In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Mysłakowice

18 kwietnia 2018 roku odbyła się Nadzwyczajna – Sesja Rady Gminy Mysłakowice, której głównym punktem było udzielanie pomocy finansowej Powiatowi Jeleniogórskiemu na realizację zadania inwestycyjnego ,,Przebudowa drogi powiatowej nr 2742D Mysłakowice – Miłków w km 0+000 do 4+023’’- ulica Wojska Polskiego w Mysłakowicach oraz wprowadzenie zmian w budżecie Gminy Mysłakowice na 2018 rok.

Zmiany w budżecie dotyczyły przede wszystkim bezpieczeństwa publicznego i ochrony przeciwpożarowej. W sesji udział wzięli Komendant Miejski PSP w Jeleniej Górze bryg. Radosław Fijołek, Przedstawiciel Służby Operacyjnej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej Marek Gałan, Członek Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Jan Padewski oraz Zarządy Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomnicy i Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowcu.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomnicy otrzymała od Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego dotację na zakup samochodu pożarniczego średniego w kwocie 250 000 zł. Brakująca szacowana kwota do zakupu pojazdu wynosi 510 000 zł.
W celu zapewnienia możliwości realizacji zakupu wynikającego z otrzymanej przez jednostkę dotacji, Gmina Mysłakowice musi przekazać środki finansowe do jednostki w formie dotacji celowej zabezpieczającej wyżej wspomniany wkład. Planowany wkład uwzględnia środki finansowe planowane do przekazania dla Gminy Mysłakowice z WFOŚiGW – 80 000 zł oraz z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego – 80 000 zł.
Ochotnicy z Bukowca mają otrzymać łomnicki samochód Berliet Camiva.

postheadericon Realizacja inwestycji przebudowy i rozbudowy oczyszczalni ścieków

postheadericon Nowe zasady szacowania szkód łowieckich

W związku z wejściem w życie nowej ustawy z 22 marca 2018 r. o zmianie ustawy Prawo łowieckie, która wprowadzała nowe rozwiązania z zakresu szacowania szkód łowieckich, informujemy rolników, że wszystkie zgłoszenia szkód łowieckich z terenu gminy Mysłakowice od dnia 1 kwietnia 2018 r. przyjmowane są w Urzędzie Gminy Mysłakowice. Obowiązuje tylko forma pisemna zgłoszenia, druki zgłoszenia można pobrać w Biurze Obsługi Interesanta – parter pokój 1 lub ze strony Biuletynu Informacji Publicznej pod adresem: www.myslakowice.bip.net.pl w Zakładce Ochrona Środowiska – Rolnictwo i Łowiectwo – rok 2018.

postheadericon Zebranie wiejskie w Łomnicy

Sołtys oraz Rada Sołecka zapraszają na zebranie wiejskie, które odbędzie się 20.04.2018 r. (piątek) o godzinie 18:00 w świetlicy wiejskiej w Łomnicy.

Porządek zebrania wiejskiego:
1. Otwarcie zebrania wiejskiego
2. Sprawozdanie Sołtysa za 2017 rok
3. Zmiany w Funduszu Sołeckim na 2018 rok
4. Sprawy różne
5. Zamknięcie zebrania

                                                         Sołtys i Rada Sołecka

postheadericon Akcja informacyjna o zakazie wypalania traw

Wiosna jest okresem, w którym każdego roku pojawia się problem wypalania traw. Ogień stanowi ogromne zagrożenie dla życia roślin, zwierząt i ludzi oraz wpływa niekorzystnie na całość środowiska przyrodniczego. W płomieniach giną pospolite gatunki zwierząt, a także wiele cennych gatunków chronionych, a niekontrolowane wypalanie jest także zagrożeniem dla mienia i życia ludzkiego.

Wypalanie traw prowadzi do:

  • ponoszenia dużych kosztów licznych interwencji straży pożarnej, które mogłyby być przeznaczone na inne cele.
  • zagrożenia życia i mienia ludzkiego poprzez niekontrolowane rozprzestrzenianie się ognia i straty materialne z tego tytułu.
  • niszczenia roślin i zabijania zwierząt przez ogień i wysoką temperaturę, ginie wiele gatunków roślin i zwierząt, w tym objętych ochroną prawną oraz miejsca ich występowania i rozwoju.

Wypalając trawy i nieużytki rolne łamiesz prawo!
więcej

postheadericon Tradycje wielkanocne na lnianym obrusie

Tradycje wielkanocne na lnianym obrusie to projekt realizowany przez Kółko Rolnicze i Koło Gospodyń Wiejskich w Mysłakowicach w ramach zadania publicznego, zgodnie ustawą o działalności pożytku publicznego i wolontariacie. Zadanie współfinansowane jest przez Gminę Mysłakowice. W ramach projektu, w dniu 26.03.2018 r. zostały przeprowadzone w Przedszkolu Publicznym w Mysłakowicach warsztaty z ozdabiania jajek na stół wielkanocny. Warsztaty takie zostały też przeprowadzone w Przedszkolu nr 13 w Jeleniej Górze.
W dniu 24.03.2018r. Kółko Rolnicze i Koło Gospodyń Wiejskich uczestniczyło w pokazie stołów wielkanocnych we Wrocławiu, natomiast w dniu 08.04.2018 r. Panie uczestniczyły w konkursie tradycji ”Mała Wielkanoc” zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Pomost”. W/w konkurs odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach gdzie prezentowane były pisanki, palmy, obrysy oraz potrawy przygotowane według tradycyjnych receptur. Za udział w imprezie Koło Gospodyń Wiejskich otrzymało nagrodę i dyplom laureata. Nagrody indywidualne otrzymały: Anna Kotyła - za kwaśnicę i Maria Patejuk-Stenzel - za mazurka śliwkowego. Opisane powyżej wydarzenie zostały zilustrowane załączonymi zdjęciami.

Informację sporządziła: Maria Patejuk-Stenzel

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt