In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Utrudnienia w ruchu na ulicy Wojska Polskiego

Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe "KAMA" informuje, że w związku z realizacją zadania inwestycyjnego pn. "Przebudowa drogi powiatowej nr 2742D przez Mysłakowice - Miłków" w dniach 23-28.11.2018 r. ze względu na układanie nawierzchni bitumicznej nastąpią znaczne utrudnienia w ruchu na ulicy Wojska Polskiego (od skrzyżowania z ulicą Jeleniogórską do stacji paliw ORLEN).

Więcej…

postheadericon I sesja Rady Gminy Mysłakowie z dnia 21.11.2018 r.

I sesja Rady Gminy Mysłakowie z dnia 21.11.2018 r.

Wyniki głosowania jawnego imiennego Rady Gminy Mysłakowice:

  • dot. zatwierdzenia porządku obrad - więcej
  • dot. wyboru Komisji Skrutacyjnej do przeprowadzenia wyborów na Przewodniczącego Rady Gminy w Mysłakowicach - więcej
  • dot. wyboru Komisji Skrutacyjnej do przeprowadzenia wyborów na Wiceprzewodniczącego Rady Gminy w Mysłakowicach - więcej

postheadericon Inauguracyjna sesja Rady Gminy

21 listopada 2018 r. odbyła się uroczysta Sesja Rady Gminy Mysłakowice, podczas której zaprzysiężona nową Radę oraz Wójta Gminy, wybranych w wyborach samorządowych 21 października.

Sesję poprowadziła pani Janina Radomska będąca seniorem rady. Po uchwaleniu porządku obrad, przystąpiono do najważniejszego punku sesji, jakim była ceremonia ślubowania przez nowo wybranych radnych oraz zaprzysiężenie Wójta Gminy Mysłakowice. W imieniu Gminnej Komisji Wyborczej w Mysłakowicach Zastępca Przewodniczącej pani Marzena Łachecińska odczytała zaświadczenie o wyborze Wójta i Radnych Gminny, a następnie wręczyła je, składając tym samym każdemu gratulacje.

”Obejmując Urząd Wójta Gminy, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy. Tak mi dopomóż Bóg"- tymi słowami w obecności Rady Gminy, sołtysów oraz mieszkańców pan Michał Orman złożył ślubowanie obejmując urząd wójta na drugą kadencję.

Przewodniczącym Rady Gminy został wybrany Pan Grzegorz Kuczaj, a Zastępcą Przewodniczącego Pan Augustyn Wilczyński. Nowo wybrany Przewodniczący złożył podziękowanie pozostałym Radnym za zaufanie i oddane na niego głosy oraz złożył zobowiązanie jak najlepszej i zgodnej pracy dla mieszkańców naszej gminy.

Sesja zakończyła się życzeniami i gratulacjami dla nowo wybranego mysłakowickiego samorządu.

Dziękujemy Mieszkańcom za udział i za wsparcie tej ważnej i podniosłej chwili. Przypominamy, że ta kadencja trwa 5 lat zarówno dla Wójta Gminy jak i dla Rady Gminy.

 

fot. Grzegorz Truchanowicz​

postheadericon Wykaz nr 6/2018 nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy

Wykaz nr 6/2018 nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy.

wykaz

postheadericon Zebranie wiejskie sołectwa Mysłakowice

Sołtys oraz Rada Sołecka zapraszają na zebranie wiejskie zwołane w trybie pilnym Sołectwa wsi Mysłakowice, które odbędzie się w dniu 20.11.2018 r. (wtorek) o godz. 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach.

Porządek zebrania wiejskiego:
1.Otwarcie zebrania.
2.Zmiany w Funduszu Sołeckim 2018 r.
3.Zamknięcie zebrania.

                                                       Sołtys i Rada Sołecka

postheadericon Ogłoszenie

Wójt Gminy Mysłakowice na podstawie art. 15 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r.o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tj. Dz. U. z 2018 r. poz. 450, z późn. zm.) ogłasza nabór do składu Komisji Konkursowej Otwartego Konkursu Ofert na realizację zadań publicznych z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2019 roku pt.: Upowszechnianie sportu w oparciu o infrastrukturę gminną. Możliwość zgłaszania swoich kandydatów do opiniowania złożonych ofert mają organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
W pracach Komisji Konkursowej mogą uczestniczyć także, z głosem doradczym osoby posiadające specjalistyczną wiedzę w dziedzinie obejmującej zakresem zadań publicznych, których konkurs dotyczy. Zgłoszenia należy dokonać na formularzu zgłoszeniowym wraz z oświadczeniem członka komisji konkursowej, które stanowią załącznik do niniejszego ogłoszenia w terminie do 23 listopada 2018 roku bezpośrednio w Urzędzie Gminy w Mysłakowicach lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: ri@myslakowice.pl

Ogłoszenie

Formularz zgłoszeniowy

Oświadczenie

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt