In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Darmowe przewozy mieszkańców do Ośrodka Zdrowia

Wójt Gminy Mysłakowice informuje, że uruchomiony darmowy przewóz mieszkańców Gminy Mysłakowice do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mysłakowicach ul. Wojska Polskiego 2A będzie realizowany do końca czerwca 2017 roku.

Mieszkańcy miejscowości tj. Gruszków, Strużnica, Karpniki, Krogulec, Bukowiec, Kostrzyca mogą nieodpłatnie korzystać z transportu do SP ZOZ w Mysłakowicach.
Przewóz odbywają się raz w tygodniu, w każdą środę.

Zachęcamy mieszkańców Gminy Mysłakowice do korzystania z darmowego przewozu, które odbędą się jeszcze 31.05.2017r., 07.06.2017r., 14.06.2017r., 21.06.2017r., 28.06.2017r.

rozkład

postheadericon Dofinansowanie do zmiany sposobu ogrzewania 2017/2018

Zachęcamy mieszkańców Gminy Mysłakowice do likwidacji lokalnych źródeł ciepła opalanych paliwem stałym w roku 2017 i 2018.
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu ogłosił w dniu 28.04.2017 r. nabór wniosków w ramach Programu Priorytetowego Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego – dalej „Program”, dla jednostek samorządu terytorialnego (JST).
Cel programu: Poprawa jakości powietrza na terenie Dolnego Śląska poprzez likwidację kotłów stałopalnych starej generacji. Zmniejszenie emisji zanieczyszczeń z procesu energetycznego spalania, głównie pyłów PM2,5 i PM10 na rzecz zwiększenia udziału odnawialnych źródeł energii w wytwarzaniu energii cieplnej.

Więcej…

postheadericon Wsparcie dla osób chcących założyć działalność gospodarczą

Zapraszamy na spotkania informacyjne dla przedsiębiorców, które zostały zaplanowane na początku czerwca 2017 – podczas spotkań zostaną podane szczegóły dotyczące warunków udzielenia wsparcia oraz lokalnych kryteriów.
LGD Partnerstwo Ducha Gór realizuje Lokalną Strategię Rozwoju w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – działanie LEADER. Udzielamy wsparcia na działania realizujące cele Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020. Wsparcie mogą uzyskać osoby lub podmioty mieszkające lub zarejestrowane na obszarze gmin partnerskich: Mysłakowice, Podgórzyn, Janowice Wielkie, Karpacz, Kowary, Piechowice, Szklarska Poręba. Wniosek w ramach ogłoszonych konkursów mogą złożyć osoby fizyczne, przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe.
Wsparcie dla rozwoju przedsiębiorczości:

  • Podejmowanie działalności gospodarczej – bezzwrotna premia – 80.000 zł. – pula wolnych środków 400.000 zł. (konkurs II poł. 2017) oraz pula wolnych środków 800.000 zł. (konkurs I poł. 2018)
  • Rozwój firmy – refundacja do 300.000 zł., pula wolnych środków 600.000 zł. (konkurs I poł. 2018)

Zapraszamy na spotkania informacyjne, doradztwo w biurze LGD oraz do kontaktu telefonicznego. Więcej szczegółowych informacji znajduje się na naszej stronie: www.duchgor.org

postheadericon Zmiana rozkładu jazdy autobusów linii nr 3

W dniu 24 maja 2017 r. na wniosek Urzędu Gminy Mysłakowice zostaną wprowadzone zmiany w rozkładzie jazdy autobusów linii nr 3

Nowy rozkład jest dostępny na stronie internetowej www.mzk.jgora.pl w zakładce komunikaty.
Wymiana rozkładów na przystankach nastąpi w dniu 23 maja.

Nowy rozkład jest dostępny na stronie internetowej - rozkład

postheadericon Wybieram mądrze - Festyn w Łomnicy

postheadericon Przywrócony ruch na moście w Mysłakowicach

W dniu 18.05.2017 r. Wójt Gminy Mysłakowice Michał Orman uczestniczył w ustaleniach warunków odbioru mostu na rzece Łomnica w ciągu drogi wojewódzkiej nr 367, ul. Jeleniogórska (przy byłym ośrodku zdrowia) w Mysłakowicach.

Pomimo trwających prac wykończeniowych, most został przekazany do eksploatacji, a tym samym ruch na moście przywrócony.

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt