In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon IX Festyn Rodzinny w Łomnicy za nami

W sobotę, 30 czerwca mieszkańcy Gminy Mysłakowice bawili się na IX Festynie Rodzinnym, zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Łomniczanie”, Radnych i Radę Solecką wsi Łomnica, Gminę Mysłakowice, Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach, Związek Gmin Karkonoskich, Ochotniczą Straż Pożarną w Łomnicy oraz mieszkańców wsi Łomnica.

Uczestnicy wydarzenia mogli skosztować lokalnych wyrobów, a całemu wydarzeniu towarzyszyła oprawa muzyczna w wykonaniu Zespołu Ludowego Karkonosze, Zespołu My Dwie, a do późnych godzin wieczornych umilał czas DJ Maximus.

Dla najmłodszych były dmuchańce, skakańce, jazda konna, malowanie twarzy oraz zdobienie butelek. Dodatkową atrakcją dla "małych i dużych" była możliwość zapoznania się z bronią krótką i długą oraz zasadami łucznictwa, które przygotował Pan Andrzej Gawłowski z firmy SuperAgi.

Największą atrakcją był pokaz pierwszej pomocy przygotowany przez Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomnicy. Ochotnicy zaprezentowali przebieg akcji ratunkowej z udziałem poszkodowanej, zakleszczonej w samochodzie. Mieszkańcy gminy mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem oraz działaniami podejmowanymi przez Strażaków podczas wypadku.

Wydarzenie nie odbyło by się bez pomocy sponsorów. W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie.

postheadericon VI Festiwal "Ludowe Granie na Gruszkowskiej Polanie"

Zapraszamy na VI Festiwal "Ludowe Granie na Gruszkowskiej Polanie":

  • Pierwszy Dzień Festiwalu - 07.07.2018 r. Polana w Gruszkowie - rozpoczęcie o godz. 14:00,
  • Drugi Dzień Festiwalu - 07.07.2018 r. Pałac Bukowiec - rozpoczęcie o godz. 14:00.

Serdecznie zapraszamy.


 

postheadericon Transgraniczna edukacja w zielonej klasie ku lepszej przyszłości

W dniach 24-28 czerwca 2018r. Nasza szkoła była organizatorem pięciodniowego obozu polsko - niemieckiego w ramach Projektu „Transgraniczna edukacja w zielonej klasie ku lepszej przyszłości” realizowanego przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy oraz Freie Schule Boxberg/O.L z Niemiec.
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.
W pierwszym dniu pobytu uczniowie zwiedzali Muzeum Karkonoskie, które obecnie jest jednym z najatrakcyjniejszych obiektów muzealnych w Polsce i stanowi wizytówkę regionu. Zbiory muzeum to przede wszystkim kolekcja szkła artystycznego, wnętrze sudeckiej chałupy wiejskiej, historia Jeleniej Góry i okolic. Po obiedzie wędrując przez stare miasto uczestnicy poznawali zabytki Jeleniej Góry, które wcześniej podziwiali z wieży widokowej Bramy Zamkowej.
W drugim dniu młodzież udała się do Leśnego Banku Genów w Kostyrzycy oraz Nadleśnictwa Śnieżka. Gdzie odbyły się warsztaty ogrodnicze. Podczas zajęć edukacyjnych prowadzonych przez pracownika Leśnego Banku Genów przekazywana była informacja na temat działalności Leśnego Banku Genów jedynej o takim profilu prac jednostki organizacyjnej Lasów Państwowych, powołanej do ochrony leśnych zasobów genowych. W Kontenerowej szkółce leśnej uczniowie zaznajamiali się głównie z produkcją szkółkarską, realizowaną metodą kontenerową z wykorzystaniem procesu mikoryzacji, później uczyli się jak sporządzić sadzonki. Wszyscy chętnie próbowali swoich sił w sadzeniu roślin. Nagrodą za trud było otrzymanie własnego malutkiego drzewka.

Więcej…

postheadericon IX Rodzinny Festyn w Łomnicy.

Zapraszamy

postheadericon Sprzęt dla Ochotniczych Straży Pożarnych

27.06.2018 r. w Urzędzie Gminy Mysłakowice odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania sprzętu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomnicy i Karpnikach, pozyskanego w ramach dofinansowania Ministra Sprawiedliwości.
Dwie Ochotnicze Straże z terenu Gminy otrzymały z rąk Wójta Gminy defibrylatory zewnętrzne.

Sprzęt ten zdecydowanie poprawi skuteczność działania Strażaków Ochotników, którzy będą mogli jeszcze sprawniej i skuteczniej działać i służyć mieszkańcom Gminy w sytuacjach kryzysowych ratując najcenniejszy dar, jakim jest ludzkie życie.

Sprzęt został pozyskany z Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach powierzenia realizacji zadań jednostce zaliczanej do sektora finansów publicznych w ramach środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości.

postheadericon Dni Promocji Kultury Gminy Mysłakowice

Pod znakiem dobrej zabawy, mimo chłodnej aury, stał festyn w ramach Dni Promocji Gminy Mysłakowice, który odbył się w ostatnią sobotę (23.06) w Parku Królewskim.
Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, które rozgrzewały uczestników. Wśród dzieci i młodzieży największym powodzeniem cieszyły się dmuchańce, przejażdżki konne i bryczką, wielkoformatowe gry planszowe. Dla zainteresowanych zorganizowano I Mistrzostwa Gminy o Puchar Wójta w strzelaniu z broni pneumatycznej i łuku oraz I Mistrzostwa Modeli Sterowanych.


Starsi uczestnicy zabawy mogli obejrzeć książki Emila Pyzika i obrazy Wiesławy Paproty. Dla spragnionych i głodnych były naleśniki, żurek, ciasta, gorąca czekolada przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Bukowca oraz dania z grilla serwowane przez lokalnych wystawców.

fot. Daria Tadeusz


Wisienką na torcie były koncerty zespołów muzycznych. Na tegoroczne powitanie lata zaproszono miedzy innymi lokalny zespół z Kowar - Overground, laureata programu Must be the Music - Sachiel, zespół disco-polo dance - Junior, Mateusza Mijala oraz zespół Pączki w Tłuszczu z aktorem i muzykiem Tomaszem Karolakiem. Całodzienną zabawę zakończył efektowny pokaz sztucznych ogni.

fot. Grzegorz Truchanowicz, Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach


Podczas wydarzenia odbył się również Turniej o Puchar Wójta Gminy Mysłakowice. Nie lada niespodzianką zakończyła się tegoroczna edycja. Tym razem piłkarze czterech drużyn występujących na co dzień w klasie A i B, rywalizowali na boisku w Wojanowie. Po emocjonujących meczach puchar zdobyli gospodarze!
Turniej odbył się w przyjaznej atmosferze, był czas na grilla i integrację. Organizatorzy zadbali również o oprawę - spikerem był Sławomir Gąsiorowski z Łomnicy. W przyszłym roku zawody o puchar wójta odbędą się w Karpnikach.

fot. Daria Tadeusz

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania kolejnej imprezy w naszej gminie.

tekst użyczony z artykułów: "To była gorąca impreza", "Bobry z pucharem Wójta Mysłakowice"

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt