In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Utrudnienia w ruchu w dniach 22-23.09.2018 r.

W najbliższy weekend, w piątek, sobotę i niedzielę, 21, 22 i 23 września, na terenie Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego powstaną utrudnienia w ruchu drogowym i komunikacji MZK Sp. z o.o. Ma to związek z zawodami kolarzy górskich Jelenia Góra Trophy – Maja Włoszczowska MTB Race i Bike Maraton Jelenia Góra (UCI MTB Marathon Series).

W dniu 22 września 2018 r. (sobota) w związku z organizacją 18 Parady Rowerów nastąpią n/w zmiany w kursowaniu autobusów linii 3, 6, 11 i 17:

Linia nr 3

 • kurs wyjeżdżający z przystanku Przyboczna Pętla z godz. 10:51 zostaje przyspieszony na godz.10:31
 • kurs wyjeżdżający z przystanku Karola Miarki z godz. 11:24 zostaje przyspieszony na godz.11:04
 • kurs wyjeżdżający z przystanku Przyboczna Pętla z godz. 11:51 zostaje opóźniony na godz.12:01

Linia nr 6

 • kurs wyjeżdżający z przystanku XX-Lecia Pętla z godz. 11:07 zostaje przyspieszony na godz.11:00
 • kurs wyjeżdżający z przystanku Kiepury z godz. 11:31 zostaje opóźniony na godz.11:41

Linia nr 11

 • kurs wyjeżdżający z przystanku Przyboczna Pętla z godz. 11:31 zostaje przyspieszony na godz.11:11

Linia nr 17

 • kurs wyjeżdżający z przystanku Osiedle Orle Pętla z godz. 11:16 zostaje przyspieszony na godz.11:01

 

Ponadto w niedzielę, 23 września, wystąpią utrudnienia w Łomnicy. W godzinach 11.10 – 11.30 na ulicy Karkonoskiej – okolice dawnych zakładów „Orzeł”. Na tej samej ulicy w okolicach wiaduktu kolejowego kierowców czekają utrudnienia w ruchu w godzinach 11.45 – 17.00. W godzinach 11.45 – 17.00 będą też utrudnienia na ulicach Górnej i Węglowej.

W Krogulcu,w godzinach 11.20 – 16.40, wyłączona z ruchu będzie droga powiatowa 2752D. Utrudnienia w ruchu wystąpią ponadto w Bukowcu, w godzinach 11.45 – 16.00, na ulicy Wiejskiej od nr 32 do końca. 

postheadericon Wizyta młodzieży z partnerskiej Gminy Leopoldshohe

Podczas wymiany szkolnej uczniów naszej Gminy i partnerskiej Gminy Leopoldshohe, młodzież odwiedziła Wójta Gminy w Urzędzie.

Wizyta gości z Leopoldshoehe to możliwość spotkania i pogłębienia partnerskich relacji wypracowanych na przestrzeni 19 lat. Należy podkreślić, że w przyszłym roku będziemy obchodzić 20-lecie tej współpracy.

postheadericon Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy

więcej

postheadericon Oferta w trybie art. 19 a

Wójt Gminy Mysłakowice informuje o możliwości zgłaszania uwag do złożonej oferty w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tj. Dz. U. z 2018 r. poz. 450, z późn. zm.) na realizację zadania publicznego pt. „Amazonki - basen”.

W dniu 11.09.2018 r. do Urzędu Gminy Mysłakowice wpłynęła oferta złożona przez Stowarzyszenie Amazonki na realizację zadania w sferze ochrony i promocji zdrowia, pt. „Amazonki - basen”.
Zamieszcza się ofertę w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Mysłakowice w zakładce Pożytek Publiczny, na stronie internetowej Urzędu Gminy w Mysłakowicach oraz na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy w Mysłakowicach.

Zgodnie z art. 19a ust. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tj. Dz. U. z 2018 r. poz. 450, z późn. zm.) każdy może zgłaszać uwagi dotyczące złożonej oferty.
Uwagi można zgłaszać pisemnie drogą elektroniczną na adres: ri@myslakowice.pl  lub listownie na adres: Urząd Gminy Mysłakowice, ul. Szkolna 5, 58-533 Mysłakowice
na formularzu dostępnym w BIP i na stronie internetowej Urzędu Gminy w Mysłakowicach do dnia 24.09.2018 r.

ogłoszenie

oferta

formularz

 

postheadericon Zadymienie w Szkole Podstawowej w Kostrzycy

14 września 2018 roku o godzinie 10:00 w Szkole Podstawowej w Kostrzycy uczniowie usłyszeli trzykrotnie dźwięk szkolnego dzwonka sygnalizujący natychmiastową ewakuację. Straż Pożarna otrzymała informację, że w kuchni na parterze szkoły wybuchł pożar, w skutek którego całe wnętrze szkoły wypełnia się gryzącym dymem. Ze wstępnych informacji wynikało, że zarządzono ewakuację wszystkich uczniów i nauczycieli będących na terenie szkoły.
Niezwłocznie po przyjęciu zgłoszenia do szkoły zadysponowano zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowcu, Łomnicy i Karpnikach. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej, dowódca akcji dostał informację, że po przeliczeniu stanu osobowego uczniów i personelu brakuje 2 osób, które najprawdopodobniej zostały wewnątrz.
Działania zastępów straży pożarnej polegały na wprowadzeniu ratowników wyposażonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych w celu zlokalizowania i ugaszenia źródła pożaru z jednoczesnym przeszukaniem pomieszczeń szkoły. Jedna osoba została odnaleziona w kuchni szkoły, drugą osobę odnaleziono na poziomie parteru i ewakuowano w bezpieczne miejsce.
Tak wyglądał scenariusz ćwiczeń ewakuacji Szkoły Podstawowej w Kostrzycy. Ćwiczenia miały na celu przeprowadzenie sprawnej ewakuacji uczniów i personelu na dziedziniec szkoły oraz przećwiczenie i udoskonalenie umiejętności zarówno personelu szkoły, jak i strażaków na wypadek prawdziwego zagrożenia życia. Po ćwiczeniach wraz z Dyrektor szkoły odbyła się krótka odprawa podsumowująca przebieg ćwiczeń.

postheadericon Badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego

W dniu: 18.09.2018 w SPZOZ ul. Wojska Polskiego 2A w Mysłakowicach w godz. od 08:00 do 10:00  odbędą się Badania Wzroku oraz Pomiar Ciśnienia Śródgałkowego dla Mieszkańców gminy.

 • Zapisy Rejestracja pod nr (75)647-08-30                                                                  
 • Koszt badania komputerowego 5 zł
 • Koszt pomiaru ciśnienia śródgałkowego- 10zł
 • Zapisy prowadzone będą do dnia 18.09.2018

Podczas badania istnieje możliwość zapisania się na konsultację okulistyczną oraz zamówienia okularów korekcyjnych.

Badanie przeznaczone jest dla osób dorosłych. (powyżej 16-go roku życia)

Serdecznie zapraszamy  

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt