In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Zapraszamy na Dożynki wsi Mysłakowice

Rada Sołecka wsi Myslakowice organizuje 15. września 2012r   w Parku Królewskim w Mysłakowicach ( ul. Sułkowskiego) Dożynki  połączone ze zbiórką publiczną na rzecz 5,5 letniego chłopczyka – mieszkańca gminy Mysłakowice, który choruje na tzw. Zespół Edwardsa i wymaga stałej opieki poradni specjalistycznych. Każdy  z uczestników imprezy kupując cegiełki wspomoże zakup przenośnego koncentratora do tlenoterapii oraz specjalistycznego wózka inwalidzkiego  z fotelikiem  i pionizatorem dla chorego Pawełka.

Więcej…

postheadericon Uwaga przedsiębiorcy

Przypominamy, że wszelkie czynności związane z wpisem do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) – prowadzonej przez Ministra Gospodarki są BEZPŁATNE. Chcemy przestrzec przed firmami komercyjnymi przesyłającymi osobom, które
założyły działalność gospodarczą, oferty dokonania wpisu w prowadzonych przez siebie rejestrach (katalogach firm). Wpis do tych rejestrów nie upoważnia do wykonywania działalności gospodarczej na terytorium Polski i nie jest wymagany przez przepisy prawa.
Rozsyłane pisma, sugerujące konieczność uiszczenia opłaty za wpis do "rejestru przedsiębiorców", są w istocie ofertami handlowymi, o czym świadczą informacje zamieszczone drobnym drukiem. Uiszczona w odpowiedzi na takie pismo opłata za wpis
stanowi przychód firmy, która wysyłając pismo wprowadza adresatów w błąd, sugerując publicznoprawny i obligatoryjny charakter tej opłaty. Ewidencje tworzone przez tego typu firmy stanowią próbę powielenia ogólnodostępnych bezpłatnych informacji o przedsiębiorcach, zawartych w publicznych rejestrach CEIDG www czy też REGON www, w których rejestracja jest całkowicie bezpłatna, o czym przypomina również zamieszczony na stronie www komunikat Ministra Gospodarki. Do wszystkich przypadków oferowania wpisu do rejestru przedsiębiorców za opłatą należy podchodzić ze szczególną ostrożnością.

postheadericon Zapraszamy na Dożynki wsi Mysłakowice

Rada Sołecka wsi Myslakowice organizuje 15. września 2012r   w Parku Królewskim w Mysłakowicach ( ul. Sułkowskiego) Dożynki  połączone ze zbiórką publiczną na rzecz 5,5 letniego chłopczyka – mieszkańca gminy Mysłakowice, który choruje na tzw. Zespół Edwardsa i wymaga stałej opieki poradni specjalistycznych. Każdy  z uczestników imprezy kupując cegiełki wspomoże zakup przenośnego koncentratora do tlenoterapii oraz specjalistycznego wózka inwalidzkiego  z fotelikiem  i pionizatorem dla chorego Pawełka.

Więcej…

postheadericon Ponad 600 milionów dla przedsiębiorców

W sierpniu rusza konkurs "Wsparcie na pierwsze wdrożenie wynalazku". W ramach programu przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o dotacje na inwestycje polegające na wdrożeniu wynalazku. To jedna z ostatnich szans skorzystania z unijnych pieniędzy w tym okresie programowania.
Zapytaj ekspertów Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Banku BPH, jak pozyskać dotację ze środków Unii Europejskiej na ten cel.

Zapraszamy na czat, który odbędzie się 23 sierpnia br. w godz. 12:30-14:00!

W e-spotkaniu możecie Państwo wziąć udział po zalogowaniu się na stronie
http://espotkania.fundusze-europejskie.pl

Już dziś zapraszamy do rejestracji.


Eksperci:
   • Izabela Banaś, PARP

   • Magdalena Typa, Bank BPH


postheadericon Festival Dell Arte w Pałacu w Wojanowie

W dniach 19-26.08.2012 w Pałacu w Wojanowie odbędzie się Festival dell' Arte. Połączenie różnych działań artystycznych poprzez happeningi, koncerty, wystawy i prelekcje to idea, która ma pomóc w przybliżeniu tworców i ich dzieł szerokiej publicznosci. Dodatkowo dzięki lokalizacji Festival'u w Wojanowie w Dolinie Pałaców i Ogrodów uczestnicy będą mogli poznać niespotykane dziedzictwo kulturowe o europejskim znaczeniu.

Więcej…

postheadericon Z życia kulturalnego Zespołu Karkonosze

Dnia 23.06.2012 zespół Karkonosze uczestniczył na III Biesiadzie Ludowej "Nad Skorą Śpiewanie" w Zagrodnie.

Zaproszone zespoły prezentowały swój program ludowy, a następnie odbyło się puszczanie wianków na rzece Skorze.

 Tego samego dnia zaspół uczestniczył w II Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej "Wojskie Granie I Śpiewanie" w Leśnej.

 Zespół Karkonosze zajął 3. miejsce co daje nam dużą satysfakcję.

Prezentowało się 20 zespołów z różnych województw polski.

Więcej…

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt