In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon I ustnym przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości

I ustnym przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowych niezabudowanych w Karpnikach przy ul. Sportowej.

więcej

postheadericon Wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży w trybie ustnego przetargu nieograniczonego – Dąbrowica działki nr 30, 31,32.

wykaz

postheadericon Wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży w trybie bezprzetargowym na poprawę zagospodarowania nieruchomości sąsiednich– Dąbrowica działki nr 47/21, 47/22.

wykaz

postheadericon Europejski Dzień Bez Samochodu

Miasto Jelenia Góra i Gmina Mysłakowice w związku ze zbliżającym się Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu, trwającym od 16-22 września serdecznie zaprasza do udziału w tym ogólnoeuropejskim wydarzeniu. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi: „Dzielmy się mobilnością”.

W związku z obchodzonym 22 września 2017 r. Europejskim Dniem Bez Samochodu przejazdy komunikacją miejską MZK w Jeleniej Górze i na terenie Gminy Mysłakowice będą darmowe.

postheadericon Gminne Rady Seniorów powiatu jeleniogórskiego

więcej

postheadericon Zawiadomienie o zebraniu wiejskim w Gruszkowie

Sołtys oraz Rada Sołecka zapraszają na zebranie wiejskie, które odbędzie się w dniu 25.09.2017 r. (poniedziałek) o godzinie 16:30 w Świetlicy Wiejskiej w Gruszkowie.

Porządek zebrania wiejskiego:
1. Otwarcie zebrania wiejskiego.
2. Planowanie Funduszu Sołeckiego na rok 2018
3. Sprawy różne.
4. Zamknięcie zebrania.

                                                               Sołtys i Rada Sołecka

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt