In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Zadymienie w Szkole Podstawowej w Kostrzycy

14 września 2018 roku o godzinie 10:00 w Szkole Podstawowej w Kostrzycy uczniowie usłyszeli trzykrotnie dźwięk szkolnego dzwonka sygnalizujący natychmiastową ewakuację. Straż Pożarna otrzymała informację, że w kuchni na parterze szkoły wybuchł pożar, w skutek którego całe wnętrze szkoły wypełnia się gryzącym dymem. Ze wstępnych informacji wynikało, że zarządzono ewakuację wszystkich uczniów i nauczycieli będących na terenie szkoły.
Niezwłocznie po przyjęciu zgłoszenia do szkoły zadysponowano zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowcu, Łomnicy i Karpnikach. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej, dowódca akcji dostał informację, że po przeliczeniu stanu osobowego uczniów i personelu brakuje 2 osób, które najprawdopodobniej zostały wewnątrz.
Działania zastępów straży pożarnej polegały na wprowadzeniu ratowników wyposażonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych w celu zlokalizowania i ugaszenia źródła pożaru z jednoczesnym przeszukaniem pomieszczeń szkoły. Jedna osoba została odnaleziona w kuchni szkoły, drugą osobę odnaleziono na poziomie parteru i ewakuowano w bezpieczne miejsce.
Tak wyglądał scenariusz ćwiczeń ewakuacji Szkoły Podstawowej w Kostrzycy. Ćwiczenia miały na celu przeprowadzenie sprawnej ewakuacji uczniów i personelu na dziedziniec szkoły oraz przećwiczenie i udoskonalenie umiejętności zarówno personelu szkoły, jak i strażaków na wypadek prawdziwego zagrożenia życia. Po ćwiczeniach wraz z Dyrektor szkoły odbyła się krótka odprawa podsumowująca przebieg ćwiczeń.

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt