In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Filtr tytułów     Wyświetl: 
# Tytuł artykułu Autor Odsłony
1 Utrudnienia w ruchu w dniach 22-23.09.2018 r. Daria 1
2 Wizyta młodzieży z partnerskiej Gminy Leopoldshohe Daria 14
3 Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy Daria 17
4 Oferta w trybie art. 19 a Daria 30
5 Zadymienie w Szkole Podstawowej w Kostrzycy Daria 31
6 Badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego Daria 36
7 Zawiadomienie o zebraniu wiejskim w Karpnikach Daria 43
8 Zadłużenie poszczególnych gmin powiatu jeleniogórskiego Daria 44
9 Zawiadomienie o zebraniu wiejskim w Łomnicy Daria 45
10 Projekt Programu Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Daria 46
11 Oceń projekt szkoły Adam Szumowski 2231
12 Zebranie wiejskie w Krogulcu Daria 67
13 Przypomnienie o terminie płatności III raty podatków Daria 65
14 Zawiadomienie o zebraniu wiejskim w Kostrzycy Daria 54
15 Zawiadomienie o zebraniu wiejskim w Strużnicy Daria 54
16 XVIII edycja konkursu stypendialnego „ZDOLNY ŚLĄSK” Daria 61
17 Jesień ze sztuką w Bukowcu - w gościnie u hrabiny von Reden Daria 84
18 Zawiadomienie o zebraniu wiejskim w Bukowcu Daria 72
19 Zebranie wiejskie w Krogulcu Daria 87
20 „Transgraniczny system turystyczny gmin Hradku nad Nysą i Mysłakowice - etap II Daria 86
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 52

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt