In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2018-10-17/1.jpg oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

postheadericon Ogłoszenie ARiMR

więcej

postheadericon Wyłączenia energii elektrycznej

TAURON Dystrybucja S.A. informuje o wyłączeniach energii elektrycznej w miejscowościach:

  • Gruszków, od numeru 45 do numeru 121 w dniu 22.10.2018 r. w godzinach: 8:00 - 14:00;
  •  Karpniki w dniu 25.10.2018 r.:
    • na działce budowlanej numer 29/4 w godzinach: 08:00 - 14:00;
    •  przy ul. Stawowej, Rudawskiej od numeru 3 do numeru 41, budynek dawnej szkoły, zamek - chwilowe przerwy w dostawie energii elektrycznej w godzinach: 08:00 - 14:30.

postheadericon Uroczysta sesja Rady Gminy Mysłakowice

W czwartek 18 października odbyła się ostatnia sesja Rady Gminy kadencji 2014 – 2018. 16 listopada upływa kadencja samorządowa.

W trakcie obrad radni podjęli, aż siedemnaście uchwał, w tym m.in. przyjęli wprowadzenie zmian w budżecie Gminy Mysłakowice na 2018 rok , uchylili Uchwałę Nr L/318/2018 Rady Gminy Mysłakowice z dnia 14 marca 2018 r. w sprawie wyrażenia zgody na ustanowienie hipoteki na nieruchomości stanowiącej własność Gminy Mysłakowice, przyjęli zmiany w Statucie Gminy Mysłakowice, przyjęli Roczny Program Współpracy Gminy Mysłakowice z organizacjami pozarządowymi oraz z podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2019 oraz podjęli uchwały dotyczące dzierżaw nieruchomości na terenie gminy Mysłakowice.

Sesja minęła przede wszystkim pod znakiem podziękowań. Przewodnicząca Rady Gminy – Janina Radomska podziękowała władzom gminy, radnym i sołtysom za trud i cierpliwość, a także za skuteczność działania. Za współpracę dziękował również Wójt Gminy Mysłakowice – Michał Orman. Miłym akcentem były podziękowania dla dyrektorów i kierownika jednostek organizacyjnych gminy.

Podczas 61 sesji w kadencji 2014 - 2018 Rada Gminy podjęła 420 uchwały, Radni pracowali w 5 stałych komisjach, przyjęli 10 stanowisk i 1 apel, wyrażając opinię i wolę Rady Gminy w istotnych sprawach zarządzania gminą.

postheadericon Wykaz o przeznaczeniu nieruchomości do sprzedaży

Wykaz o przeznaczeniu nieruchomości do sprzedaży - działki nr 45/6 w Dąbrowicy.

wykaz

postheadericon Spotkanie dotyczące przygotowania projektów grantowych

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2018-10-17/1.jpg oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Ducha Gór serdecznie zaprasza wszystkich przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych na spotkania dotyczące przygotowania projektów grantowych.

Terminy spotkań:
• 16.11.2018 - godz. 14.00-17.00
• 23.11.2018 r. - godz. 14.00-17.00

Miejsce spotkań:
Centrum Aktywności Społecznej POGÓRZE, ul. Żołnierska 13, Podgórzyn

Spotkania grupy roboczej będą dotyczyły wszystkich trzech projektów grantowych zaplanowanych w drugim półroczu 2018 r.:
• Włączenie społeczne poprzez realizację Festiwalu Ducha Gór
• Inicjatywy na rzecz tożsamości i zachowania dziedzictwa kulturowego
• Inicjatywy na rzecz wzmocnienia kapitału społeczności i organizacji, w tym edukacja w zakresie ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatu.

Prosimy o potwierdzenie obecności najpóźniej w terminie 2 dni przed planowanym spotkaniem.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu: sekretariat@duchgor.org, tel. 75 644 21 65

{gallery width=250 height=360}2018-10-17/1.jpg{/gallery}

postheadericon Inwestycje w oświatę w Gminie Mysłakowice

Zapraszamy do obejrzenia materiału dotyczącego inwestycji drogowych w Gminie Mysłakowice - materiał

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt