminy Mysłakowice inwentaryzację wyrobów zawierających azbest. Inwentaryzacji poddane będą wszystkie wyroby zawierające azbest, znajdujące się na budynkach mieszkalnych, gospodarczych i tp. oraz składowane na gruncie.
W związku z powyższym właściciele oraz zarządcy nieruchomości proszeni są o udzielanie pomocy inspektorowi terenowemu wykonującemu w/w inwentaryzację i poinformowanie go o wyrobach azbestowych, znajdujących się na posesjach.
Mieszkańcy posiadający na swoim terenie składowane wyroby azbestowe proszeni są o zgłoszenie tego faktu (wraz z podaniem ilości i miejsca) pod nr tel. 75 64 39 985 lub na adres mailowy: techniczny@myslakowice.pl Informacje te można także zgłosić inspektorowi wykonującemu inwentaryzację w terenie.
Dzięki przeprowadzonej inwentaryzacji, Gmina będzie miała możliwość pozyskiwania dalszych dotacji na usuwanie i utylizację wyrobów azbestowych u mieszkańców, którzy zadeklarują taką potrzebę. Szczegółowych informacji w tej sprawie udzielają pracownicy Urzędu Gminy Mysłakowice.
UWAGA!
Inspektor terenowy posiada stosowne upoważnienie Wójta Gminy Mysłakowice nr 0052.81.2018 sporządzone w dniu 08.08.2018 r.

Więcej…

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt