In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon VI Festiwal "Ludowe Granie na Gruszkowskiej Polanie"

W miniony weekend, 7 - 8 lipca w Gruszkowie i Bukowcu panowała gorąca atmosfera. Nie była to jednak zasługa pogody, a VI Festiwalu „Ludowe Granie na Gruszkowskiej Polanie” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Zespołu Karkonosze z Gruszkowa.

Tradycją już stało się, że jednym z elementów Festiwalu jest wspólne odtańczenie poloneza. W tym roku dopisało wszystko: pogoda, zespoły, a przede wszystkim uczestnicy wydarzenia, którzy stawili się, by ruszyć do tradycyjnego już Poloneza.

Na festiwalu, podobnie jak w latach ubiegłych, wystąpiły zespoły z kraju i z zagranicy m.in.: Kreuzschuher Kerwasmusikanten – Bamberg Niemcy, Zespół Złotokłose z Kondratowic, Zespół Rozmaryn z Markocic, Zespół Pieśni i Tańca Troczanie z Trok na Litwie, Chór Ludowy Macieje z Ostroszowic, Zespół Folklorystyczny Gosposie z Rudzienic w gminie Iława, Zespół Folklorystyczny „Roztoka” z gminy Rudna, Zespół Drzwiczanie z Kostrzyna nad Odrą, Zespół Folklorystyczny Jaczowiacy ze wsi Jaczów, Oliwia Plebanek z Karpnik, Zespół Wojcieszowianki z Wojcieszowa, Zespół Sasanka z Kliszowa, Zespół Ludowy Marzenie z Żelazna w Gminie Kłodzko, Zespół Swojacy z Zagrodna, Górnołużyckie Błękitne Kamizelki z Łagowa oraz Gospodarze wydarzenia Zespół Folklorystyczny Karkonosze.

Podczas imprezy nie zabrakło dobrej muzyki, pysznego jedzenia oraz świetnej atmosfery.

Całość wydarzenia prowadził pan Jerzy Rafał Baniak.

Impreza była współfinansowana przez:
• Dolnośląski Urząd Marszałkowski we Wrocławiu,
• Powiat Jeleniogórski,
• Gminę Mysłakowice,
• Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach,
• Fundację KGHM,
• przyjaciół.

postheadericon Rehabilitacja Domowa już w SPZOZ Mysłakowice

Informujemy, że od początku lipca świadczymy w ramach NFZ rehabilitację domową. Skierowania należy składać do naszego ośrodka do działu rehabilitacji ambulatoryjnej.

Wszelkie informacje pod numerem tel. 75 64 708 35.

Zapraszamy

postheadericon Wyniki naboru w LGD Partnerstwo Ducha Góra

Informujemy, że w dniu dzisiejszym zostały udostępnione na stronie LGD Partnerstwo Ducha Gór wyniki następujących naborów:
 
  • 05/2018 - inwestycje w infrastrukturę: link
  • 06/2018 - rozwój dz. gospodarczej: link
  • 07/2018 - podejmowanie dz. gospodarczej: link
 
 
 
 

postheadericon Wykazu nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

Wykazu nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat.

wykaz

postheadericon Godziny otwarcia boiska sportowego Orlik w Mysłakowicach

W związku z okresem wakacyjnym, informujemy, że na okres próbny (do 22 lipca) zostały wydłużone godziny otwarcia boiska sportowego Orlik.

Obecnie boisko otwarte jest:

Poniedziałek – sobota:

  • 10:00 – 12:00
  • 15:00 – 21:00

Niedziela:

  • 15:00 – 20:00

W przypadku zainteresowania mieszkańców korzystaniem z obiektów, godziny pozostaną niezmienne do 31.08.2018 r.

Zapraszamy wszystkich chętnych do korzystania z boiska sportowego Orlik.

postheadericon Zawiadomienie o zebraniu wiejskim w Mysłakowicach

Sołtys oraz Rada Sołecka zapraszają na zebranie wiejskie, które odbędzie się 23 lipca 2018 r. (poniedziałek) o godzinie 16:30 w Szkole Podstawowej w Mysłakowicach.

Porządek zebrania wiejskiego:
1. Otwarcie zebrania wiejskiego.
2. Realizacja i zmiany w Budżecie Sołeckim w 2018 roku.
3. Festyn Rodzinny przy Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach 25.08.2018 r.
4. Sprawy różne.
5. Zamknięcie zebrania.

                                                                        Sołtys i Rada Sołecka

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt