In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Zimowe utrzymanie dróg

Gmina Mysłakowice informuje, że zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie Gminy Mysłakowice w sezonie 2018/2019 prowadzi:
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „KAMA” z siedzibą w Mysłakowicach, ul. Daszyńskiego 16F

 • Piotr Stasiak - tel. 667 577 119
 • Ryszard Rzońca - tel. 601 751 480

Osobą z ramienia Urzędu Gminy odpowiedzialną za nadzorowanie usługi jest pracownik Referatu Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Inwestycji:
Wojciech Dudzik, tel. 75 64 39 987.

Zimowe utrzymanie drogi wojewódzkiej:
DW 367 Jelenia Góra – Łomnica - Mysłakowice - Kostrzyca - Kowary
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu
Rejonowy Oddział Dróg nr 1 w Jeleniej Górze
Tel. dyspozytora: 75 744 25 35

Zimowe utrzymanie dróg powiatowych:
Koordynator: Wydział Dróg Powiatowy w Jeleniej Górze, Tel.: 75 64 73 290

Wykonawca usługi na terenie gminy Mysłakowice: ROBEN Zakład Usług Ogólnych z siedzibą Świeradowie-Zdroju ul. Dolna 2

 • Antoni Staszulonek – tel. 607 960 960


Drogi powiatowe przebiegające przez gminę Mysłakowice:

 • 2741 D Mysłakowice (obwodnica do Karpacza)
 • 2742 D Mysłakowice (ul. Wojska Polskiego) - Miłków 
 • 2654 D Jelenia Góra - Łomnica - Karpniki 
 • 2718 D Łomnica ul. Karkonoska 
 • 2735 D Karpniki - Strużnica – Gruszków – Kowary (Wojków) 
 • 2778 D Łomnica - Wojanów – Bobrów – Trzcińsko 
 • 2752 D Krogulec – Bukowiec – Kostrzyca 
 • 2753 D Kostrzyca - Ścięgny 
 • 2749 D Wojanów (Jasiowa Dolina) - Jelenia Góra (Maciejowa)

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt