In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Filtr tytułów     Wyświetl: 
# Tytuł artykułu Autor Odsłony
1 Informacja dotycząca bezprawnej zmiany ukształtowania terenu Daria 59
2 Festiwal warsztatów "Wszystkie barwy folkloru" Daria 57
3 Gminny Dzień Seniora Daria 52
4 Wykaz nieruchomości przeznaczonych do wynajmu Daria 191
5 Wykaz nr 5/2018 nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy Daria 69
6 II ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż działki przy ul. Dolnej Daria 77
7 II ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż działki nr 251/16 Daria 68
8 Wykazy o przeznaczeniu do sprzedaży działek Daria 88
9 III ustnym przetargu nieograniczonym na sprzedaż działki Daria 84
10 Wykazy o przeznaczeniu do sprzedaży lokali mieszkalnych Daria 75
11 02 listopada 2018 r. - Urząd Gminy będzie nieczynny Daria 96
12 Ogłoszenie ARiMR Daria 97
13 Wyłączenia energii elektrycznej Daria 75
14 Uroczysta sesja Rady Gminy Mysłakowice Daria 85
15 Wykaz o przeznaczeniu nieruchomości do sprzedaży Daria 69
16 Spotkanie dotyczące przygotowania projektów grantowych Daria 62
17 Inwestycje w oświatę w Gminie Mysłakowice Daria 67
18 Akcja usuwania wyrobów zawierających azbest zakończona Daria 68
19 Wsparcie z Funduszy Europejskich na rozwój przedsiębiorczości Daria 60
20 Inwestycje drogowe w Gminie Mysłakowice Daria 74
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 54

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt