In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

postheadericon Zebranie mieszkańców Bukowca i Kostrzycy w sprawie spalarni

Na zebraniu wiejskim w Kostrzycy dnia 2017-04-07 podjęto decyzję o zwołaniu zebrania wiejskiego w sprawie spalarni.

przeglad2 pan

Uprzejmie zawiadamiam wszystkich mieszkańców Sołectwa wsi Kostrzyca i Sołectwa wsi Bukowiec, iż w dniu 11 kwietnia  2017 r. (wtorek) o godz. 18.30 w Szkole Podstawowej w Kostrzycy odbędzie się połączone Zebranie Wiejskie wsi Kostrzyca i Bukowca.                                
Zaproszeni goście

  • Wójt Gminy Mysłakowice Michał Orman                            
  • Dyrektor Związku Gmin Karkonoskich  Witold Szczudłowski                            
  • Prezes Karkonoskiego Centrum Gospodarki Odpadami Mieczysław Lewandowicz                            
  • Wiceprezes Grun Energy Power Tomasz Mechliński                            

Porządek zebrania wiejskiego:                      

  1. Otwarcie zebranie wiejskiego                            
  2. Działalność KCGO - dyskusja nad stanem istniejącym                            
  3. Działalność Green Energy Power                            
  4. Zamknięcie zebrania                            

Sołtys wsi Kostrzyca - Bogdan Adamowicz
Sołtys wsi Bukowiec - Jadwiga Kubik      

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców gminy, inspiracją do wzbogacania swojej małej ojczyzny własną wyobraźnią i pracą, dla zadowolenia odwiedzających ją turystów. W gminie Mysłakowice położonej między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi, w widłach rzeki Łomnicy, Jedlicy i Bobru, wśród wzgórz cudownie wkomponowane w przyrodę zamki i pałace stanowią unikalne zespoły parkowo-pałacowe tworząc niezwykle cenny historyczny krajobraz kulturowy.Proponujemy Państwu odwiedzenie letnich rezydencji, które przez stulecia były własnością arystokratycznych rodów m.in. Schafgotschów, rodziny Zedlitz oraz Hohenzollernów, a na początku XIX w zlokalizował tu swoją rezydencję król pruski Fryderyk Wilhelm III.

q1q2

Warto zatem zobaczyć letnie rezydencje Hohenzollernów w Mysłakowicach, Karpnikach i Wojanowie, siedzibę Fryderyka i Fryderyki hr von Reden w Bukowcu, „Dom Wdowy” i pałac rodziny v. Küster w Łomnicy, neorenesansowy pałac w Wojanowie-Bobrowie „Pałac Dębowy” w Karpnikach, ruiny pałacu v. Deckerów w Dąbrowicy, ślady zamku Sokolec w Górach Sokolich. Przepiękny krajobraz, dobrze rozwinięta baza turystyczna ( około 1000 miejsc noclegowych ), szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej to tylko niektóre dodatkowe atuty potwierdzające atrakcyjność tej okolicy. Niewątpliwą atrakcją gminy Mysłakowice są również domy tyrolskie, z bogato zdobionymi balkonami.Stanowią unikalny, oryginalny i jedyny w Polsce typ architektury drewnianej, przez co są świetną wizytówką dla turystów i przyjezdnych gości odwiedzających Mysłakowice.

q3q4

Wiele z tych domów służy jako gospodarstwa agroturystyczne, a w jednym z nich znajduje się muzeum tyrolskie, przedstawiające wydarzenia związane z przybyciem Tyrolczyków na te tereny. Nie będziecie Państwo mieli problemów ze znalezieniem noclegów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, w gminie Mysłakowice czekają na Was wykwintne hotele, ośrodki kolonijno-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz miejsc noclegowych oferują ciekawy program pobytu. Możecie liczyć na degustacje lokalnych specjałów oraz gościnność gospodarzy.

gazetka1

 

karkonosze_logotyp_rgb

 

 

 

alt