In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Zaproszenie na spotkanie informacyjne - projekty transgraniczne

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego - Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich (PIFE) w Jeleniej Górze zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne nt. "Projekty transgraniczne na Dolnym Śląsku”.

Program spotkania:

  • Zasady, zakres wsparcia, best practice w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020, ze szczególnym uwzględnieniem naboru w ramach osi priorytetowej 3 Edukacja i kwalifikacje oraz
  • Fundusz Małych Projektów w ramach programów transgranicznych

Do udziału zapraszamy: przedstawicieli podmiotów uprawnionych do składania wniosków w ramach Programów m.in. organizacji pozarządowych non-profit, stowarzyszeń, jednostek administracji państwowej, samorządowej, stowarzyszeń tych jednostek i instytucji im podległych, instytucji kultury, kościołów i związków wyznaniowych, a w szczególności jednostek edukacyjnych.


Spotkanie odbędzie się 20 lutego 2019 r. w Jeleniej Górze w siedzibie Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich; Plac Ratuszowy 32/32a w godzinach 10.00-12.30.

Zgłoszenia na spotkanie w Jeleniej Górze należy przesyłać na adres pife.jeleniagora@dolnyslask.pl . Informacje na temat spotkania można uzyskać pod numerem telefonu 75 764 94 66 ; 75 75 249 42.

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zachęcamy do śledzenia na bieżąco informacji na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego -Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich: http://rpo.dolnyslask.pl/wiadomosci/ oraz strony Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju: http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/wiadomosci/#

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt