In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Szanowni Rolnicy!

Uprzejmie informujemy, że 15 maja 2018 r. (wtorek) kończy się okres składania wniosków na dopłaty rolnicze na 2018 rok. Po tym terminie możliwe będzie składanie wniosków do 11.06.2018 r., ale kwota dopłat ulegnie pomniejszeniu o 1% za każdy dzień opóźnienia.

Wnioski składa się drogą elektroniczną. W celu złożenia wniosku należy:
1. Uzyskać tzw. LOGIN i HASŁO
Sposób zalogowania się do systemu informatycznego: Do założenia konta wystarczy
• Wejść na stronę www.arimr.gov.pl i wybrać pole: eWniosekPlus
• podać trzy dane weryfikacyjne:
• numer identyfikacyjny producenta – „numer gospodarstwa”,
• kwotę ostatniego przelewu otrzymanego z ARiMR, zrealizowanego w roku 2017
(w przypadku gdy rolnik w danym dniu otrzymał więcej niż jeden przelew należy wprowadzić kwotę z największego przelewu, w przypadku braku otrzymania przelewu od ARiMR w roku 2017 należy wprowadzić wartość 0),
• 8 ostatnich cyfr numeru rachunku bankowego wskazanego we wniosku o wpis do ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności.

2. Zalogować się. Program eWniosekPlus wyświetli wszystkie potrzebne dane o działkach, uprawach, wnioskowanych płatnościach itp. Należy sprawdzić czy wszystkie dane są prawidłowe.
3. Dodać brakujące działki, uprawy, płatności, itp. lub wyeliminować je, korzystając ze wskazówek i podpowiedzi programu eWniosekPlus.
4. Jeśli wpisywanie danych w eWnioskuPlus okaże się zbyt trudne, pomocy technicznej udzielają pracownicy Ośrodka Doradztwa Rolniczego, którzy dyżurują w budynku ARiMR w Jeleniej Górze przy ul. Morcinka 33A lub przy ul Jana Pawła II 13 (parter). Dyżur trwa codziennie w dni robocze od godz. 8:00 do 15:00.
5. Prosimy nie odkładać składania wniosków o dopłaty na koniec, aby uniknąć kolejek.

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt