In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon I rokowania na sprzedaż nieruchomości położonych w Mysłakowicach

Wójt Gminy Mysłakowice działając na podstawie art. 39 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz.U. z 2016r. poz. 2147 z późn. zm.) oraz Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004r w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz.U. z 2014r. poz.1490), po przetargach przeprowadzonych w dniach:
  • I przetarg - 6 maj 2016 r., II przetarg - 29 lipiec 2016 r., III przetarg - 7 listopad 2016 r., IV przetarg 10 marzec 2017 r. dla działek nr 269/1 oraz nr 251/6 położonych w Mysłakowicach;
  • I przetarg – 5 wrzesień 2016 r., II przetarg – 16 grudzień 2016 r., III przetarg – 10 marzec 2017 r. dla działki nr 679 położonej w Mysłakowicach;
zakończonych wynikiem negatywnym, ogłasza I rokowania na sprzedaż n/w nieruchomości.

postheadericon Przypomnienie o terminie płatności II raty podatków

Wójt Gminy Mysłakowice informuje, że w dniu 15 maja 2017r. (poniedziałek) upływa termin płatności II raty podatku od nieruchomości, podatku rolnego oraz podatku leśnego.

Wpłat można dokonywać u sołtysów lub przelewem na rachunek bankowy Urzędu Gminy Mysłakowice PKO BP S.A. Oddział Jelenia Góra 73 1020 2124 0000 8602 0011 0759 (w tytule przelewu prosimy o wpisanie numeru kartoteki podatnika).

Po upływie ww. terminu będą wystawiane upomnienia, których koszt wynosi 11,60zł.

Wszelkie informacje można uzyskać w pokoju nr 13 lub pod nr telefonu 75-64-39-994.

Dziękujemy za terminowe uregulowanie należności.

postheadericon Nabór do Gminnej Rady Seniorów

Na podstawie Uchwały Nr XXXVII/240/17 Rady Gminy Mysłakowice  z dnia 29 marca  2017 r. w sprawie utworzenia Gminnej Rady Seniorów  w Mysłakowicach oraz nadania jej Statutu Wójt Gminy Mysłakowice ogłasza nabór kandydatów na jej członków.
Celem Gminnej Rady Seniorów, jako organu o charakterze konsultacyjnym, doradczym i inicjatywnym jest reprezentowanie seniorów zamieszkałych na terenie wszystkich sołectw Gminy Mysłakowice. Rada powoływana jest na okres 4 letniej kadencji, w skład której wchodzi 7 członków, w tym: 3 przedstawicieli zgłoszonych przez organizacje pozarządowe i inne podmioty działające na rzecz osób starszych, 2 przedstawicieli wskazanych przez Radę Gminy Mysłakowice oraz 2 osoby wskazane przez Wójta Gminy Mysłakowice. Wszystkie osoby wchodzące w skład Gminnej Rady Seniorów w Mysłakowicach powinny mieć ukończone 60 lat.

Więcej…

postheadericon Komunikat

Wójt Gminy Mysłakowice informuje, że w związku z rezygnacją PKS TOUR Jelenia Góra Sp. z o.o. z obsługi linii na trasie Jelenia Góra – Mysłakowice Orzeł przez Łomnicę, wystąpiono do Prezydenta Miasta Jelenia Góra o wprowadzenie dodatkowych trzech kursów w dni robocze do rozkładu jazdy linii nr 3 oraz czterech kursów w weekendy.

Godziny wraz z przebiegiem trasy zostaną podane do informacji publicznej po akceptacji nowego rozkładu jazdy przez Miasto Jelenia Góra oraz Miejski Zakład Komunikacyjny S. z o.o. w Jeleniej Górze.

 

                                                         Wójt Gminy Mysłakowice
                                                            /-/ Michał Orman

postheadericon Spotkanie pt. "Inwestycje B+R i usługi szkoleniowe dla firm"

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego - Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze organizuje w dniu 17 maja 2017 r.  bezpłatne spotkanie informacyjne pt. „Inwestycje badawczo-rozwojowe i usługi szkoleniowe dla firm”. Do udziału zapraszamy przedsiębiorców, w szczególności z sektora MŚP,  głównie z obszaru podregionu jeleniogórskiego.

więcej

postheadericon Ogłoszenie o rokowaniach

Wójt Gminy Mysłakowice działając na podstawie art. 39 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz.U. z 2016r. poz. 2147 z późn. zm.) oraz Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004r w sprawie sposobu
i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz.U.
z 2014r. poz.1490), po trzech przetargach przeprowadzonych w dniach:

  • I przetarg 5 maja 2016 r.;
  • II przetarg 16 grudzień 2016 r.;
  • III przetarg 10 marzec 2017 r.;

zakończonych wynikiem negatywnym,ogłasza I rokowania na sprzedaż n/w nieruchomości.

więcej

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt