In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Zawiadomienie o zebraniu wiejskim w Łomnicy

Sołtys oraz Rada Sołecka zapraszają na zebranie wiejskie, które odbędzie się 21 września 2018 r. (piątek) o godzinie 17:30 w Świetlicy Wiejskiej w Łomnicy.
 
Porządek zebrania wiejskiego:
1. Otwarcie zebrania wiejskiego
2. Planowanie Funduszu Sołeckiego na rok 2019
3. Sprawy różne
4. Zamknięcie zebrania
 
Sołtys i Rada Sołecka
 

postheadericon Projekt Programu Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi

Wójt Gminy Mysłakowice informuje, iż zostały rozpoczęte prace nad „Rocznym Programem Współpracy Gminy Mysłakowice z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w 2019 roku” i zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na rzecz gminy Mysłakowice i jej mieszkańców do wnoszenia propozycji w terminie do dnia 28.09.2018 roku na adres: ri@myslakowice.pl lub bezpośrednio w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Gminy w Mysłakowicach, ul. Szkolna 5 – parter.

Propozycje prosimy wnosić w oparciu o " Projekt Rocznego Programu Współpracy Gminy Mysłakowice z organizacjami pozarządowymi oraz z podmiotami wymienionymi
w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie w 2019 roku".

Po zebraniu wszystkich propozycji wniesionych przez organizacje pozarządowe, zostaną one naniesione na przygotowany projekt Rocznego Programu Współpracy na 2019 rok, który ponownie zostanie poddany procesowi konsultacji zgodnie uchwałą nr XIV/79/11 Rady Gminy Mysłakowice dnia 29. września 2011 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu konsultowania z radami pożytku publicznego lub organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego projektów aktów prawa miejscowego.

Więcej…

postheadericon Oceń projekt szkoły

Szanowni Mieszkańcy,

Nasza Gmina przystąpiła do opracowania dokumentacji projektowej na budowę Szkoły Podstawowej w Mysłakowicach.

Prezentujemy Państwu trzy koncepcje projektu szkoły oraz zagospodarowania terenu.

Chcemy poznać Państwa opinie. Zwracam się więc z uprzejmą prośbą o zagłosowanie w sondzie, która została zamieszczona na głównej stronie Gminy Mysłakowice (www.myslakowice.pl) po prawej stronie na górze.

Państwa zdanie jest dla nas bardzo ważne.

Liczymy na Państwa aktywny udział, z góry dziękujemy za podjęty wysiłek i wypełnienie sondy.

                                                       

                                                        Wójt Gminy Mysłakowice
                                                               Michał Orman

Więcej…

postheadericon Zebranie wiejskie w Krogulcu

Uprzejmie zawiadamiam wszystkich mieszkańców Sołectwa wsi Krogulec, iż w dniu 18.09.2018 r. (wtorek) o godz. 17.30 w Świetlicy Wiejskiej w Karpnikach odbędzie się zebranie wiejskie.
 
Porządek zebrania wiejskiego:
1.Otwarcie zebrania
2.Zmiany w Funduszu Sołeckim 2018 r.
3.Fundusz Sołecki 2019 r.
4.Sprawy różne
                                                                            Sołtys i Rada Sołecka
 

postheadericon Przypomnienie o terminie płatności III raty podatków

Wójt Gminy Mysłakowice uprzejmie informuje, że w dniu 15 września 2018 r. upływa termin płatności III raty podatku od nieruchomości, podatku rolnego oraz podatku leśnego.

Wpłat można dokonywać u sołtysów lub przelewem na indywidualne numery rachunków banko¬wych wskazane w decyzjach w sprawie wymiaru podatku na rok 2018.
Po upływie ww. terminu będą wystawiane upomnienia, których koszt wynosi 11,60zł.

Wszelkie informacje można uzyskać w pokoju nr 13 lub pod nr telefonu 75-64-39-994.

Dziękujemy za terminowe uregulowanie należności.

postheadericon Zawiadomienie o zebraniu wiejskim w Kostrzycy

Uprzejmie zawiadamiam wszystkich mieszkańców Sołectwa wsi Kostrzyca, iż w dniu 14 września 2018 r. (piątek) o godz. 19.00 w świetlicy wiejskiej "Sołtysówka" w Kostrzycy odbędzie się Zebranie Wiejskie.

Porządek zebrania wiejskiego:
1.Otwarcie zebrania.
2.Zaplanowanie funduszu sołeckiego na 2019 r.
3.Sprawy różne.
4.Zamknięcie zebrania.

                                                                Sołtys i Rada Sołecka

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt