In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Filtr tytułów     Wyświetl: 
# Tytuł artykułu Autor Odsłony
1 Informacje dotyczące Legitymacji osoby niepełnosprawnej Daria 33
2 Otwarty konkurs ofert Daria 52
3 Od szkolenia do zatrudnienia – YEI Daria 43
4 Zawiadomienie o zebraniu wiejskim w Mysłakowicach Daria 42
5 Wykazu nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat Daria 50
6 Informacja dla zainteresowanych wojskiem zawodowym Daria 70
7 Okresowy zakaz wstępu do lasu Daria 71
8 Dwudniowe spotkanie przyjaciół Daria 76
9 Ogłoszenie o I ustnym przetargu na sprzedaż nieruchomości Daria 83
10 Przypomnienie o terminie płatności IV raty podatków Daria 76
11 Wyłączenia energii elektrycznej w Kostrzycy Daria 88
12 Ogłoszenie o I ustnym przetargu na sprzedaż nieruchomości Daria 92
13 Ogłoszenie o II rokowaniach na sprzedaż nieruchomości Daria 81
14 Wykaz nieruchomości – Łomnica dz. 237/1 Daria 77
15 I ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości Daria 128
16 Protokół z konsultacji społecznych Daria 126
17 Dyżur doradcy ZUS w sprawach emerytalnych Daria 120
18 Akcja usuwania wyrobów zawierających azbest Adam Szumowski 125
19 Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży Daria 103
20 TAURON Dystrybucja S.A. Adam Szumowski 152
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 43

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt