In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon IX Festyn Rodzinny w Łomnicy za nami

W sobotę, 30 czerwca mieszkańcy Gminy Mysłakowice bawili się na IX Festynie Rodzinnym, zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Łomniczanie”, Radnych i Radę Solecką wsi Łomnica, Gminę Mysłakowice, Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach, Związek Gmin Karkonoskich, Ochotniczą Straż Pożarną w Łomnicy oraz mieszkańców wsi Łomnica.

Uczestnicy wydarzenia mogli skosztować lokalnych wyrobów, a całemu wydarzeniu towarzyszyła oprawa muzyczna w wykonaniu Zespołu Ludowego Karkonosze, Zespołu My Dwie, a do późnych godzin wieczornych umilał czas DJ Maximus.

Dla najmłodszych były dmuchańce, skakańce, jazda konna, malowanie twarzy oraz zdobienie butelek. Dodatkową atrakcją dla "małych i dużych" była możliwość zapoznania się z bronią krótką i długą oraz zasadami łucznictwa, które przygotował Pan Andrzej Gawłowski z firmy SuperAgi.

Największą atrakcją był pokaz pierwszej pomocy przygotowany przez Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomnicy. Ochotnicy zaprezentowali przebieg akcji ratunkowej z udziałem poszkodowanej, zakleszczonej w samochodzie. Mieszkańcy gminy mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem oraz działaniami podejmowanymi przez Strażaków podczas wypadku.

Wydarzenie nie odbyło by się bez pomocy sponsorów. W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie.

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt