In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Ogłoszenie

Szanowni Państwo,

W dniu 24 marca 2017 r. (piątek)  Ewidencja ludności i dowody osobiste będą czynne do godziny 12.00.

Za wynikłe utrudnienia przepraszamy.

                                                                      Wójt Gminy Mysłakowice
                                                                         /-/Michał Orman

postheadericon Zawiadomienie o zebraniu wiejskim w Mysłakowicach

Sołtys oraz Rada Sołecka zapraszają na zebranie wiejskie, które odbędzie się 06 kwietnia 2017 r. (czwartek) o godzinie 17:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach.

Porządek zebrania wiejskiego:
1.Otwarcie zebrania wiejskiego,
2.Plan pracy na 2017 rok,
3.Wybór przedstawiciela wsi do pracy w Społecznej Komisji Mieszkaniowej,
4.Sprawy różne,
5.Zamknięcie zebrania.

                                                            Sołtys i Rada Sołecka

postheadericon Darmowe przewozy mieszkańców do Ośrodka Zdrowia

Wójt Gminy Mysłakowice informuje, że od 1 marca 2017 roku został uruchomiony darmowy przewóz mieszkańców Gminy Mysłakowice do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mysłakowicach ul. Wojska Polskiego 2A.

Mieszkańcy miejscowości tj. Gruszków, Strużnica, Karpniki, Krogulec, Bukowiec, Kostrzyca mogą nieodpłatnie korzystać z transportu do SP ZOZ w Mysłakowicach.

Przewóz odbywają się raz w tygodniu, w każdą środę począwszy od 1 marca do 31 maja 2017 r. (za wyjątkiem 4 maja – czwartek).

Zachęcamy mieszkańców Gminy Mysłakowice do korzystania z darmowego przewozu.

rozkład

postheadericon Ułatwienia sprzedaży żywności przez rolników

Z dniem 1 stycznia 2017 r. weszły  w życie przepisy Ustawy z dnia 16 listopada 2016r. o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia sprzedaży żywności przez rolników (Dz.U. z 2016 r. poz.1961).

Rolnicy zainteresowani tego typu sprzedażą zobowiązani są do urzędowej rejestracji na najmniej 30 dni przez dniem rozpoczęcia planowanej działalności. Wniosek w formie pisemnej należy złożyć odpowiednio:

Więcej…

postheadericon Wyjaśnienia Spółki Green Energy Power Sp. z o.o.

Spółka Green Energy Power Sp. z o.o., informuje, iż w dniu 17.03.2017 r. zostały przeprowadzone przez wykonawcę, testy przedodbiorowe poszczególnych urządzeń, z wykorzystaniem suchych trocin.

Przy testowaniu warunków maksymalnych obciążeń przepływów w instalacji, trociny odłożyły się w ciągu technologicznym, a następnie w niedoborze tlenu wytworzyła się sadza.

Testem maksymalnych przepływów, został zakłócony proces gazyfikacji i spalania, schładzając proces do wartości pozwalających na wytworzenie dymu.

W normalnej pracy instalacji takich przepływów nie stosuje się. Test miał wykazać maksymalne możliwe obciążenia wentylatorów i kanałów przepływowych w sytuacjach awaryjnych przy wysokich temperaturach.

Instalacja przy oczyszczaniu pneumatycznym, emitowała do atmosfery widoczny dym przez około kilku minut.

Testowane były również przepływy w suszarni z użyciem rozdrobnionego materiału 19.12.12.

Zostały przetestowane instalacje przeciwpożarowe i system reakcji na skoki temperatur poza wyznaczony zakres. Przez krótki czas temperatura w suszarni przekroczyła 200st C, co mogło skutkować wyczuwalną wonią plastiku. Ta sytuacja nie występuje podczas normalnej pracy instalacji.

Testy temperaturowe trwały kilkanaście godzin i poza dwoma powyższymi zdarzeniami, instalacja nie stanowiła żadnej uciążliwości dla środowiska.

więcej

postheadericon Bezpłatne wsparcie dla osób z niepełnosprawnością

Sudecki Instytut Rozwoju Regionalnego realizuje projekt, dzięki któremu osoby z niepełnosprawnością mogą otrzymać bezpłatne wsparcie i wydatnie poprawić jakość życia - swoją i swojej rodziny. Działania obejmują szereg bezpłatnych działań - świadczenie usług opiekuńczych i asystenckich, teleopiekę czyli wykorzystanie nowoczesnych technologii w opiece na osobami z niepełnosprawnością (kamery, smartfony, piloty SOS, czujniki otwarcia drzwi, Internet bezprzewodowy), a do tego wsparcie dla opiekunów faktycznych – darmowe szkolenia, doradztwo i wsparcie psychologiczne.
więcej

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt