In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Filtr tytułów     Wyświetl: 
# Tytuł artykułu Autor Odsłony
1 Otwarte Strefy Aktywności w Gminie Mysłakowice Daria 26
2 Ogłoszenie art. 19a Daria 21
3 Oferta w trybie art. 19a Daria 44
4 Komisariat Policji w Kowarach otrzymał nowy radiowóz Daria 48
5 Dolnośląskie Małe Granty 2018 Daria 55
6 Budowa mostu tymczasowego dobiega końca Daria 111
7 Remont Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach Daria 81
8 Oferta w trybie art. 19a Daria 128
9 II Ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż dz.nr 631/7 Daria 158
10 II Ustny przetarg nieograniczonym na sprzedaż dz. nr 1048/2 Daria 139
11 Nowy "eWniosekPlus" o przyznanie płatności dla rolników Daria 138
12 Koncert Noworoczny Collegium Musicum Daria 110
13 Informacja dla Przedsiębiorców Daria 124
14 Samochód ratowniczo–gaśniczy OSP w Karpnikach Daria 136
15 Dzik na wnyku Daria 130
16 Noworoczny Koncert chóru kameralnego Daria 157
17 Ogłoszenie SPZOZ Adam Szumowski 325
18 Uwaga Przedsiębiorcy Daria 165
19 Bezpłatne badania mammograficzne Daria 164
20 Oferta w trybie art. 19a Daria 89
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 45

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt