In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Transgraniczny system turystyczny gmin

 

 


Gmina Mysłakowice wraz z Miastem Hrádek nad Nisou realizują projekt „Transgraniczny system turystyczny gmin Hradku nad Nysa i Mysłakowice – etap II” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Przedmiotem projektu jest kontynuacja działań zmierzających do zwiększenia odwiedzalności gmin Hrádek nad Nysą i Mysłakowice i ich okolic poprzez wspólne promowanie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego.

postheadericon Zawiadomienie o zebraniu wiejskim w Gruszkowie

Sołtys oraz Rada Sołecka zapraszają na zebranie wiejskie, które odbędzie się w dniu 30.04.2018 r. (poniedziałek) o godzinie 17:30 w Świetlicy Wiejskiej w Gruszkowie.

Porządek zebrania wiejskiego:
1. Otwarcie zebrania wiejskiego.
2. Sprawozdanie z pracy Sołtysa i Rady Sołeckiej za 2017 rok.
3. Spotkanie z przedstawicielem Rady Seniora
4. Sprawy różne.
5. Zamknięcie zebrania.

                                                                                Sołtys i Rada Sołecka

postheadericon Szanowni Rolnicy!

Uprzejmie informujemy, że 15 maja 2018 r. (wtorek) kończy się okres składania wniosków na dopłaty rolnicze na 2018 rok. Po tym terminie możliwe będzie składanie wniosków do 11.06.2018 r., ale kwota dopłat ulegnie pomniejszeniu o 1% za każdy dzień opóźnienia.

Więcej…

postheadericon Awaria sieci wodociągowej

Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. O/Mysłakowice informuje odbiorców wody, że w związku z poważną awarią na sieci wodociągowej zlokalizowaną pod korytem potoku Łomnica od dnia 23.04.2018 roku przez kilka następnych dni może wystąpić obniżone ciśnienie wody w sieci.

Za zakłócenia w dostawie wody Spółka przeprasza Odbiorców.

postheadericon Nabory wniosków LGD Partnerstwo Ducha Gór

Informujemy, że na stronie LGD Partnerstwo Ducha Gór zostały zamieszczone ogłoszenia o naborze wniosków następujących zakresów:

1. Ogłoszenie nr 5/2018 w zakresie:

  • INFRASTRUKTURA TURYSTYCZNA, REKREACYJNA I KULTUROWA: więcej

2. Ogłoszenie nr 6/2018 w zakresie:

  • ROZWIJANIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ: więcej

3. Ogłoszenie nr 7/2018 w zakresie:

  • PODEJMOWANIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ: więcej

postheadericon Ogłoszenia o naborze na wolne stanowiska

  • Ogłoszenie o naborze na stanowisko d/s ksiegowości i sprawozdawczości budżetowej - więcej
  • Ogłoszenie o naborze na stanowisko d/s planowania przestrzennego - więcej

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt