In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Małe granty dla zrównoważonego rozwoju – III edycja

Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA ogłasza konkurs na „Małe granty dla zrównoważonego rozwoju – III edycja” w ramach Funduszu Małych Grantów EKO-UNII.
więcej

postheadericon Ankieta LGD Partnerstwa Ducha Gór

LGD Partnerstwo Ducha Gór zaprasza do wypełnienia ankiety ewaluacyjnej. Dzięki Państwa pomocy i zaangażowaniu będziemy mogli wciąż poprawiać jakość swoich usług oraz dostosowywać swoje działania do zmieniających się warunków i oczekiwań mieszkańców obszaru LGD Partnerstwo Ducha Gór.


Wypełnienie ankiety zajmuje chwilę, a będzie dla nas bardzo pomocne.
Do wypełnienia ankiety zapraszamy przede wszystkim mieszkańców naszych partnerskich gmin:
Janowice Wielkie, Mysłakowice, Podgórzyn, Karpacz, Kowary, Piechowice, Szklarska Poręba oraz Jelenia Góra.


Formularz ankiety dostępny jest na stronie: link

postheadericon Dzień Otwarty w ARiMR

Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Jeleniej Górze zaprasza na:

Dzień Otwarty w Biurze Powiatowym Agencji w Jeleniej Górze przy ul. Morcinka 33A w dniu 06.04.2018 r. od godziny 10:00 do 15:00.

Zapraszamy Rolników i Przedstawicieli Samorządu Lokalnego oraz Organizacji Rolniczych do odwiedzenia naszego Biura w celu zapoznania się z problematyką składania wniosków o dopłaty rolnicze za pomocą programu internetowego eWniosekPlus.

W Biurze będą obecni pracownicy Doradztwa Rolniczego, którzy będą udzielali pomocy we wprowadzaniu elektronicznych wniosków o dopłaty oraz udzielać porad i odpowiadali na pytania związane z tematyką dopłat.

postheadericon Dwudniowe spotkanie uczniów w szkole w Boxberg/O.L

W dniach 23-24 marca 2018 r. w ramach Projektu „Transgraniczna edukacja w zielonej klasie dla lepszej przyszłości” realizowanego przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy oraz Freie Schule Boxberg/O.L z Niemiec, uczniowie z Łomnicy odwiedzili partnerską szkołę w Boxberg/O.L.
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.
Podczas dwudniowego spotkania w mieszanych grupach polsko – niemieckich uczniowie uczestniczyli w warsztatach ekologicznych, kulinarnych, komunikacyjnych i sportowych.
Z naturalnych produktów takich jak: drewno, wełna, papier, wosk pszczeli, wspólnie przygotowywali upominki wielkanocne. Podgrzanym woskiem ozdabiali wydmuszki z jajek, następnie kolorowali je za pomocą barwników pochodzenia roślinnego np. soku z buraka, wyciągu z cebuli, kurkumy, owsa, itp. Z arkuszy wosku pszczelego wykonywali ozdobne świece.

Więcej…

postheadericon Informator ZIT AJ - marzec 2018

Informator ZIT AJ - marzec 2018

więcej

postheadericon Konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły w Mysłakowicach

Ogłoszenie konkursu na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Mysłakowicach.

więcej

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt