In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Bezpłatne szkolenie z zakresu przetwarzania i ochrony danych osobowych

Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Ducha Gór zaprasza na bezpłatne szkolenie z zakresu zmian w zasadach przetwarzania i ochrony danych osobowych po wejściu w życie RODO skierowane do przedstawicieli NGO oraz mikro i małych przedsiębiorców,  które odbędzie się w dniu 01.06.2018 r w godzinach 10.00 – 14.00 w Centrum Aktywności Społecznej Pogórze w Podgórzynie. Program szkolenia oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo: www

postheadericon XXII Festyn Integracyjny

postheadericon Ogłoszenie o wyłożeniu projektu uchwały reklamowej

Wójt Gminy Mysłakowice informuje o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu uchwały w sprawie ustalenia zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane.
Na podstawie art. 37b ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz.1073 z późn. zm.) oraz uchwały nr XXXIII/207/16 Rady Gminy Mysłakowice z dnia 29 grudnia 2016 r. w sprawie o przygotowaniu projektu uchwały w sprawie ustalenia zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane, zawiadamiam o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu uchwały w sprawie ustalenia zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane w dniach od 30.05.2018 r. do 21.06.2018 r. w siedzibie Urzędu Gminy Mysłakowice, ul. Szkolna 5, 58-533 Mysłakowice, pokój nr 16, w godzinach pracy Urzędu.
Projekt zostanie także opublikowany na stronie internetowej urzędu (adres: www.myslakowice.pl) w Biuletynie Informacji Publicznej.

Każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie, może wnieść uwagi. Uwagi należy składać pisemnie do Wójta Gminy Mysłakowice, na adres Urzędu Gminy Mysłakowice, ul. Szkolna 5, 58-533 Mysłakowice, z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 21.06.2018 r.

                              Wójt Gminy Mysłakowice
                                    Michał Orman

postheadericon Uwaga przedsiębiorcy!

Informuję, że 31 maja 2018r. mija termin wniesienia II raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

W zawiązku z powyższym opłaty należy dokonać do dnia 31 maja br. na rachunek gminy:
PKO Bank Polski S.A. Oddział Jelenia Góra 73 1020 2124 0000 8602 0011 0759.

postheadericon Festiwal Zespołów Ludowych i Folklorystycznych

X JUBILEUSZOWY Festiwal Zespołów Ludowych i Folklorystycznych Bukowiec 2018
Serdecznie zapraszamy 2 czerwca o godzinie 10.30 do Stodoły Artystycznej w Bukowcu na coroczny festiwal!!!

postheadericon Wyścig Kolarski Bałtyk Karkonosze Tour 2018

W związku z XXVI Międzynarodowym Wyścigiem Kolarskim „Bałtyk Karkonosze Tour”, którego trasa przebiega przez Gminę Mysłakowice (Jasiowa Dolina – Wojanów – Łomnica – Karpniki – Krogulec – Bukowiec – Kostrzyca) należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym w dniu 18.05.2018 r. (piątek) w godzinach od 16.30 do 18.00.

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt