In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Ogłoszenie

Wójt Gminy Mysłakowice na podstawie art. 15 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r.o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1817, z późn. zm.) ogłasza nabór do składu Komisji Konkursowej Otwartego Konkursu Ofert na realizację zadań publicznych z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2018 roku pt.: Upowszechnianie sportu w oparciu o infrastrukturę gminną. Możliwość zgłaszania swoich kandydatów do opiniowania złożonych ofert mają organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
W pracach Komisji Konkursowej mogą uczestniczyć także, z głosem doradczym osoby posiadające specjalistyczną wiedzę w dziedzinie obejmującej zakresem zadań publicznych, których konkurs dotyczy. Zgłoszenia należy dokonać na formularzu zgłoszeniowym wraz z oświadczeniem członka komisji konkursowej, które stanowią załącznik do niniejszego ogłoszenia w terminie do 11 grudnia 2017 roku bezpośrednio w Urzędzie Gminy w Mysłakowicach lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

ogłoszenie

formularz

oświadczenie

postheadericon Wyłączenia energii elektrycznej

TAURON Dystrybucja S.A. informuje o wyłączeniach energii elektrycznej w miejscowościach:

 • Łomnica, ul. Karkonoska 129 działka numer 498/6 - dniu 04.12.2017 r. w godz. 08:00-14:00,
 • Kostrzyca, ul. Karpacka od 73 do 109 - dniu 05.12.2017 r. w godz. 08:00-15:00,
 • Mysłakowice, ul. Żołnierza, Psie Pole, Dolna 2, 4, 10, 12, 14, 16, Jeleniogórska numery nieparzyste od 7 do 25, numery parzyste od 22 do 28 - dniu 06.12.2017 r. w godz. 09:00-11:00,
 • Bukowiec, ul. Wiejska od 1 do 7, Szkolna od 1 do 11, Robotnicza 24 - dniu 07.12.2017 r. w godz. 08:00-14:00.

postheadericon Informacje dotyczące Legitymacji osoby niepełnosprawnej

Informujemy, że na mocy przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 2046 ze zm.) zmianie uległy zasady przyznawania i wydawania legitymacji osoby niepełnosprawnej, która uprawnia m.in. do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego na podstawie przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1992 r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego (Dz. U. z 2012 r. poz. 1138 ze zm.).

Ważne: Stopień niepełnosprawności wpisuje się w legitymacji wyłącznie na wniosek osoby niepełnosprawnej. Jest to rozwiązanie nowe, do dnia 31 sierpnia 2017 r. stopień niepełnosprawności wpisywany był z urzędu.
Symbol przyczyny niepełnosprawności wpisuje się w legitymacji wyłącznie na wniosek osoby niepełnosprawnej. Jest to rozwiązanie analogiczne do dotychczasowego.

Więcej…

postheadericon Otwarty konkurs ofert

Wójt Gminy Mysłakowice ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2018 roku pt. „Upowszechnianie sportu w oparciu o infrastrukturę gminną.”

Konkurs ma na celu wyłonienie zadań publicznych z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu w oparciu o infrastrukturę gminną na rzecz mieszkańców gminy Mysłakowice oraz udzielenie dotacji na ich realizację.
Celem realizacji zadań jest zaspokojenie potrzeb poprzez rozwój kultury fizycznej na terenie gminy, stworzenie dzieciom i młodzieży wiejskiej warunków do uprawiania sportu, zagospodarowanie czasu wolnego oraz wyrównanie szans w dostępie do kultury fizycznej i sportu.

Rodzaj zadań w 2018 r.: Upowszechnianie sportu w oparciu o infrastrukturę gminną.
Termin składania ofert: 15.12.2017 r. do godz. 14:00
Więcej informacji w załącznikach.

zarządzenie

ogłoszenie

wzór oferty

wzór sprawozdania

karta oceny formalnej

karta oceny merytorycznej

postheadericon Od szkolenia do zatrudnienia – YEI

„Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” projekt współfinansowany ze środków UE w ramach inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych
Wymagania:

 • wiek 18 – 21 (ukończony 18 r.ż. i jednocześnie nie mieć ukończonego 25r.ż)
 • być osobą bierną zawodowo
 • być osobą niekształcącą się i nieszkolącą się
 • być osobą niezarejestrowaną w Urzędzie Pracy

Oferujemy:

 • Wsparcie doradcze
 • kursy zawodowe – np. barman, operator wózka widłowego, fryzjer 
 • warsztaty kreowania własnego wizerunku 
 • zwrot kosztów dojazdu

Kontakt:
Jelenia Góra, ul. Wiejska 29, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 75/64 57 735

postheadericon Zawiadomienie o zebraniu wiejskim w Mysłakowicach

Sołtys oraz Rada Sołecka zapraszają na zebranie wiejskie, które odbędzie się 27 listopada 2017 r. (poniedziałek) o godzinie 16:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach.

Porządek zebrania wiejskiego:
1. Otwarcie zebrania wiejskiego,
2. Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Mysłakowicach – konsekwencje dla mieszkańców tj. wzrost opłat za ścieki, transport osadów z Kowar, Podgórzyna, Szklarskiej Poręby przez Mysłakowice i Kostrzycę, niemiła woń we wsi, która jest obecnie już odczuwalna dla mieszkańców,
3. Coroczny wzrost opłat za wodę i ścieki wynikający z Ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym zaopatrzeniu ścieków (tj. Dz. U. z 2017 poz. 328),
4. Zamknięcie zebrania.
 

                                                                  Sołtys i Rada Sołecka

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt