In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Wsparcie z Funduszy Europejskich dla organizacji pozarządowych

Spotkanie informacyjne w Jeleniej Górze pt. „Wsparcie z Funduszy Europejskich dla organizacji pozarządowych w kontekście konkursów na rok 2018”.
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze zaprasza wszystkie zainteresowane organizacje pozarządowe na bezpłatne spotkanie informacyjne dotyczące możliwości pozyskania wsparcia ze środków unijnych – planowane konkursy na drugą połowę 2018 roku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 (RPO WD) i programów rządowych.
Spotkanie odbędzie się 27 lipca 2018r. w Jeleniej Górze w godzinach 10.00 - 13.00 w siedzibie Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich (Pl. Ratuszowy 32/32a).

Do udziału zapraszamy: fundacje, stowarzyszenia, lokalne grupy nieformalne.
Program spotkania:

 • z Regionalnego Programu Operacyjnego WD 2014-2020 (RPO WD) konkursy dla wsparcia działań:
  • poprawy jakości edukacji przedszkolnej i nowych miejsc w przedszkolach,
  • poprawy infrastruktury szkolnej,
  • rozwoju zawodowego osób pozostających bez zatrudnienia,
  • integracji społecznej i zawodowej, osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym;
 •  z programów rządowych m. in.:
  •  Programu ASOS ,
  • Programu FIO,

Więcej…

postheadericon VII Edycja Konkursu „zDolne NGO”

Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego pan Tadeusz Samborski ma zaszczyt ogłosić VII Edycję Konkursu „zDolne NGO” dla najlepszej dolnośląskiej organizacji pozarządowej prowadzącej najaktywniej działania na rzecz społeczności lokalnych w 2017 r. (organizacje liderskie w danej społeczności).
Jak co roku, celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych organizacji pozarządowych z terenu Dolnego Śląska, działających w różnych obszarach. W tym roku będą to najaktywniejsze NGOsy działające na rzecz rozwoju społeczności lokalnych.
1. Celami szczegółowymi Konkursu są:
• promocja działań na rzecz rozwoju dolnośląskich społeczności lokalnych prowadzonych przez dolnośląskie organizacje pozarządowe,
• zwiększenie prestiżu nagrodzonych organizacji pozarządowych,
• promocja dobrych praktyk wypracowanych przez nagrodzone organizacje pozarządowe,
• wzrost aktywności organizacji pozarządowych działających na rzecz rozwoju dolnośląskich społeczności lokalnych.

2. Przebieg Konkursu
Konkurs zorganizowany jest zgodnie z Regulaminem Konkursu „zDolne NGO”, zgłoszenia kandydatów do Tytułu "zDolne NGO" należy przesyłać na zamieszczonym poniżej formularzu zgłoszeniowym.


Dokumenty do pobrania:

 • Regulamin Konkursu "zDolne NGO" - plik,
 • Formularz zgłoszeniowy - plik.

Więcej…

postheadericon OŚWIADCZENIE WÓJTA GMINY MYSŁAKOWICE

Szanowni Państwo,

Z przykrością informuję, iż w dniu dzisiejszym podczas Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników Karkonoskiego Centrum Gospodarki Odpadami  Sp. z o.o. podjęto uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na podpisanie Aneksu do umowy na świadczenie usługi polegającej na sprzedaży odpadów posortowniczych pochodzących z KCGO Sp. z o.o., celem dokonania ich kwalifikowanego odzysku zawartej z Firmą Green Energy Power Sp. z o.o. w dniu 16.12.2014 r.
Aneks zakłada możliwość pozyskiwania odpadów spoza terenu Związku Gmin Karkonoskich i Jeleniej Góry przez spółkę Green Energy Power we własnym zakresie.
Za uchwałą głosowali przedstawiciele 4 z 7 gmin związkowych:

Za: Karpacz, Kowary, Piechowice i Szklarska Poręba.
Kategoryczny sprzeciw wyraziły gminy: Mysłakowice, Podgórzyn i Jeżów Sudecki.
Mając powyższe na uwadze pragnę oświadczyć, iż stanowisko Wójta Gminy Mysłakowice w tej sprawie było od początku i jest niezmienne.                                  

Stanowczo sprzeciwiam się przyjmowaniu odpadów z regionów położonych poza gminami Związku Gmin Karkonoskich i m. Jelenia Góra.

Stanowisko swoje wielokrotnie przedstawiałem na posiedzeniach zarządu, w tym byłem inicjatorem podjęcia stosownej uchwały Zarządu Związku Gmin Karkonoskich sprzeciwiającej się sprowadzaniu odpadów z zewnątrz.


Mysłakowice, 17.07.018 r. 
Wójt Gminy Mysłakowice
/-/  Michał Orman

postheadericon Badania mammograficzne

postheadericon Poszukujemy opiekuna nad niepełnosprawnymi uczniami

Osoby zainteresowane informujemy, iż poszukujemy opiekuna nad niepełnosprawnymi uczniami zamieszkałymi na terenie Gminy Mysłakowice, którzy będą dowożeni do szkół specjalnych w Jeleniej Górze oraz do szkoły ponadgimnazjalnej w Karpaczu w roku szkolnym 2018/2019.
Zaproszenie do złożenia oferty cenowej wraz z załącznikami zostało zamieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Mysłakowice; Zakładka: Zamówienia Publiczne.

postheadericon Dotacje na zmianę systemu ogrzewania na przyjazne środowisku

W dniu 11 lipca podpisano 14 umów z mieszkańcami gminy Mysłakowice na udzielenie dotacji celowej ze środków budżetu Gminy Mysłakowice na zmianę systemu ogrzewania na przyjazne środowisku źródła ciepła w ramach programu priorytetowego pn.: „Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego”.

Maksymalna kwota udzielonego dofinansowanie w lokalu mieszkalnym wynosi 7 000 zł, a w przypadku domu jednorodzinnego 10 000 zł.

Podpisane umowy obejmują dofinansowanie na ponad 98 tysięcy złotych.

Kolejny nabór wniosków o dofinansowanie wymiany źródła ciepła na ekologiczne zostanie ogłoszony w III kwartale 2018 roku.

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt