In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Bezpłatne szkolenia, staże zawodowe oraz wsparcie finansowe

Liderzy na rynku funduszy europejskich jakimi są Eureka Sp. z o.o. oraz Fundacja Edukacji, Innowacji i Wdrażania Nowoczesnych Technologii wraz z partnerami biznesowymi tj. firmą Business Development Group SA oraz E-Skills Sp. z o.o. w ramach środków Unii Europejskiej realizują trzy projekty w zakresie aktywizacji zawodowej osób młodych do 30 roku życia oraz wsparcia osób poszukujących pracy po 30 roku życia. Projekty realizowane są w ramach Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 oraz Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
Wykaz projektów realizowane przez nasze Biuro Projektu:
1. Sukces gwarantowany – program kompleksowej aktywizacji zawodowej osób młodych w województwie dolnośląskim (projekt skierowany do osób poniżej 30 roku życia) – szkolenia i staże zawodowe oraz wsparcie finansowe na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
2. L@boratorium sukcesu – kompleksowy program aktywizacji zawodowej w branży ICT w województwie dolnośląskim (projekt skierowany do osób powyżej 30 roku życia) – szkolenia i staże zawodowe.
3. Kompas K@riera – kompleksowy program aktywizacji zawodowej w branży technologii informacyjno-komunikacyjnych w województwie dolnośląskim (projekt skierowany do osób powyżej 30 roku życia) – staże zawodowe.

więcej

postheadericon Zmiana stawek opłat

Zmiana stawek opłat dla nieruchomości na których nie zamieszkują mieszkańcy a powstają odpady komunalne - szczegóły

postheadericon Promesa dla Gminy Mysłakowice

W ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych Gmina Mysłakowice otrzymała promesę Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na zadanie pn. "Przebudowa drogi w Krogulcu dz. nr 143/2, 138 oraz 139 km 0+000 – 0+335 [Intensywne opady deszczu oraz powódź lipiec 2012 r.]"
Wysokość dotacji wynosić będzie 371 000,00 złotych.

 

 

fot. Mapy Google

postheadericon Wykaz o przeznaczeniu do sprzedaży lokalu mieszkalnego

Wójt Gminy Mysłakowice informuje o wywieszeniu w dniu 14 marca 2017 roku na tablicy ogłoszeń tutejszego Urzędu, stronie internetowej gminy Mysłakowice (www.mysłakowice.pl) oraz na stronie Biuletynu Informacji Publicznej wykazu nieruchomości gminnej (lokal mieszkalny) przeznaczonej do sprzedaży na rzecz dotychczasowego najemcy.

wykaz

postheadericon Szanowni Państwo Sołtysi Gminy Mysłakowice

Z okazji Dnia Sołtysa składam wszystkim sołtysom  z terenu Gminy Mysłakowice wyrazy podziękowania za wkład pracy, zaangażowanie i aktywną postawę na rzecz wspólnoty lokalnej. Życzę dużo zdrowia, pozytywnego nastroju, optymizmu, pogody ducha, radości, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, satysfakcji z wykonywanej funkcji oraz realizacji pomysłów w działalności sołeckiej.


Wójt Gminy Mysłakowice
     /-/ Michał Orman

postheadericon Urzędu Stanu Cywilnego będzie niczynny

Szanowni Państwo, z uwagi na udział pracowników Urzędu Stanu Cywilnego  w szkoleniu   W DNIU 10 MARCA 2017 r. (PIĄTEK)

URZĄD STANU CYWILNEGO BĘDZIE NIECZYNNY

W przypadkach nagłych zdarzeń  należy kontaktować się  pod numer telefonu 75 64 39 960
Za utrudnienia bardzo przepraszamy.

Wójt Gminy Mysłakowice
/-/ Michał Orman

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt