In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Profilaktyka chorób układu krążenia

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mysłakowicach zaprasza Pacjentów urodzonych w latach: 1962, 1967, 1972, 1977, 1982 na nieodpłatne badania  związane z realizacją programu profilaktyki chorób układu krążenia.

 

Badania wykonywane  są dla pacjentów zdeklarowanych w SP ZOZ Mysłakowice.
W zakres badania wchodzi: pobranie krwi w celu określenia cholesterolu całkowitego, Cholesterolu HDL, Cholesterolu LDL, Trójglicerydów, Glukozy( na czczo), pomiar ciśnienia tętniczego /2-3 krotnie/oraz wykonanie badań fizykalnych: pomiar wzrostu, wagi ciała, obwodu ramienia i w pasie.
Wspólnie z pielęgniarką  zostanie wypełniona ankieta oraz ustalony termin wizyty u lekarza pierwszego kontaktu.
Badania wykonywane są w każdy czwartek od godz.8.00 -13.00 u lekarza – dr.T.Osowskiej -Szarek

 

Uwaga!!!
Wszystkie osoby, które zgłoszą się na badania profilaktyczne biorą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród w dniu 6 grudnia 2017r.

Do wylosowania: termometry elektroniczne, ciśnieniomierze, glukometry i wiele innych nagród.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO SP ZOZ MYSŁAKOWICE ul. Wojska Polskiego 2a, 58-533 Mysłakowice numer telefonu do rejestracji – 75 64 708 30 lub 31


Elżbieta Zakrzewska
Dyrektor SP ZOZ Mysłakowice

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt