In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Ogólnopolski Konkurs Grantowy

 

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2012" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Celem Programu jest wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z terenów wiejskich i małych miast (do 20 000 mieszkańców) poprzez podnoszenie ich kompetencji i rozwój umiejętności społecznych.  

Więcej…

postheadericon Obwieszczenie Woj.Dolnośląskiego

Obwieszczenie Woj.Dolnośląskiego nr IF-PP.747.34.2011.AD4 z dnia 04.01.2012r. o wszczęciu postępowania administracynego w/s wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji regionalnej sieci szerokopasmowej pn:"Likwidacja obszarów wytkluczenia informacyjnego i budowa dolnośląskiej sieci szkieletowej -Linia optotelekomunikacyjna RD 19 w relacji WD KOwary-ZO Jelenia Góra.Łomnica RS 24. plik

postheadericon Imprezy na najbliższy weekend w Jeleniej Górze i okolicy

13-15 stycznia
IV Karkonoski Festiwal Światła
W programie: wystawy, konferencje, iluminacje świetlne, pokazy, spektakle, dyskoteki   więcej na www.jeleniagora.plwww.kfs24.pl
miejsce: Jelenia Góra- Cieplice
Partner strategiczny firma PHILIPS Lighting Poland S.A., wyłączny właściciel koncepcji i organizator firma LBL s.c., partner handlowy Philips

Więcej…

postheadericon Koncert Charytatywny w Karpnikach

Koncert Charytatywny w Karpnikach

 

Zespół Folklorystyczny "Sokolik" zaprasza na Koncert Charytatywny, który odbędzie się w dniu 15. stycznia 2012r o godzinie 16.00 w sali widowiskowej w Karpnikach, ulica Rudawska 8.  Celem przedsięwzięcia jest zebranie pieniędzy na pomoc w leczeniu ciężko chorego dziecka - mieszkańca wsi Karpniki.

Organizator liczy na obecność wszystkich ludzi wielkiego serca.

postheadericon Rozporządzenie

w sprawie zakazu używania materiałów pirotechnicznych - załącznik

postheadericon Prezentacje Tradycyjnych Stołów Wigilijnych

Prezentacje Tradycyjnych Stołów Wigilijnych - DOLNY ŚLĄSK 2011 

Bożonarodzeniowe potrawy, przyśpiewki i ozdoby. 

Święta Bożego Narodzenia zajmują ważne miejsce w polskiej i dolnośląskiej tradycji.

W sobotę 17 grudnia w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu można było poczuć ducha zbliżających się Świąt. Dwadzieścia sześć Kół Gospodyń Wiejskich z Dolnego Śląska prezentowało tradycyjne potrawy bożonarodzeniowe. Przystając przy nich można było posłuchać o dawnych obrzędach i zwyczajach, skosztować świątecznych specjałów lub wspólnie pokolędować.

Więcej…

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt