In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Akcja usuwania wyrobów zawierających azbest zakończona

Wójt Gminy Mysłakowice informuje, że zakończyła się tegoroczna akcja usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Mysłakowice. Zaproszenia do złożenia oferty Urząd Gminy Mysłakowice skierował do trzech firm. Najkorzystniejszą ofertę cenową złożyła firma IMAK Krzysztof Szymczak ze Skierniewic, której Gmina zleciła wykonanie usługi w zakresie demontażu, odbioru i przekazania odpadów zawierających azbest z terenu gminy Mysłakowice..
Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 10 395,22 złotych.
Na realizację tego zadania gmina otrzymała dotację w wysokości 7 363,00 złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

postheadericon Wsparcie z Funduszy Europejskich na rozwój przedsiębiorczości

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze zaprasza wszystkie zainteresowane podmioty na bezpłatne spotkanie informacyjne dotyczące możliwości wsparcia inwestycji rozwojowych dla przedsiębiorców w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WD 2014-2020. Przedstawione zostaną również założenia projektów grantowych skierowanych do przedsiębiorców, a dotyczących wsparcia usług szkoleniowych, doradczych oraz rozwojowych.
Spotkanie odbędzie się 26 październik 2018 r. w Jeleniej Górze w godzinach 10.00 - 13.00 w siedzibie Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich (Pl. Ratuszowy 32/32a).
Do udziału zapraszamy: przedsiębiorców zainteresowanych uzyskaniem wsparcia na rozwój firmy ze środków Unii Europejskiej.

Program spotkania:

  • Granty na doradztwo dla MŚP z Aglomeracji Jeleniogórskiej – FRW Media Group Sp. z o.o;
  • Duża Regionalna Pożyczka Inwestycyjna - Fundusz Regionu Wałbrzyskiego;
  • Pożyczki na Efektywność Energetyczną w MŚP - Fundusz Regionu Wałbrzyskiego;
  • Bon na Innowacje – granty do 100 tyś PLN na działalność badawczo-rozwojową, Dolnośląscy Pracodawcy;Dziś stażysta jutro Twój pracownik – programy stażowe dofinansowane ze środków UE, Dolnośląscy Pracodawcy;
  • Zwiększanie efektywności pracowników poprzez podnoszenie ich kwalifikacji – bezpłatne szkolenia, Dolnośląscy Pracodawcy;

Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu jest przesłanie do 24 października 2018 r. zgłoszenia na adres pife.jeleniagora@dolnyslask.pl z podaniem imienia i nazwiska osoby uczestniczącej w spotkaniu. Informacje na temat spotkania można uzyskać pod numerem telefonu 75 764 94 66; 75 75 249 42.
Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Otrzymanie potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia jest równoznaczne z wpisaniem na listę uczestników spotkania. Sala, w której odbędzie się spotkanie jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Prosimy o zgłaszanie potrzeb osób z niepełnosprawnościami na etapie rekrutacji.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
Organizator spotkania :
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
Plac Ratuszowy 32/32a; 58-500 Jelenia Góra
tel. 75 764 94 66; 75 752 49 42
e-mail: pife.jeleniagora@dolnyslask.pl

postheadericon Inwestycje drogowe w Gminie Mysłakowice

Zapraszamy do obejrzenia materiału dotyczącego inwestycji drogowych w Gminie Mysłakowice - materiał

postheadericon Pomoc pogorzelcom

W związku z pożarem w Piechowicach, w którym ucierpiało 12 rodzin Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej włączył się w zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy.
Chodzi przede wszystkim o odzież (w dobrym stanie, wypraną) i podstawowe artykuły higieniczne.
Koordynatorkami zbiórki z ramienia GOPS Mysłakowice są Pracownicy Socjalni, Panie:
1.    Inez Włoch 75 647 08 28
2.    Mirosława Dziwińska 75 647 08 24
Najpotrzebniejsze rzeczy można dostarczać do tutejszego Ośrodka Pomocy Społecznej – Mysłakowice, ul. Wojska Polskiego 2A.
Podajemy również kontakt do MOPS Piechowice 75 754 89 24.
Główna kwatera zbiórki na terenie Piechowic to Ośrodek Kultury, ul. Kryształowa 58, telefon 75 761 72 01.

postheadericon Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy.

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy - wykaz

postheadericon Pierwsze posiedzenie oraz szkolenie Obwodowych Komisji Wyborczych

Uprzejmie informujemy, iż pierwsze posiedzenie oraz szkolenie Obwodowych Komisji Wyborczych ds. przeprowadzenia głosowania w obwodzie i ds. ustalenia wyników głosowania w obwodzie odbędzie się w dniu:

  • 11 października 2018 roku o godz. 13:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach przy ul. Ignacego Daszyńskiego 29 dla Obwodowych Komisji Wyborczych ds. przeprowadzenia głosowania w obwodzie.
  • 11 października 2018 roku o godz. 14:30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach przy ul. Ignacego Daszyńskiego 29 dla Obwodowych Komisji Wyborczych ds. ustalenia wyników głosowania w obwodzie.

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt