In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Zebranie w sprawie przedszkolaków

W dniu 23 sierpień 2017r  /środa /  odbędzie się zebranie organizacyjne
Temat zebrania: Organizacja roku szkolnego 2017/2018 Przedszkola Publicznego w Mysłakowicach
Miejsce: Sala Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach
Godzina : 15:30

Zapraszamy  wszystkich rodziców którzy zapisali dzieci do Przedszkola Publicznego w Mysłakowicach na rok szkolny 2017/2018

postheadericon Oferta pracy dla opiekunek do dzieci do lat 3

Realizując projekt pt."Niesforne Jelonki"sieć alternatywnych form opieki nad dziećmi do lat 3", zatrudnimy 8 osób do prowadzenia punktów domowej opieki dla dzieci na terenie 3 powiatów. Do punktów opieki domowej będą przyjmowane dzieci rodziców, którzy chcieliby znaleźć pracę lub powrócić do pracy po okresie urlopów macierzyńskich, wychowawczych - więcej

postheadericon Urząd będzie nieczynny

W dniu 14 sierpnia 2017 r. (poniedziałek) Urząd Gminy będzie nieczynny.

Za wynikłe utrudnienia przepraszamy.

postheadericon Transgraniczny system turystyczny

 

Przedmiotem projektu jest zwiększenie odwiedzalności i wspólne promowanie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego w miastach Hrádek nad Nysą i Mysłakowice oraz ich okolic. Przedmiotem projektu jest także zwiększenie świadomości mieszkańców, lokalnych i zagranicznych odwiedzających, poprzez uzupełnienie infrastruktury turystycznej oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii do promocji tych terenów.
Projekt nawiązuje rozwój nowej współpracy transgranicznej.

Cele projektu są zgodne z priorytetem Programu Współpracy Transgranicznej "Interreg V-A Czechy - Polska 2014-2020” oraz Programu Funduszu mikroprojektów Interreg V - A - Czechy-Polska, oś priorytetowa 2.
Głównym celem projektu jest podniesienie atrakcyjności terenu dla krajowych i zagranicznych turystów. Zwiększenie odwiedzialności, świadomości i promocji dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego poprzez zakup dodatkowej infrastruktury turystycznej, która ułatwi odwiedzalność kulturowych i przyrodniczych atrakcji. Realizację informacyjnych, marketingowych i promocyjnych działań w zakresie wykorzystania zasobów przyrodniczych i kulturowych. Celem projektu jest również stworzenie i późniejsze pogłębienie nowej czesko - polskiej współpracy transgranicznej między miastem Hrádek nad Nysą i gminą Mysłakowice. Cele projektu pomogą do wsparcia zrównoważonego rozwoju gospodarczego na terenach Programu.
W ramach działań projektu przedstawiciele Gminy Mysłakowice w dniach 22-23.09.2016 r. uczestniczyli w warsztatach na temat "interpretacji i promocji lokalnego dziedzictwa" zorganizowanych w Hradku nad Nisou w ramach w czesko-polskiego projektu "Transgraniczny system turystyczny gmin Hradek nad Nisou i Mysłakowice."
Interaktywna forma seminariów łączyła teorię z rozwiązywaniem zadań praktycznych. Dzięki takiej formie ukazano nowoczesne trendy i atrakcyjność obszarów, przedstawiono odpowiednią interpretację lokalnego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego oraz jego zastosowanie w marketingu.

Projekt „Transgraniczny system turystyczny Hradku nad Nysa i gminy Mysłakowice” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Przewodnik po Hrádku nad Nisou

postheadericon Program Rodzina 500 + na rok 2017/2018

WNIOSKI NA NOWY OKRES ZASIŁKOWY BĘDZIE MOŻNA SKŁADAĆ OD 1 SIERPNIA 2017 ROKU
Informujemy, że wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (Program Rodzina 500+) można składać w Gminnym Ośrodku  Pomocy Społecznej w Mysłakowicach od poniedziałku do czwartku  (7.15-15.00)
Pokój nr 3,14, tel. 75 64 70 825 e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Więcej informacji: www

 

postheadericon Spotkanie ze SZTUKĄ w Bukowcu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt