In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon II sesja Rady Gminy Mysłakowice z dnia 28.11.2018 r.

II sesja Rady Gminy Mysłakowice z dnia 28.11.2018 r.:
1. Zmiany w porządku obrad - więcej
2. Zatwierdzenie porządku obrad - więcej
3. Wybór reprezentanta do ZGK:

4. Ustalenie liczby członków w komisjach - więcej
5. Unieważnienie głosowania - więcej 
6. Głosowanie zgodnie ze Statutem - więcej
7. Wybór członków Komisji Rewizyjnej - więcej
8. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej:

9. Wybór członków komisji Spraw Społecznych i Bezpieczeństwa Publicznego - więcej
10. Wybór członków komisji Budżetu i Rozwoju Gminy - więcej
11. Wybór członków komisji Gospodarki komunalnej i Ochrony Środowiska:

12. Uchwała w/s zmian w budżecie Gminy Mysłakowice na 2018 rok - więcej
13. Uchwała w/s określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości - więcej
14. Uchwała w/s ustalenia wynagrodzenia Wójta Gminy Mysłakowice - więcej

postheadericon Mikołajki w Kostrzycy

postheadericon Komunikat

Z dniem 13 lipca 2018 r. weszły w życie przepisy nowej ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz.U. z 2018 r.  poz. 1499 z późn. zm.). Ustawa wprowadza nowy katalog „instytucji obowiązanych”, na których ciąży obowiązek stosowania środków bezpieczeństwa finansowego oraz inne obowiązki związane z podejmowaniem określonych działań w celu przeciwdziałania wprowadzania do obrotu wartości majątkowych pochodzących z nielegalnych lub nieujawnionych źródeł.

więcej

postheadericon Ogłoszenia o naborze na wolne stanowiska

  • Ogłoszenie o naborze na stanowisko ds. ochrony środowiska i gospodarki wodnej - więcej
  • Ogłoszenie o naborze na stanowisko ds. planowania przestrzennego i gospodarki nieruchomościami - więcej

postheadericon Informacja Głównego Lekarza Weterynarii

Informacja Głównego Lekarza Weterynarii dla posiadaczy bydła, owiec, kóz, świń oraz innych zwierząt parzystokopytnych na temat pryszczycy.

więcej

postheadericon Likwidacja Stowarzyszenia Nasze Mysłakowice

Podaje się do publicznej wiadomości, że na podstawie uchwały nr 28 Walnego Zebrania członków Stowarzyszenia Nasze Mysłakowice w sprawie postawienia go w stan likwidacji i jego rozwiązania oraz na podstawie postanowienia Sądu Rejonowego dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego z dnia 13 marca 2018 r., sygnatura sprawy WR.IX NS-REJ-KRS/003134/18/906 wszczęta została likwidacja Stowarzyszenia Nasze Mysłakowice z siedzibą w Mysłakowicach przy ul. Daszyńskiego 29.

Likwidatorem stowarzyszenia została Elżbieta Krzeczowska.

Wzywa się do składania ewentualnych roszczeń w stosunku do Stowarzyszenia w terminie do 10 grudnia 2018 r. na powyżej podany adres Stowarzyszenia.

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt