In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Zawiadomienie o zebraniu wiejskim w Strużnicy

Sołtys oraz Rada Sołecka zapraszają na zebranie wiejskie, które odbędzie się w dniu 12.09.2018 r. (środa) o godzinie 18:00 w Świetlicy Wiejskiej w Strużnicy.

Porządek zebrania wiejskiego:
1. Otwarcie zebrania wiejskiego.
2. Zmiany w Funduszu Sołeckim 2018 r.
3. Fundusz Sołecki 2019 r.
4. Sprawy różne.
5. Zamknięcie zebrania.
                                                                           Sołtys i Rada Sołecka

postheadericon XVIII edycja konkursu stypendialnego „ZDOLNY ŚLĄSK”

Tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego Fundacja Edukacji Międzynarodowej zaprasza uczniów i absolwentów dolnośląskich szkół do składania wniosków w XVIII edycji Programu Stypendialnego „zDolny Śląsk”.

Na roczne stypendia, fundowane z dotacji Samorządu Województwa Dolnośląskiego i środków Fundacji Edukacji Międzynarodowej, mają szanse uczniowie, którzy w minionych dwóch latach szkolnych osiągnęli ponadprzeciętne wyniki w nauce, sporcie, działalności artystycznej lub społecznej. Wnioski mogą składać wszyscy uczniowie szkół podstawowych (począwszy od tegorocznych absolwentów klas czwartych) i średnich. Przewiduje się przyznanie około 50 stypendiów w wysokości od 2500 zł do 3500 zł.

Kandydaci proszeni są o wypełnienie wniosków opisujących ich dokonania oraz dostarczenie dokumentacji, która potwierdza te opisy w postaci potwierdzonych za zgodność z oryginałem kopii świadectw, dyplomów itp. Regulamin konkursu oraz wzory wniosków dostępne są na stronie internetowej organizatora: link

Więcej…

postheadericon Jesień ze sztuką w Bukowcu - w gościnie u hrabiny von Reden

postheadericon Zawiadomienie o zebraniu wiejskim w Bukowcu

Sołtys oraz Rada Sołecka zapraszają na zebranie wiejskie, które odbędzie się 05.09.2018 r. (środa) o godzinie 18:30 w siedzibie Związku Gmin Karkonoskich
w Bukowcu - Pałac Bukowiec.

Porządek zebrania wiejskiego:
1. Otwarcie zebrania
2. Zmiany w Funduszu Sołeckim 2018 r.
3. Fundusz Sołecki 2019 r.
4. Sprawy różne

                                                             Sołtys i Rada Sołecka

postheadericon Zebranie wiejskie w Krogulcu

Uprzejmie zawiadamiam wszystkich mieszkańców Sołectwa wsi Krogulec, iż w dniu 04.09.2018 r. (wtorek) o godz. 18.00 w Świetlicy Wiejskiej w Karpnikach odbędzie się zebranie wiejskie.

Porządek zebrania wiejskiego:
1. Otwarcie zebrania wiejskiego.
2. Budżet Sołecki na rok 2019.
3. Sprawy różne.
4. Zamknięcie zebrania.
                                                         Sołtys i Rada Sołecka

postheadericon „Transgraniczny system turystyczny gmin Hradku nad Nysą i Mysłakowice - etap II

 

W dniach 20-21.08.2018 r. odbyły się warsztaty z udziałem Czeskiego Partnera z gminy Hradek nad Nysą w ramach projektu pn. „Transgraniczny system turystyczny gmin Hradku nad Nysą i Mysłakowice - etap II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

 

Głównym celem warsztatów, w tym również projektu było podniesienie atrakcyjności terenu dla krajowych i zagranicznych turystów i zwiększenie odwiedzalności, świadomości i promocji dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego poprzez zakup dodatkowej infrastruktury turystycznej, która ułatwi odwiedzalność kulturowych i przyrodniczych atrakcji i realizację informacyjnych, marketingowych i promocyjnych działań w zakresie wykorzystania zasobów przyrodniczych i kulturowych.
Gorąco zapraszamy do odwiedzenia:

 

Projekt: „Transgraniczny system turystyczny gmin Hradku nad Nysą i Mysłakowice - etap II” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt