In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Zmiany w systemie selektywnej zbiórki odpadów komunalnych

Od 1 stycznia 2018 r. zmiany w systemie selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

więcej

postheadericon Komunikat Wójta Gminy Mysłakowice z 19.12.2017 r.

W odpowiedzi na komunikat opublikowany na portalu LIBRUS w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy Wójt Gminy Mysłakowice informuje, że Organ Prowadzący odcina się od wszelkich plotek i pomówień dotyczących Dyrektora Szkoły. Ponadto informuję, że w miesiącu listopadzie przeprowadzono w jednostce kontrolę realizacji projektu „Transgraniczna edukacja w zielonej klasie ku lepszej przyszłości” w trakcie której stwierdzono rażące nieprawidłowości finansowe w zakresie rozliczania projektu, co może skutkować koniecznością zwrotu środków otrzymanych przez gminę z programu INTERREG Polska-Saksonia. W miesiącu grudniu odbędzie się kontrola zewnętrzna powyższego projektu, której celem będzie wyjaśnienie powstałych naruszeń. Sprawa podlega szczegółowemu wyjaśnieniu.

Osoby zainteresowane treścią protokołu mogą wystąpić do Wójta Gminy Mysłakowice z wnioskiem o udostępnienie informacji w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej.

                                                                                  Wójt Gminy Mysłakowice
                                                                                   /-/ Michał Orman

postheadericon Wesołych Świąt!

postheadericon I ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż dz. nr 1255/1

Informacja o I Ustnym przetargu nieograniczonym na sprzedaż działki nr 1255/1 w Mysłakowicach.

więcej

postheadericon I ustny przetarg nieograniczonym na sprzedaż dz. nr 1048/2

Informacja o I Ustnym przetargu nieograniczonym na sprzedaż działki nr 1048/2 w Mysłakowicach.

więcej

postheadericon OGŁOSZENIE

Urząd Gminy Mysłakowice zawiadamia, że w terminie do dnia 21 grudnia 2017r. istnieje możliwość złożenia oferty cenowej na pozyskanie drewna z terenu lasu położonego w miejscowości Mysłakowice przy ul. 1 Maja, stanowiącego własność Gminy Mysłakowice na podstawie decyzji Starosty Jeleniogórskiego nr OŚR.6160.61.2017.MP z dnia 20.11.2017r. tj. 23 drzew, o łącznej objętości ok. 61,15m3.
Oferta cenowa może zostać złożona w formie e-mail na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub w pok. nr 1 Urzędu Gminy Mysłakowice przed upływem terminu wyznaczonego na składanie ofert tj. do dnia 20.12.2017r. godz. 10:00.
Oferowana cena netto za pozyskane drewno nie może być mniejsza niż 1800,00 zł  (słownie: jeden tysiąc osiemset złotych).
Równocześnie informuje się, iż ofertę mogą złożyć wszyscy zainteresowani posiadający niezbędne uprawnienie, doświadczenie i sprzęt do wykonania prac związanych z pozyskaniem drewna.
Dodatkowo informuje się, że wybrany oferent będzie zobowiązany do:
a)    wykonania wycinki drzew własnym staraniem, na własny koszt, bez powodowania szkód osób trzecich, w terminie do 28 lutego 2018r.,
b)    zawiadomienia Nadleśnictwa Śnieżka w Kowarach o dokonanym wyrębie w celu legalizacji drewna przy pniu,
c)     pokrycia wszelkich szkód wynikłych podczas prac przy wycince drzew,
d)    uporządkowania terenu po wykonanej wycince drzew łącznie z zabraniem gałęzi.

W załączeniu decyzja Starosty Jeleniogórskiego nr OŚR.6160.61.2017.MP - pobierz

Sprawę prowadzi:
Jacek Kubielski, tel. 756439985

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt