In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Wóz strażacki dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Karpnikach

W dniu 30.08.2017 r. z inicjatywy Wójta, Rada Gminy Mysłakowice podjęła uchwałę dotyczącą współfinansowania zakup wozu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Karpnikach. Zadanie będzie finansowane wraz z Komendą Wojewódzką Straży Pożarnej we Wrocławiu. Środki na zakup wozu zostały zabezpieczone w budżecie Gminy Mysłakowice. Komenda Wojewódzka Straży Pożarnej we Wrocławiu współfinansuje zadanie na podstawie przyznanej dotacji na zakup wozu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Karpniki.

postheadericon Promesa dla Dąbrowicy

W ostatnich dniach lipca, Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Gmina Mysłakowice otrzymała dofinansowanie w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych na zadanie pt. Przebudowa drogi w Dąbrowicy dz. nr 103 km 0+000 – 0+310

W dniu 31.08.2017r. odbył się przetarg na wyżej wymienione zadanie. Do przetargu przystąpiły trzy firmy:
1. Sudecki Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. z siedzibą w Jeleniej Górze przy ul. Kaczawskiej 19,
2. Konsorcjum Firm: Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. z siedzibą w Jeleniej Górze przy ul. Dworcowej 26 i Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne i Handlowe „COM-D” Sp. z o.o. z siedzibą w Jaworze przy ul. Poniatowskiego 25,
3. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „KAMA” Rzońca Ryszard z siedzibą w Mysłakowicach przy ul. Daszyńskiego 16F.

Czekamy na rozstrzygnięcie przetargu i rozpoczęcie prac.

 

 

 

 

 

 

fot. Google Maps

postheadericon Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

postheadericon Zebranie wiejskie w Dąbrowicy

Sołtys oraz Rada Sołecka zapraszają na zebranie wiejskie, które odbędzie się 21 września 2017 r. (czwartek) o godzinie 17:00 w Świetlicy Wiejskiej w Dąbrowicy.

Porządek zebrania wiejskiego:
1. Otwarcie zebrania
2. Zamiany w Funduszu Sołeckim na rok 2017
3. Planowanie Funduszu Sołeckiego na rok 2018
4. Sprawy Różne
5. Zamknięcie zebrania
                                                                                 Sołtys i Rada Sołecka

postheadericon Zebranie wiejskie w Mysłakowicach

Sołtys oraz Rada Sołecka zapraszają na zebranie wiejskie, które odbędzie się 14 września 2017 r. (czwartek) o godzinie 16:00 w Szkole Podstawowej w Mysłakowicach.

Porządek zebrania wiejskiego:
1. Otwarcie zebrania wiejskiego
2. Wykonanie Funduszu Sołeckiego za rok 2017
3. Planowanie Funduszu Sołeckiego na rok 2018
3. Sprawy różne
4. Zamknięcie zebrania
                                                                                Sołtys i Rada Sołecka

postheadericon Uroczyste podziękowanie

W związku z upływem pięcioletniego okresu sprawowanej funkcji Dyrektora Przedszkola Publicznego w Łomnicy, Pan Michał Orman – Wójt Gminy Mysłakowice podczas sesji Rady Gminy Mysłakowice w dniu 30 sierpnia 2017 r. podziękował Pani Alinie Miłowskiej za długoletnią współpracę na rzecz lokalnej oświaty.

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt