In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Spotkania w gminach - LGD Partnerstwo Ducha Gór

Chcesz założyć działalność gospodarczą?

Chcesz rozwinąć swój biznes?

LGD PARTNERSTWO DUCHA GÓR ma ofertę dla Ciebie!

Serdecznie zapraszamy na spotkania informacyjne:
06.06.2017 r. - Mysłakowice, godz. 14.00-16.00
07.06.2017 r. - Karpacz, godz. 14.00-16.00
08.06.2017 r. - Podgórzyn, godz. 14.00-16.00
09.06.2017 r. - Szklarska Poręba, godz. 14.00-16.00

film promocyjny

postheadericon Regulamin Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych

Regulamin Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych działającego na terenie KCGO w Ściegnach Kostrzycy -pobierz

postheadericon Zmiany w kursowaniu linii MZK

W dniu 03.06.2017r. (sobota) w związku z organizacją 17 Parady Rowerów nastąpią n/w zmiany w kursowaniu autobusów linii 3 i 11:

Linia nr 3
- kurs wyjeżdżający z przystanku Przyboczna Pętla z godz. 10:51 zostaje przyspieszony na godz.10:21
- kurs wyjeżdżający z przystanku Karola Miarki z godz. 11:24 zostaje przyspieszony na godz.11:04
- kurs wyjeżdżający z przystanku Przyboczna Pętla z godz. 11:51 zostaje opóźniony na godz.12:01

Linia nr 11
- kurs wyjeżdżający z przystanku Przyboczna Pętla z godz. 11:31 zostaje przyspieszony na godz.11:11

Maraton może spowodować także chwilowe opóźnienia autobusów.
Za utrudnienia w korzystaniu z usług przepraszamy.

postheadericon Projekt Grantowy - Dziedzictwo

Informujemy, że w na czerwiec zaplanowaliśmy spotkanie grupy roboczej dotyczące projektu grantowego: Inicjatywy na rzecz tożsamości i zachowania dziedzictwa kulturowego.
Spotkanie odbędzie się 14.06.2017 r. WYJĄTKOWO w CAS POGÓRZE w Podgórzynie, przy ul. Żołnierskiej 14 w godzinach 12.00-14.00
Na spotkanie zapraszamy:

  • reprezentantów lokalnych organizacji pozarządowych
  • pracowników samorządów lokalnych
  • pracowników samorządowych jednostek organizacyjnych

postheadericon Projekty grantowe LGD Partnerstwo Ducha Gór

Informujemy, że w czerwcu rozpoczynają się spotkania grupy roboczej dotyczące projektu grantowego:
Inicjatywy na rzecz wzmocnienia kapitału społeczności i organizacji, w tym edukacja w zakresie ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatu

Spotkania odbywać się będą w Biurze LGD Partnerstwo Ducha Gór, KARPACZ, Konstytucji 3 maja 25

Harmonogram spotkań:
19.06.2017 – godz. 14.00-16.00
26.06.2017 – godz. 14.00-16.00

Na spotkania zapraszamy:
• reprezentantów lokalnych organizacji pozarządowych
• pracowników samorządów lokalnych
• pracowników samorządowych jednostek organizacyjnych

Obowiązują zgłoszenia na załączonym formularzu - formularz

 

postheadericon Spotkanie - przedsiębiorcze NGO

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej dla subregionu jeleniogórskiego oraz Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Ducha Gór  zaprasza: przedstawicieli JST oraz organizacji pozarządowych, Podmioty Ekonomii Społecznej, instytucje wspierające ekonomię społeczną, przedsiębiorstwa społeczne z powiatu jeleniogórskiego oraz wszystkich zainteresowanych na spotkanie animacyjne w dniu 14-06-2017 o godzinie 10:00. Spotkanie odbędzie się w Podgórzynie w CAS POGÓRZE przy ul. Żołnierskiej 13.

więcej

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt