In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Konsultacje społeczne w sprawie okręgów wyborczych

Wójt Gminy Mysłakowice przedstawia do konsultacji projekt uchwały w sprawie podziału Gminy Mysłakowice na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym.
Rada Gminy Mysłakowice zobowiązana jest do dokonania podziału Gminy na okręgi wyborcze w wyborach do Rady Gminy Mysłakowice w terminie do dnia 1 kwietnia 2018 roku.
Zgodnie z art. 418 par. 1 Kodeksu wyborczego (Dz. U. z 2017r., poz. 15 t.j.), w każdym okręgu wyborczym, w gminie liczącej do 20.000 mieszkańców wybiera się 1 radnego, a liczba radnych w wyborach do Rady Gminy Mysłakowice wynosi 15.
Zaproponowany w projekcie uchwały podział na okręgi wyborcze w wyborach do rady gminy, zawiera niewielkie zmiany w stosunku do obecnego podziału. Ingerencja w okręgi wyborcze związana jest ze zmianą nazw ulic, nadaniem nowych nazw ulic i numerów nieruchomości. Wprowadzone zmiany nie wpływają na zmianę granic obowiązujących okręgów wyborczych.
Konsultacje społeczne będą przeprowadzane w formie pisemnej poprzez przyjmowanie propozycji, uwag i opinii. Proszę o przedstawienie propozycji do projektu uchwały w nieprzekraczalnym terminie do dnia 19 marca 2018 r. drogą elektroniczną na adres sekretariat@myslakowice.pl lub bezpośrednio na sekretariat Urzędu Gminy.
Projekt uchwały został zamieszczony w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy, na stronie internetowej Urzędu Gminy Mysłakowice oraz na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy Mysłakowice ul. Szkolna 5.

projekt uchwały

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt