In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Spotkanie konsultacyjno - szkoleniowe

Serdecznie zapraszamy osoby chcące założyć działalność gospodarczą oraz osoby, które chciałyby rozwinąć prowadzoną przez siebie działalność na:

spotkanie konsultacyjno-szkoleniowe dotyczące: zasad przyznawania pomocy oraz lokalnych kryteriów wyboru, obowiązujących w ramach wsparcia z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Lokalna Strategia Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR) 2014-2020(2023).

Spotkanie odbędzie się: 18.12.2017 r., godz. 14.00-17.00. w Centrum Aktywności Społecznej POGÓRZE w Podgórzynie, przy ul. Żołnierskiej 13.

Wsparcie dotyczy osób mieszkających bądź prowadzących działalność na obszarze LGD Partnerstwo Ducha Gór (miejscowości do 20 tys. mieszkańców): Szklarska Poręba, Piechowice, Podgórzyn, Karpacz, Kowary, Mysłakowice oraz Janowice Wielkie.

postheadericon Protokół z zebrania wiejskiego wsi Mysłakowice

Protokół z zebrania wiejskiego wsi Mysłakowice z dnia 27.11.2017 r. dotyczący m.in. rozbudowy oczyszczalni ścieków w Mysłakowicach.

protokół

załącznik do protokołu

postheadericon Informacja o wyniku I ustnego przetargu w Mysłakowicach

Informacja o wyniku I ustnego przetargu nieograniczonego na zbycie nieruchomości gruntowej niezabudowanej, działki nr 631/7, obręb 0009 Mysłakowice.

więcej

postheadericon Informacja o wyniku I ustnego przetargu nieograniczonego w Bukowcu

Informacja o wyniku I ustnego przetargu nieograniczonego na zbycie nieruchomości gruntowej niezabudowanej, działki nr 196/2, obręb 0002 Bukowiec.

więcej

postheadericon Informacja o wyniku II rokowań na zbycie działki w Mysłakowicach

Informacja o wyniku II rokowań na zbycie działki nr 269/1 w Mysłakowicach.

więcej

postheadericon Zimowe utrzymanie dróg

Gmina Mysłakowice informuje, że zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie Gminy Mysłakowice w sezonie 2017/2018 prowadzi:

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „KAMA” z siedzibą w Mysłakowicach,
ul. Daszyńskiego 16f,

  • Piotr Stasiak - tel. 667 577 119,
  • Ryszard Rzońca - tel. 601 751 480.


Osobą z ramienia Urzędu Gminy odpowiedzialną za nadzorowanie usługi jest pracownik Referatu Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Inwestycji:

  • Wojciech Dudzik, tel. 75 64 39 987.

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt