In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Mobilny punkt informacyjny Funduszy Europejskich

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze zaprasza do skorzystania z bezpłatnych konsultacji na temat wsparcia ze środków Funduszy Europejskich.
W ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego pracownik Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze będzie pełnić dyżur w siedzibie Urzędu Gminy w Mysłakowicach – 5 września 2017 r.

Podczas Mobilnych Punktów Informacyjnych, mających formę indywidualnych konsultacji bezpośrednich, można uzyskać informacje o możliwościach oraz o zasadach otrzymania dofinansowania z Funduszy Europejskich. Konsultant przedstawi aktualne możliwości i kierunki wsparcia w ramach nowej perspektywy finansowej 2014-2020 zarówno dla osób fizycznych np. zamierzających założyć działalność gospodarczą jak i podmiotów gospodarczych, jednostek samorządu terytorialnego i ich jednostek organizacyjnych, organizacji pozarządowych, a także poinformuje do jakiej instytucji należy się zwrócić w przypadku ubiegania się o środki.

Konsultacje są bezpłatne. Na miejscu udostępnione zostaną bezpłatne materiały informacyjne.
Konsultacje w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego odbędą się w : siedzibie Urzędu Gminy w Mysłakowicach, ul. Szkolna 5, sala konferencyjna II piętro (pok. nr 29), 5 września 2017 r.; w godz. 10.30-13.30. 

Serdecznie zapraszamy !

postheadericon Przypomnienie o terminie płatności III raty podatków

Wójt Gminy Mysłakowice informuje, że w dniu 15 września 2017r. (piątek) upływa termin płatności III raty podatku od nieruchomości, podatku rolnego oraz podatku leśnego.

Wpłat można dokonywać u sołtysów lub przelewem na rachunek bankowy Urzędu Gminy Mysłakowice PKO BP S.A. Oddział Jelenia Góra 73 1020 2124 0000 8602 0011 0759 (w tytule przelewu prosimy o wpisanie numeru kartoteki podatnika).

Po upływie ww. terminu będą wystawiane upomnienia, których koszt wynosi 11,60zł.

Wszelkie informacje można uzyskać w pokoju nr 13 lub pod nr telefonu 75-64-39-994.

Dziękujemy za terminowe uregulowanie należności.

postheadericon Przebudowa Przedszkola w Mysłakowicach

 

 

 

Dobiegają końca prace budowlane związane z budową i przebudową Przedszkola Publicznego w Mysłakowicach.
Gmina Mysłakowice realizuje zadanie w ramach projektu nr RPDS.07.01.03-02-0003/16 pn. „Przebudowa z rozbudową Przedszkola Publicznego w Mysłakowicach” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 dla działania 7.1 Inwestycje w edukację przedszkolną, podstawową i gimnazjalną, Poddziałania 7.1.3 Inwestycje w edukację przedszkolną, podstawową i gimnazjalną – ZIT AJ.
Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępności do edukacji przedszkolnej przy wykorzystaniu nowoczesnej infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Mysłakowice.

Przedmiotem projektu jest przebudowa z rozbudową Przedszkola Publicznego w Mysłakowicach, zlokalizowanego przy ul. Daszyńskiego 20 w Mysłakowicach. Zakres rzeczowy zadania obejmuje: opracowanie dokumentacji technicznej – aktualizację kosztorysów inwestorskich, opracowanie Studium wykonalności, realizację robót budowlano-instalacyjnych, świadczenie usług nadzoru inwestorskiego oraz doposażenie sal przedszkolnych i placu zabaw a także promocję projektu.

Podstawową grupą docelową są dzieci uczęszczające do przedszkola objętego projektem.

Beneficjent: Gmina Mysłakowice


postheadericon Zebranie organizacyjne w Przedszkolu w Mysłakowicach

W dniu 23 sierpnia 2017r /środa/ o godzinie 15:30 w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach odbędzie się zebranie dotyczące organizacji roku szkolnego 2017/2018.

Zapraszamy wszystkich rodziców, którzy zapisali dzieci do Przedszkola Publicznego w Mysłakowicach na rok szkolny 2017/2018

postheadericon Wolne miejsca w Przedszkolu

Dyrektor Przedszkola Publicznego w Mysłakowicach informuje, że dysponuje jeszcze kilkoma wolnymi miejscami dla dzieci urodzonych w latach 2014, 2013, 2012, 2011 oraz dzieci urodzonych do 31 marca 2015 r.


Liczba miejsc ograniczona !!!


Karty zapisu dziecka do przedszkola można pobrać i złożyć w biurze kancelarii lub księgowości mieszczących się w budynku dawnych Zakładów „Orzeł” obok przedszkola

Kontakt telefoniczny 571 335 968

postheadericon Bezpłatny kurs komputerowy

więcej

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt