In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Filtr tytułów     Wyświetl: 
# Tytuł artykułu Autor Odsłony
1 Koncert Kolęd Chóru Ekumenicznego z Karpacza Daria 7
2 Informacja w sprawie punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w powiecie jeleniogórskim Adam Szumowski 51
3 Wykaz nr 1/2019 nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy Daria 47
4 Oferta w trybie 19a Daria 29
5 Informacja dla Przedsiębiorców Daria 72
6 Spotkanie Opłatkowo-Mikołajkowe Daria 64
7 Komunikat do przedsiębiorców Daria 65
8 Zawiadomienie o zebraniu wiejskim Adam Szumowski 64
9 Zawiadomienie o zebraniu wiejskim w Kostrzycy Adam Szumowski 83
10 Nowy harmonogram odbioru odpadów na terenie gminy Mysłakowice Adam Szumowski 202
11 III Sesja Nadzwyczajna Rady Gminy Mysłakowice z dnia 19.12.2018 r. Daria 114
12 Zimowe utrzymanie dróg Daria 122
13 Zawiadomienie o zebraniu wiejskim w Mysłakowicach Daria 108
14 Wykaz o przeznaczeniu do sprzedaży działki nr 52/1 w Karpnikach Daria 103
15 Ogłoszenie o I ustnym przetargu nieograniczonym na sprzedaż działki Daria 109
16 Ogłoszenie o I ustnym przetargu nieograniczonym na sprzedaż działki Daria 96
17 Bezpłatne badania mammograficzne Daria 144
18 Ogłoszenie o I ustnym przetargu nieograniczonym w Dąbrowicy Daria 107
19 Ogłoszenie Daria 137
20 Ogłoszenie o I ustnym przetargu nieograniczonym w Łomnicy Daria 85
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 56

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt