In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Uroczyste otwarcie Publicznego Przedszkola w Mysłakowicach

 

 

 

Śpiewy, poczęstunek, słodkie upominki dla najmłodszych, uroczyste przecięcie wstęgi i poświęcenie budynku zainaugurowały otwarcie Przedszkola Publicznego w Mysłakowicach.

Oficjalne otwarcie miało miejsce w piątek 29 września 2017 roku. Wśród zaproszonych osób obecni byli: parlamentarzyści, samorządowcy na szczeblu wojewódzkim, powiatowym, gminnym, przedstawiciele instytucji zarządzających oświatą, dyrektorzy i kierownicy gminnych placówek, generalny wykonawca, inspektor nadzoru inwestycji oraz najważniejsi: dzieci.

Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym, który dzieci przygotowały dla swoich gości.
W części oficjalnej Wójt Gminy Mysłakowice, Michał Orman, w swoim przemówieniu wspomniał historię powstania budynku. Podziękował dyrekcji, pracownikom placówki oraz wszystkim osobom, które pomagały przy inwestycji. Szczególe podziękowania złożył na ręce firmy, która tak sprawnie zrealizowała inwestycję oraz osób przy niej współpracujących. Dzieciom natomiast życzył samych sukcesów oraz radości z pobytu w przedszkolu.
Następnie Dyrektor przedszkola, pani Zdzisława Dulak, podziękowała w imieniu swoim, a także wszystkich rodziców panu Wójtowi, wykonawcy inwestycji oraz osobom, które przyczyniły się do jej realizacji.
W dalszej kolejności głos zabrali goście, którzy byli pod ogromnym wrażeniem obiektu.
Po przemówieniach dokonano otwarcia przedszkola poprzez uroczyste przecięcie wstęgi. Następnie Ks. Prałat Mieczysław Bętkowski – Proboszcz, Dziekan dekanatu Mysłakowice pobłogosławił i poświęcił obiekt.
Po oficjalnym otwarciu przedszkola wszyscy goście, mieli możliwość zwiedzenia pomieszczeń.

fot. D. Tadeusz

 

materiał filmowy z uroczystości - obejrzyj

Materiał przygotowany przez: STRIMEO.TV 

 

Gmina Mysłakowice zrealizowała zadanie w ramach projektu nr RPDS.07.01.03-02-0003/16 pn. „Przebudowa z rozbudową Przedszkola Publicznego w Mysłakowicach” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 dla działania 7.1 Inwestycje w edukację przedszkolną, podstawową i gimnazjalną, Poddziałania 7.1.3 Inwestycje w edukację przedszkolną, podstawową i gimnazjalną – ZIT AJ.
Głównym celem projektu było zwiększenie dostępności do edukacji przedszkolnej przy wykorzystaniu nowoczesnej infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Mysłakowice.
Przedmiotem projektu była przebudowa z rozbudową Przedszkola Publicznego w Mysłakowicach, zlokalizowanego przy ul. Daszyńskiego 20 w Mysłakowicach. Zakres rzeczowy zadania obejmował: opracowanie dokumentacji technicznej – aktualizację kosztorysów inwestorskich, opracowanie Studium wykonalności, realizację robót budowlano-instalacyjnych, świadczenie usług nadzoru inwestorskiego oraz doposażenie sal przedszkolnych i placu zabaw a także promocję projektu.
Podstawową grupą docelową są dzieci uczęszczające do przedszkola objętego projektem.
Beneficjent: Gmina Mysłakowice
Koszty projektu ogółem: 3 811 752,70 zł.,
Dofinansowanie: 3 184 787,58 zł.

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt