In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Oferta w trybie art. 19a

Wójt Gminy Mysłakowice informuje o możliwości zgłaszania uwag do złożonej oferty w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1817, z późn. zm.)na realizację zadania publicznego pt. „Europejskie Dni Dziedzictwa w Bukowcu”.

W dniu 22.06.2017 r. do Urzędu Gminy Mysłakowice wpłynęła oferta złożona przez Fundację Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej na realizację zadania w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego pt. „Europejskie Dni Dziedzictwa w Bukowcu”.
Zamieszcza się ofertę w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Mysłakowice w zakładce Pożytek Publiczny, na stronie internetowej Urzędu Gminy w Mysłakowicach oraz na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy w Mysłakowicach.

Zgodnie z art. 19a ust. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1817, z późn. zm.) każdy może zgłaszać uwagi dotyczące złożonej oferty.
Uwagi można zgłaszać pisemnie drogą elektroniczną na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub listownie na adres: Urząd Gminy Mysłakowice, ul. Szkolna 5, 58-533 Mysłakowice
na formularzu dostępnym w BIP i na stronie internetowej Urzędu Gminy w Mysłakowicach do dnia 05.07.2017 r.

ogłoszenie 

oferta 

formularz

postheadericon Puchar Wójta Gminy Mysłakowice

O puchar Wójta Gminy Mysłakowice rywalizowali 24.06.2017 r. w Łomnicy piłkarze czterech klubów z tej gminy. Najlepsi okazali się gospodarze z KS Łomnica, którzy w finale rozgromili Bobry Wojanów 6-0. Trzecie miejsce przypadło Orłowi Mysłakowice, a na ostatnim miejscu zmagania zakończył Potok Karpniki.

W pierwszym półfinale imprezy Łomnica zmierzyła się z Orłem, którego piłkarze wyszli na boisko mocno rozkojarzeni i już po chwili przegrywali 0-2. Bramki zdobyli Paweł Kostka i Damian Kaszuba, dodajmy, że zrobili to niemal bez wysiłku. Później mysłakowiczanie nieco się pozbierali, jednak nie na tyle, aby zdobyć bramkę kontaktową. Najlepszą okazję ku temu miał Tomasz Palimąka, ale jego nonszalancję przy rzucie karnym odczytał golkiper Łomnicy, który na stojąco złapał piłkę po uderzeniu a la Panenka.

Drugi półfinał był bardziej zacięty. Wynik spotkania otworzył Mariusz Skrobiszewski pięknym technicznym uderzeniem w okienko. Wyrównanie Bobrom dał Polański i skończyło się na 1-1. Rzuty karne lepiej wykonywali wojanowianie, wynik 3-0 w zasadzie nie wymaga komentarza.

0-3 Potok przegrał też mecz o trzecie miejsce. Gole dla A-klasowiczów zdobywali Amborski, Janik, a jedno trafienie było samobójcze. W finale Łomnica rozgromiła Bobry 6-0, prowadząc już do przerwy 3-0. Cztery gole skompletował Kostka, po jedynym dołożyli Matuszewski i Kaszuba.

Dodajmy, że Wójt Gminy Michał Orman z trybun i poziomu murawy śledził piłkarskie zmagania.

tekst i zdjęcia: Piotr Kuban
jg24.pl

postheadericon Ogłoszenie

Wójt Gminy Mysłakowice informuje o podjęciu przez Radę Gminy Mysłakowice Uchwały o przygotowaniu projektu uchwały w sprawie ustalenia zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane.

Na podstawie art. 37b ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tj. Dz. U. z 2017, poz. 1073) zawiadamiam o podjęciu przez Radę Gminy Mysłakowice Uchwały Nr XXIII/207/16 z dnia 29 grudnia 2016 r. w sprawie o przygotowaniu projektu uchwały w sprawie ustalenia zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane.

postheadericon VIII Festyn Rodzinny w Łomnicy

postheadericon Dzień Otwarty w Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego

Uprzejmie informujemy, że w dniu 21 czerwca 2017 r. (środa) w godzinach od 9:00 do 15:00 w siedzibie Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Jeleniej Górze przy ulicy Morcinka 33A, prowadzone będą konsultacje dotyczące propozycji nowych wzorów kart do głosowania stosowanych w wyborach samorządowych.
Każdy wyborca będzie mógł wziąć udział w konsultacjach kształtu kart do głosowania, podzielić się swoją opinią co do samej karty, jak i propozycji treści informacji o sposobie głosowania.
Ponadto wyborcy będą mogli dowiedzieć się wszystkiego o prawie do głosowania, udogodnieniach dla osób niepełnosprawnych oraz zapoznać się z zasadami głosowania w wyborach samorządowych.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konsultacjach.

postheadericon XVI Karpnickie Kupałki

Noc Kupały zwana też nocą kupalną, kupalnocką, kupałą to słowiańskie święto związane z letnim przesileniem Słońca, obchodzona w Karpnikach jako Karpnickie Kupałki.

Choć pogoda nie rozpieszczała i tradycyjnie, uroczystościom towarzyszył deszcz, już po raz 16 było pozytywnie i wesoło.

Towarzystwo Przyjaciół Karpnik, Rada Sołecka wsi Karpniki, Ludowy Zespół Sportowy „Potok Karpniki”, Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Karpnikach zapewnili mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Na najmłodszych czekały dmuchańce oraz zabawy przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury. Dzieci mogły rywalizować w różnych konkurencjach m.in.: skakanka, hula hop czy „walka o stołek”.

Dodatkowo ochotnicy ze Straży Pożarnej wraz z małżonkami, przygotowali atrakcje dla najmłodszych: malowanie twarzy, plecenie warkoczyków, tor przeszkód na styl zawodów TFA. Był także pokaz sprzętu oraz bezpiecznego postępowania z ogniem.

Nie zabrakło także współzawodnictwa dla dorosłych tj. meczu piłki nożnej: żonaci kontra kawalerowie (6:2 dla żonatych), pchnięcie kulą i rzut wałkiem w „chłopa”.
Dodatkową atrakcją były występy Zespołów Folklorystycznych tj. Karkonosze, Wojcieszowianki i Sokolik oraz młodych talentów - Michała Amborskiego i Oliwii Plebanek.
Oprawę muzyczną zapewnił niezawodny Pan Michał Tybinkowski, a smakołyki serwowało Stowarzyszenie Senior Filia w Karpnikach.

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt