In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Spotkanie informacyjne dla Przedsiębiorców

Serdecznie zapraszamy wszystkich przyszłych i obecncyh przedsiębiorców, którzy chcą złożyć wniosek w nadchodzących naborach ogłaszanych przez LGD Partnerstwo Ducha Gór w zakresie podejmowaniebądź rozwijanie działalności gospodarczej na szkolenia dotyczące poprawnego wypełniania dokumentacji aplikacyjnej, a w szczególności wniosku o przyznanie pomocy oraz biznesplanu.

Oba spotkania odbędą się w Centrum Aktywności Społecznej POGÓRZE w Podgórzynie, przy ul. Żołnierskiej 13.

04.04.2018 r. - Lokalne Kryteria Wyboru, ze szczególnym uwzględnieniem: Rozwiązań Innowacyjnych oraz Działań przyjaznych Środowisku, godz. 14.00-17.00

11.04.2018 r. - zasady wypełniania dokumentacji aplikacyjnej: wniosek o przyznanie pomocy oraz biznesplan, godz. 14.00-17.00


postheadericon Spotkanie informacyjne dotyczące naboru wniosków

W związku z planowanymi przez LGD Partnerstwo Ducha Gór naborami wniosków w zakresie Podejmowanie działalności gospodarczej oraz Rozwijanie Działalności Gospodarczej serdecznie zapraszamy na ogólne spotkania informacyjne dotyczące: warunków udzielenia pomocy oraz Lokalnych Kryteriów Wyboru, które odbędą się we wszystkich gminach partnerskich.

Na wszystkich spotkaniach zostaną zaprezentowane te same informacje, dlatego też zapraszamy na najbardziej dogodny dla Państwa termin, bez kierowania się zamieszkaniem w konkretnej gminie.

- 20.03.2018 r. - Podgórzyn, CAS POGÓRZE, ul. Żołnierska 13, godz. 14.00-16.30

- 21.03.2018 r. - Karpacz, Urząd Miasta, ul. Konstytucji 3 Maja 54, godz. 14.00-16.30

- 22.03.2018 r. - Kowary, Urząd Miasta, ul. 1 Maja, Budynek B sala 23,

                          godz. 14.00-16.30

- 23.03.2018 r. - Szklarska Poręba, Urząd Miasta, ul. Granitowa 2, godz. 14.30-17.00

- 26.03.2018 r. - Janowice Wielkie, GOPS, s. OSP, ul. Kolejowa 2, godz. 13.30-15.30

- 27.03.2018 r. - Piechowice UM, ul. Kryształowa 49, godz. 14.00-16.00

- 28.03.2018 r. - Mysłakowice, GOK, ul. Daszyńskiego 29, godz. 14.00-16.30

postheadericon Nabór na wolne stanowisko w Urzędzie Gminy

Wójt Gminy Mysłakowice ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze ds. geodezji i gospodarki nieruchomościami w Urzędzie Gminy w Mysłakowicach.

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać osobiście lub przesłać pocztą na adres: Urząd Gminy Mysłakowice, 58-533 Mysłakowice ul. Szkolna 5 w kopertach z dopiskiem „Nabór na stanowisko ds. geodezji i gospodarki nieruchomościami w Urzędzie Gminy w Mysłakowicach” w terminie do dnia 14 marca 2018 r., do godz. 17.00.

więcej

postheadericon Projekt siłowni zewnętrznej w Mysłakowicach

W ślad za podjętą w dniu 28.02.2018 roku uchwałą Rady Gminy Mysłakowice, Wójt Gminy złożył Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego wniosek o dofinansowanie zadania pn. "Budowa siłowni zewnętrznej przy ul. Włókniarzy w Mysłakowicach". Realizacja zadania przewiduje nowe zagospodarowanie 2000 m2 terenu przy ul. Włókniarzy, w tym urządzenia fitness, ciągi komunikacyjne, mini-boisko do siatkówki, elementy wypoczynkowo-rekreacyjne, oświetlenie solarne, nasadzenia.

Wyniki naboru w ramach Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej zostaną opublikowane na przełomie kwietnia i maja 2018 roku.

postheadericon Most w Dąbrowicy

W dniach od 15 stycznia do 14 lutego żołnierze 2 Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego wybudowali tymczasowy most drogowy w miejscowości Dąbrowica.

czytaj więcej

postheadericon Przeprawa na rzece Bóbr otwarta

Drodzy mieszkańcy,
informujemy, że w dniu 23.02.2018 r. zostanie otwarta przeprawa tymczasowa na rzece Bóbr w Dąbrowicy.

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt