In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Zebranie wiejskie w Dąbrowicy

Sołtys oraz Rada Sołecka zapraszają na zebranie wiejskie, które odbędzie się 20 kwietnia 2018 r. (piątek) o godzinie 18:00 w Świetlicy Wiejskiej w Dąbrowicy.

Porządek zebrania wiejskiego:
1. Otwarcie zebrania
2. Sprawozdanie Sołtysa za 2017 rok
3. Zmiany w Funduszu Sołeckim na 2018 rok
4. Sprawy Różne
5. Zamknięcie zebrania
                                                               Sołtys i Rada Sołecka

postheadericon Oferta w trybie art. 19a

Wójt Gminy Mysłakowice informuje o możliwości zgłaszania uwag do złożonej oferty w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1817, z późn. zm.) na realizację zadania publicznego pt. „Konkurs tradycji Mała Wielkanoc”.

W dniu 06.04.2018 r. do Urzędu Gminy Mysłakowice wpłynęła oferta złożona przez Stowarzyszenie „Pomost” na realizację zadania w sferze realizację zadania w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego pt. „Konkurs tradycji Mała Wielkanoc”.
Zamieszcza się ofertę w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Mysłakowice w zakładce Pożytek Publiczny, na stronie internetowej Urzędu Gminy w Mysłakowicach oraz na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy w Mysłakowicach.

Zgodnie z art. 19a ust. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1817, z późn. zm.) każdy może zgłaszać uwagi dotyczące złożonej oferty.
Uwagi można zgłaszać pisemnie drogą elektroniczną na adres: ri@myslakowice.pl
lub listownie na adres: Urząd Gminy Mysłakowice, ul. Szkolna 5, 58-533 Mysłakowice
na formularzu dostępnym w BIP i na stronie internetowej Urzędu Gminy w Mysłakowicach do dnia 16.04.2018 r.


Ogłoszenie
Oferta
Formularz uwag

postheadericon Mała Wielkanoc

Serdecznie zapraszamy 08 kwietnia 2018 r., godz. 11.00 na Konkurs Tradycji - Mała Wielkanoc do Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach, gdzie odbędą się prezentacje tradycyjnych stołów wielkanocnych. Zespoły folklorystyczne z Dolnego Śląska zaprezentują tradycyjne potrawy, pieśni i oracje oraz zwyczaje obrzędowe dotyczące Świąt Wielkiej Nocy. Będzie przepysznie, głośno i pięknie!
wstęp wolny!

postheadericon Małe granty dla zrównoważonego rozwoju – III edycja

Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA ogłasza konkurs na „Małe granty dla zrównoważonego rozwoju – III edycja” w ramach Funduszu Małych Grantów EKO-UNII.
więcej

postheadericon Ankieta LGD Partnerstwa Ducha Gór

LGD Partnerstwo Ducha Gór zaprasza do wypełnienia ankiety ewaluacyjnej. Dzięki Państwa pomocy i zaangażowaniu będziemy mogli wciąż poprawiać jakość swoich usług oraz dostosowywać swoje działania do zmieniających się warunków i oczekiwań mieszkańców obszaru LGD Partnerstwo Ducha Gór.


Wypełnienie ankiety zajmuje chwilę, a będzie dla nas bardzo pomocne.
Do wypełnienia ankiety zapraszamy przede wszystkim mieszkańców naszych partnerskich gmin:
Janowice Wielkie, Mysłakowice, Podgórzyn, Karpacz, Kowary, Piechowice, Szklarska Poręba oraz Jelenia Góra.


Formularz ankiety dostępny jest na stronie: link

postheadericon Dzień Otwarty w ARiMR

Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Jeleniej Górze zaprasza na:

Dzień Otwarty w Biurze Powiatowym Agencji w Jeleniej Górze przy ul. Morcinka 33A w dniu 06.04.2018 r. od godziny 10:00 do 15:00.

Zapraszamy Rolników i Przedstawicieli Samorządu Lokalnego oraz Organizacji Rolniczych do odwiedzenia naszego Biura w celu zapoznania się z problematyką składania wniosków o dopłaty rolnicze za pomocą programu internetowego eWniosekPlus.

W Biurze będą obecni pracownicy Doradztwa Rolniczego, którzy będą udzielali pomocy we wprowadzaniu elektronicznych wniosków o dopłaty oraz udzielać porad i odpowiadali na pytania związane z tematyką dopłat.

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt