In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Filtr tytułów     Wyświetl: 
# Tytuł artykułu Autor Odsłony
1 Dofinansowanie do zmiany sposobu ogrzewania 2017/2018 Daria 88
2 Wsparcie dla osób chcących założyć działalność gospodarczą Daria 34
3 Zmiana rozkładu jazdy autobusów linii nr 3 Daria 46
4 Wybieram mądrze - Festyn w Łomnicy Daria 399
5 Przywrócony ruch na moście w Mysłakowicach Daria 71
6 Wnioskuj o dofinansowanie i działaj! Daria 68
7 Przebudowa Przedszkola w Mysłakowicach Daria 66
8 Wykaz nieruchomości przeznaczonej do dzierżawy na okres do 3 lat Daria 95
9 Profilaktyka chorób układu krążenia Adam Szumowski 141
10 Informacja o zmianie nazwy ul. Karola Świerczewskiego w Łomnicy Daria 765
11 IV ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości Daria 172
12 I rokowania na sprzedaż nieruchomości położonych w Mysłakowicach Daria 187
13 Przypomnienie o terminie płatności II raty podatków Daria 90
14 Nabór do Gminnej Rady Seniorów Adam Szumowski 89
15 Komunikat Daria 58
16 Spotkanie pt. "Inwestycje B+R i usługi szkoleniowe dla firm" Daria 68
17 Ogłoszenie o rokowaniach Daria 134
18 Ustne przetargi nieograniczone na sprzedaż nieruchomości Daria 114
19 Nabór na wolne stanowisko urzędnicze - zastępca Kierownika Daria 118
20 Środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej Daria 107
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 39

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt