In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Wsparcie z Funduszy Europejskich

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego - Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich (PIFE) w Jeleniej Górze organizuje spotkanie informacyjne pt. „Wsparcie z Funduszy Europejskich na rozwój działalności - dotacje i instrumenty zwrotne na finansowanie inwestycji”.

Do udziału zapraszamy przedsiębiorców (mikro, mały i średni) zainteresowanych uzyskaniem wsparcia na rozwój firmy ze środków Unii Europejskiej.

Na spotkaniu informacyjnym zostaną przedstawione możliwości wsparcia inwestycji rozwojowych i poprawy efektywności energetycznej obiektów dla przedsiębiorców w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WD 2014-2020.

Spotkanie odbędzie się 27 czerwca 2018 r. w Jeleniej Górze w godzinach 10.00 - 13.00 w siedzibie Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich (Pl. Ratuszowy 32/32a).

więcej

postheadericon Włączenie społeczne poprzez realizację Festiwalu Duch Gór

Serdecznie zapraszamy Państwa na bezpłatne Warsztaty dotyczące opracowania oferty turystycznej przez społeczności lokalne/organizacje pozarządowe w zakresie turystyki kulturowej opartej na zasobach i tradycji.
19. czerwca (wtorek) 2018 r., CAS Pogórze, ul. Żołnierska 13, godz. 13.00-18.00
Odpowiadając na tendencje obowiązujące aktualnie w turystyce organizujemy dla Państwa warsztaty, podczas których zajmiemy się wraz z Państwem w sposób praktyczny budowaniem nowego produktu turystycznego lub poszerzaniem już istniejącej oferty w oparciu o lokalne zasoby kulturowe, historyczne i przyrodnicze.
Efektem WARSZTATÓW będzie zaplanowanie i zrealizowanie 7-miu inicjatyw, które zostaną włączone w ofertę FESTIWALU DUCHA GÓR 2018 r. – na te inicjatywy przewidziano dofinansowanie w wysokości 1 000 zł każdy.

 

Więcej…

postheadericon Informacja o wyniku III ustnego przetargu nieograniczonego

Informacja o wyniku III ustnego przetargu nieograniczonego na sprzedaż nieruchomości położonej przy ul. C. Godebskiego 4, na dz. nr 1048/2 w Mysłakowicach.

więcej

postheadericon Zaproszenie na festyn zdrowotny

festyn-zdrowotny-plakat-2018-b

postheadericon VIII Festyn Rodzinny za nami

Kolejny, już ósmy Festyn Rodzinny w Mysłakowicach, organizowany przez Radę Rodziców, Szkołę Podstawową w Mysłakowicach za nami. Impreza dostarczyła wielu emocji, radości, ale przede wszystkim uśmiechu na twarzach najmłodszych uczestników wydarzenia. 

Festyn Rodzinny rozpoczął Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mysłakowicach Andrzej Dąbek przekazując głos organizatorom i zaproszonym gościom. Wójt Gminy Mysłakowice Michał Orman oraz Przewodniczący Rady Rodziców Grzegorz Kuczaj przywitali wszystkich uczestników, podziękowali sponsorom i życzyli udanej zabawy dzieciom i młodzieży.

Dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami na bieżni sportowej rozegrali różne konkurencje sportowe. Na boisku trawiastym odbył się turniej piłki nożnej,natomiast na boisku piłkarskim ze sztuczną nawierzchnią miał miejsce turniej unihokeja.

Obok konkurencji sportowych, sprawnościowych, rysunkowych i kulinarnych, do dyspozycji najmłodszych były trampoliny oraz dmuchane atrakcje. Imprezę zakończyła kąpiel w pianie dostarczona przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomnicy.

Organizatorzy dziękują za pomoc i wsparcie sponsorom.

postheadericon Oferta w trybie 19a

Wójt Gminy Mysłakowice informuje o możliwości zgłaszania uwag do złożonej oferty w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1817, z późn. zm.) na realizację zadania publicznego pt. „Poprawa bazy sportowej poprzez remont ogrodzenia na stadionie w Łomnicy”.

W dniu 07.06.2018 r. do Urzędu Gminy Mysłakowice wpłynęła oferta złożona przez Klub Sportowy ŁOMNICA w Łomnicy na realizację zadania w sferze wspierania i upowszechnianie kultury fizycznej pt. „Poprawa bazy sportowej poprzez remont ogrodzenia na stadionie w Łomnicy”.
Zamieszcza się ofertę w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Mysłakowice w zakładce Pożytek Publiczny, na stronie internetowej Urzędu Gminy w Mysłakowicach oraz na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy w Mysłakowicach.

Zgodnie z art. 19a ust. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1817, z późn. zm.) każdy może zgłaszać uwagi dotyczące złożonej oferty.
Uwagi można zgłaszać pisemnie drogą elektroniczną na adres: ri@myslakowice.pl  lub listownie na adres: Urząd Gminy Mysłakowice, ul. Szkolna 5, 58-533 Mysłakowice
na formularzu dostępnym w BIP i na stronie internetowej Urzędu Gminy w Mysłakowicach do dnia 18.06.2018 r.

Ogłoszenie

Oferta

Formularz

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt