In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Patryk Jabłoński i Kamil Maniewski – bohaterowie z Mysłakowic

Mimo, że mają po kilkanaście lat, są wątłej postury i nie pływają zbyt dobrze, w minioną niedzielę nie wahali się by wskoczyć do stawu i wyciągnąć tonącego wędkarza - mowa o dwóch nastoletnich mieszkańcach Mysłakowic, którzy stali się prawdziwymi bohaterami. Dzisiaj Patryk Jabłoński i Kamil Maniewski odebrali słowa uznania i gratulacje.

Więcej…

postheadericon II Festyn Rodzinny w Łomnicy

Stowarzyszenie „Łomniczanie” wraz z Radą Sołecką w Łomnicy organizuje w dniu 25.06.2011 roku na boisku przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy II Festyn rodzinny - „Tradycja i twórczość ludowa – wspólną przyszłością”, którego głównym celem jest integracja społeczności gminy Mysłakowice oraz popularyzacja amatorskiej twórczości ludowej poprzez organizację przedsięwzięć kulturalnych skierowanych do społeczności lokalnej. Mamy nadzieję, że organizacja imprezy przyczyni się do pobudzenia zainteresowania sztuką ludową i rękodziełem wśród uczestników Festynu, ale szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Piknik będzie również próbą stworzenia pomostu między bezpośrednimi twórcami kultury ludowej a widzami, stającymi się aktywnymi jego uczestnikami.

Więcej…

postheadericon Regulamin turnieju piłki nożnej o "Puchar Wójta".

Turniej rozegrany zostanie w dniu 25.06.2011 roku od godz. 9 na dwóch obiektach sportowych:

Grupa I - Łomnica eliminacje grupowe w systemie kazdy z kazdym, 2x 15 min. rozegraja druzyny:
1. Kl. "A" Łomnica
2. kl. "B" Kostrzyca
3. Kl. "B" Wojanów
Grupa II - Mysłakowice
1. kl. "A' Mysłakowice
2. Kl. "B" Karpniki
3. Juniorzy K.S Łomnica

Więcej…

postheadericon Rozliczanie i realizacja projektów PO KL

Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Jeleniej Górze zaprasza na bezpłatne szkolenie „Rozliczanie i realizacja projektów PO KL – komponent regionalny”
Zapraszamy przedstawicieli podmiotów, którzy realizują projekty finansowane ze środków  Europejskiego Funduszu Społecznego z obszaru powiatów: bolesławieckiego,  kamiennogórskiego, jeleniogórskiego, lubańskiego, lwóweckiego, zgorzeleckiego oraz m. Jelenia Góra do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu organizowanym przez Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Jeleniej Górze.

Więcej…

postheadericon Konkurs ekologiczny 2011

10-czerwca na terenie pałacowego ogrodu w Bukowcu odbył się uroczysty finał XVIII edycji konkursów ekologicznych. W licznych zabawach udział wzięły dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych ze Związku Gmin Karkonoskich.

Całość rozpoczęła się od wspólnego oglądania prac plastycznych i fotograficznych, po którym rozstrzygnięto trzy wiodące konkursy: „Zbieramy zużyte baterie”, fotograficznego „Przyroda Karkonoszy”, a także konkursu pod hasłem „Chronimy środowisko naturalne” podzielonego na kategorie plakat, logo, hasło i prezentacja multimedialna.

Więcej…

postheadericon Z wizytą w Parlamencie Europejskim

Na zaproszenie Pani Lidii Geringer de Oedenberg –Posła do Parlamentu Europejskiego z wizytą do Strasburga udały się szefowe organizacji pozarządowych z Mysłakowic: Pani Lidia Murawiak (przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich) oraz Helena Nawrot ( Przewodnicząca Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów). W dniach od 03. do 06. kwietnia br w ramach Wizyty Parlamentarnej „Dolnoślązacy 45” Panie odwiedziły dzielnicę Instytucji Europejskich, Europejski Trybunał Praw Człowieka, zwiedziły Stare Miasto w Strasburgu.

Więcej…

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt