In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon 100 lat mieszkanki wsi Łomnica

20 września 2018 r. mieszkanka Łomnicy, Pani Michalina Szmańda obchodziła setne urodziny. To jedna z najstarszych mieszkanek Gminy Mysłakowice.
Z okazji tego wyjątkowego Jubileuszu Panią Michalinę odwiedzili goście składając życzenia zdrowia, wręczając kwiaty i upominki. Prócz najbliższych, Jubilatkę odwiedził Wójt Gminy Mysłakowice Pan Michał Orman wraz z Zastępcą Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Mysłakowicach Panią Moniką Dobrucką, Radna Gminy Pani Violetta Walawska i Sołtys wsi Łomnica Pan Zbigniew Kuczaj oraz przedstawicielki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Wójt Gminy odczytał i wręczył Jubilatce listy gratulacyjne, które na Jego ręce przesłał Prezes Rady Ministrów Pan Mateusz Morawiecki oraz Wojewoda Dolnośląski Pan Paweł Hreniak.
Pani Michalina Szmańda urodziła się w Nietulisku Dużym. Urodziła troje dzieci i doczekała się trzech wnuczek i jednego prawnuka. Jest wspaniałą osobą, tryskającą radością, na której twarzy zawsze gości uśmiech. Starsi ludzie, którzy przez kilkadziesiąt lat obserwują zmienne koleje historii, to najlepsze źródło prawdy o życiu, dlatego niech żyją jak najdłużej i przekazują młodym pokoleniom swoje nieocenione rady.
My również gratulujemy Pani Michalinie osiągnięcia tak zacnego wieku oraz życzymy jeszcze długich lat w zdrowiu, spokoju i otoczeniu bliskich, życzliwych osób.

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt