In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Filtr tytułów     Wyświetl: 
# Tytuł artykułu Autor Odsłony
1 Pobyt gości z gminy partnerskiej Leopolshoehe Daria 6
2 Wsparcie z Funduszy Europejskich dla organizacji pozarządowych Daria 6
3 VII Edycja Konkursu „zDolne NGO” Daria 8
4 OŚWIADCZENIE WÓJTA GMINY MYSŁAKOWICE Adam Szumowski 16
5 Badania mammograficzne Daria 21
6 Poszukujemy opiekuna nad niepełnosprawnymi uczniami Daria 41
7 Dotacje na zmianę systemu ogrzewania na przyjazne środowisku Daria 45
8 VI Festiwal "Ludowe Granie na Gruszkowskiej Polanie" Daria 38
9 Rehabilitacja Domowa już w SPZOZ Mysłakowice Daria 36
10 Wyniki naboru w LGD Partnerstwo Ducha Góra Daria 41
11 Wykazu nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat Daria 34
12 Godziny otwarcia boiska sportowego Orlik w Mysłakowicach Daria 36
13 Zawiadomienie o zebraniu wiejskim w Mysłakowicach Daria 41
14 IX Festyn Rodzinny w Łomnicy za nami Daria 63
15 VI Festiwal "Ludowe Granie na Gruszkowskiej Polanie" Daria 120
16 Transgraniczna edukacja w zielonej klasie ku lepszej przyszłości Daria 56
17 IX Rodzinny Festyn w Łomnicy. Adam Szumowski 61
18 Sprzęt dla Ochotniczych Straży Pożarnych Daria 62
19 Dni Promocji Kultury Gminy Mysłakowice Daria 62
20 Poszukiwany opiekun prawny Adam Szumowski 59
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 50

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt