In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Karkonoski Jarmark Lokalny Skarby Ducha Gór

Serdecznie zapraszamy wystawców do zgłaszania się na Karkonoski Jarmark Lokalny Skarby Ducha Gór, który odbędzie się 13 sierpnia 2017 r., w godzinach 12.00-18.00 w Parku Miejskim przy Lipie Sądowej w Karpaczu.

Organizatorami wydarzenia są: Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Ducha Gór, Miasto Karpacz oraz Producenci zrzeszeni w Karkonoskiej Marce Lokalnej „Skarby Ducha Gór”;

Kontakt: LGD Partnerstwo Ducha Gór, ul. Konstytucji 3 maja 25, 58-540 Karpacz; tel.: 75 644 21 65; e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ;

Pierwszeństwo zgłoszeń mają producenci Karkonoskiej Marki Lokalnej Skarby Ducha Gór.
Zgłoszenia (wypełnioną kartę) LGD Partnerstwo Ducha Gór przyjmuje do 22.07.2017 r.
Potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia przez organizatora nastąpi do 26.07.2017 r.

Karta zgłoszeniowa - jarmark

Karta zgłoszeniowa - warsztaty

Regulamin

Więcej…

postheadericon Święto Muzyki w Bukowcu

postheadericon XVI Karpnickie Kupałki

Rada Sołecka wsi Karpniki, Towarzystwo Przyjaciół Karpnik, Ochotnicza Straż Pożarna w Karpnikach, Ludowy Zespół Sportowy „Potok Karpniki” oraz Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach zapraszają na XVI Karpnickie Kupałki, które odbędą się 17 czerwca od godziny 16:00 na boisku sportowym w Karpnikach. Zapraszamy mieszkańców oraz gości do udziału w zabawie.

postheadericon Konkurs na stanowiska Dyrektorów Przedszkoli

Zarządzenie 0050.54.2017

Zarządzenie 0050.55.2017

postheadericon XVI Karpnickie Kupałki

Rada Sołecka wsi Karpniki, Towarzystwo Przyjaciół Karpnik, Ochotnicza Straż Pożarna w Karpnikach, Ludowy Zespół Sportowy „Potok Karpniki” oraz Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach zapraszają na XVI Karpnickie Kupałki, które odbędą się 17 czerwca od godziny 16:00 na boisku sportowym w Karpnikach. Zapraszamy mieszkańców oraz gości do udziału w zabawie.

postheadericon Badanie satysfakcji klienta

W trosce o podnoszenie jakości świadczonych usług w celu jak najlepszego zaspokojenia potrzeb i oczekiwań mieszkańców, chcielibyśmy poznać Państwa opinię na temat funkcjonowania Urzędu Gminy Mysłakowice. Wszelkie uwagi i opinie posłużą nam w usprawnieniu pracy.
Ankieta dostępna jest w wersji papierowej w Biurze Obsługi Interesanta tut. Urzędu (parter pokój nr 1) lub do pobrania na stronie www.myslakowice.bip.net.pl/zakładka urząd gminy/badanie satysfakcji klienta 2017.
Wypełnione ankiety należy składać w terminie do dnia 30 czerwca 2017 r. w specjalnej skrzynce znajdującej się w Biurze Obsługi Interesanta lub przesłać na adres Urzędu: ul. Szkolna 5, 58-533 Mysłakowice.

                                                            Gorąco zapraszamy do wypełnienia ankiety
                                                                      Wójt Gminy Mysłakowice
                                                                            /-/Michał Orman

 

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt