In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon VIII Festyn Rodzinny za nami

Kolejny, już ósmy Festyn Rodzinny w Mysłakowicach, organizowany przez Radę Rodziców, Szkołę Podstawową w Mysłakowicach za nami. Impreza dostarczyła wielu emocji, radości, ale przede wszystkim uśmiechu na twarzach najmłodszych uczestników wydarzenia. 

Festyn Rodzinny rozpoczął Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mysłakowicach Andrzej Dąbek przekazując głos organizatorom i zaproszonym gościom. Wójt Gminy Mysłakowice Michał Orman oraz Przewodniczący Rady Rodziców Grzegorz Kuczaj przywitali wszystkich uczestników, podziękowali sponsorom i życzyli udanej zabawy dzieciom i młodzieży.

Dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami na bieżni sportowej rozegrali różne konkurencje sportowe. Na boisku trawiastym odbył się turniej piłki nożnej,natomiast na boisku piłkarskim ze sztuczną nawierzchnią miał miejsce turniej unihokeja.

Obok konkurencji sportowych, sprawnościowych, rysunkowych i kulinarnych, do dyspozycji najmłodszych były trampoliny oraz dmuchane atrakcje. Imprezę zakończyła kąpiel w pianie dostarczona przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomnicy.

Organizatorzy dziękują za pomoc i wsparcie sponsorom.

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt